See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de proiectare pentru expertizare tehnica, intocmire PT, DE, DTAC pt obiectivul de investitii, documentatie tehnica demolare, asistenta tehnica din partea proiectantului si executia lucrarilor, inclusiv lucrari de desfiintare, în cadrul proiectului: „Construirea blocului operator din cadrul Spitalului Judetean de Urgenta Slobozia, judet Ialomita”.
Beschreibung: Se va realiza o unitate spitaliceasca „la cheie” in orasul Slobozia, achizitia avand ca obiect : Servicii de proiectare pentru expertizare tehnica, intocmire proiect tehnic, detalii de executie, documentatii necesare pentru obtinerea avizelor, acordurilor, autorizatii (DTAC) aferente obiectivului de investitii, documentatie tehnica demolare, asistenta tehnica din partea proiectantului si executia lucrarilor, inclusiv lucrari de desfiintare, precum si dotarile medicale si nemedicale, in conformitate cu standardele europene impuse în cadrul proiectului: „Construirea blocului operator din cadrul Spitalului Judetean de Urgenta Slobozia, judet Ialomita”. 1. Elaborarea documentatiilor tehnice si asistenta tehnica pentru executia lucrarilor: 1.1 Expertiza tehnica pentru realizarea cladirii noi in zona adiacenta cladirii existente 1.2 Elaborarea documentatiilor de obtinere a avizelor si acordurilor indicate in Certificatul de Urbanism si asistenta in obtinerea acestora 1.3 Elaborarea documentatiei tehnice (DT) pentru obtinerea Autorizatiei de Construire si asistenta in vederea obtinerii acesteia 1.4 Elaborarea Proiectului Tehnic de Executie (PTE) si a documentatiei tehnice pentru desfiintare 1.5 Asistenta tehnica din partea proiectantului 1.6 Elaborare Certificat de Performanta Energetica 1.7 Elaborarea documentatiilor pentru obtinerea autorizatiei de functionare 1.8 Elaborare documentatie “as built” 2. Executie lucrari desființare/ construire aferente realizarii investitiei -desființare C13,C 14 și parțial C16- corp F - construire Bloc Operator 3. Procurare, furnizare și instalare echipamente si dotari precum și instruirea personalului pentru utilizarea corectă a echipamentelor. Valoarea estimata fara TVA (numai in cifre): 63.788.288,35, Moneda: RON Din care : - Proiectare : 1.808.486,00 - Lucrari (C+M, utilaje, echipamente) : 61.979.802,35 Autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari în a 12-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 21 zile.
Interne Kennung: 42317762019 4-1
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45215141 Bau von Operationssälen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Servicii de proiectare si asistență tehnică continând fazele/activitatile: 1.1 Expertiza tehnica pentru realizarea cladirii noi in zona adiacenta cladirii existente 1.2 Elaborarea documentatiilor de obtinere a avizelor si acordurilor indicate in Certificatul de Urbanism si asistenta in obtinerea acestora 1.3 Elaborarea documentatiei tehnice (DT) pentru obtinerea Autorizatiei de Construire si asistenta in vederea obtinerii acesteia 1.4 Elaborarea Proiectului Tehnic de Executie (PTE) si a documentatiei tehnice pentru desfiintare 1.5 Asistenta tehnica din partea proiectantului 1.6 Elaborare Certificat de Performanta Energetica 1.7 Elaborarea documentatiilor pentru obtinerea autorizatiei de functionare 1.8 Elaborare documentatie “as built” Executie lucrari desființare, construire aferente realizarii investitiei : -desființare C13,C 14 și parțial C16- corp F - construire Bloc Operator Procurare, furnizare si instalare echipamente si dotari - furnizare, instalare si punere in functiune a dotarilor si echipamentelor din lista de dotari si echipamente atasata. - instruire personal pentru utilizarea corecta a echipamentelor Valoarea estimata fara TVA (numai in cifre): 63.788.288,35, Moneda: RON Din care : - Proiectare : 1.808.486,00 - Lucrari (C+M, utilaje, echipamente) : 61.979.802,35 Autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari în a 12-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 21 zile.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte, 45111100 Abbrucharbeiten, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71356200 Technische Hilfe