2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie i dostawa wyprawek dla dzieci urodzonych w wojewódzkich podmiotach leczniczych w 2025 r. z prawem opcji
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie i dostawa wyprawek dla dzieci urodzonych w wojewódzkich podmiotach leczniczych w 2025 r. w ilości 1 538 kompletów (zamówienie podstawowe), oraz w ilości 1 462 kompletów (z prawem opcji). 2. Departament Zdrowia, Rodziny, Równego Traktowania i Polityki Społecznej (zwany dalej: dep. PS) planuje realizację zadania dotyczącego przekazania symbolicznego podarunku dla dzieci urodzonych w wojewódzkich podmiotach leczniczych w 2025 r. Będą to wyprawki przekazywane w trzech wojewódzkich podmiotach leczniczych (Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie sp. z o.o., Szpital Wojewódzki im. Św. Łukasza w Tarnowie oraz Szpital Specjalistyczny im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu) rodzicom dzieci po narodzinach. 3. Wyprawka będzie składała się z: a. kocyka, b. poduszki, c. maskotki, d. oraz bawełnianego śliniaka, - opatrzonych logo Województwa Małopolskiego. 4. Zamawiający wymaga, aby wyprawka (1 komplet) zapakowana była w pudełko z okienkiem. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1D do swz, będący jednocześnie załącznikiem nr 1 do umowy. 6. Warunki realizacji zamówienia zawarte są w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy – wzorze umowy i stanowią załącznik nr 1C do swz (zwane są dalej wzorem umowy). 7. Zamawiający przewiduje w ramach niniejszego zamówienia możliwość skorzystania z prawa opcji. Przedmiot umowy w ramach prawa opcji może być realizowany do 12 miesięcy od dnia zakończenia zamówienia podstawowego lub do wyczerpania kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia w ramach prawa opcji. 8. Zamówienie w ramach prawa opcji wykonywane będzie na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe. 9. Z prawa opcji Zamawiający może skorzystać w terminie do 14 dni przed zakończeniem okresu realizacji zamówienia podstawowego składając pisemne lub w formie elektronicznej oświadczenie Wykonawcy i wskazując termin korzystania z prawa opcji. 10. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 11. Szacunkowa wartość zamówienia podstawowego wynosi 228 131,69 zł netto. 12. Szacunkowa wartość zamówienia objętego prawem opcji wynosi 216 859,37 zł netto. 13. Wymóg wykonania zamówienia wyłącznie przez wykonawców mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielni socjalnej oraz innych wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych. 14. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia występują: nazwy znaków towarowych, patentów lub pochodzenia należy to traktować jedynie jako pomoc w opisie przedmiotu zamówienia. W każdym przypadku dopuszczalne są produkty równoważne pod względem konstrukcji, parametrów, przeznaczenia. 15. Kod CPV: 39294100-0 artykuły informacyjne i promocyjne. 16. Kwota przewidziana na sfinansowanie zamówienia podstawowego to 200 000,00 zł brutto.
Vorherige Bekanntmachung: 294004-2025
Interne Kennung: PS-VI.272.1.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Na podstawie art. 138 ust. 4 ustawy pzp, Zamawiający wyznaczył termin składania ofert o 5 dni krótszy niż 35 dni, ponieważ składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 ustawy PZP
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamówienie publiczne udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 poz. 1320), zwaną dalej ustawą. Zamawiający zgodnie z art. 139 i nast. ustawy najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w zakresie braku podstaw wykluczenia z postępowania. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. W przypadku niniejszego postępowania Zamawiający odstąpił od podziału na części ponieważ uznał, że nie zachodzi potrzeba udzielania niniejszego zamówienia w częściach. Podział zamówienia powodowałby nadmierne koszty wykonania zamówienia lub też wymagał nadmiernego jednoczesnego zaangażowania zasobów ludzkich do skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia, co mogłoby zagrozić właściwemu jego wykonaniu. Ponadto, niniejsze postępowanie jest jedną z części zamówienia, gdyż Zamawiający dokonał podziału zamówienia na części i przeprowadza na poszczególne części odrębne postępowania. Klauzule informacyjne z art. 13 i 14 RODO ujęte są w załącznikach nr 1A i nr 1B do SWZ. Zamawiający wymaga złożenia przez wykonawcę wraz z ofertą oświadczenia o wypełnieniu obowiązków informacyjnych, przewidzianych w art. 13 oraz jeśli dotyczy art. 14 RODO – oświadczenie jest ujęte w formularzu oferty. Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami oraz forma składania dokumentów są określone w swz.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39294100 Informations- und Werbeerzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje w ramach niniejszego zamówienia możliwość skorzystania z prawa opcji. Przedmiot umowy w ramach prawa opcji może być realizowany do 12 miesięcy od dnia zakończenia zamówienia podstawowego lub do wyczerpania kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia w ramach prawa opcji. 2. Zamówienie w ramach prawach opcji wykonywane będzie na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe. 3. Z prawa opcji Zamawiający może skorzystać w terminie do 14 dni przed zakończeniem okresu realizacji zamówienia podstawowego składając pisemne lub w formie elektronicznej oświadczenie Wykonawcy i wskazując termin korzystania z prawa opcji. 4. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 5. Szacunkowa wartość zamówienia objętego prawem opcji wynosi 216 859,37 zł netto.