527987-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Reinigung und Entleerung von Einlaufschächten – Genudbud af Brøndtømning i Nordfyns Kommune
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelGenudbud af Brøndtømning i Nordfyns Kommune
BeschreibungDen udbudte opgave består af tømning af ca. 4.000 brønde på landet, ca. 13.000 brønde i byområder og ca. 1.300 samlebrønde, primært i landområder. Brønde og samlebrønde i landområder skal tømmes hvert år mens brønde og samlebrønde i byområder skal tømmes hvert andet år.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90640000 Reinigung und Entleerung von Einlaufschächten
5. Los
LosLOT-0001
TitelBrøndtømning i Nordfyns Kommune
Optionen
Beschreibung der OptionenAftalen træder i kraft den 1.april 2026 og løber til og med 31.marts 2030 Aftalen kan forlænges 2 gang med 12 måneder. Såfremt Ordregiver ønsker at forlænge Aftalen skal Ordregiver give Leverandøren besked herom senest 3 måneder før aftaleudløb. Aftalen inklusiv optioner udløber dermed senest den 31.marts 2032.