2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kredyt długoterminowy w wysokości 2 500 000,00 zł z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu gminy w 2026 r.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na udzieleniu Gminie Kęsowo kredytu długoterminowego do wysokości 2.500.000,00 zł na spłatę zobowiązań w 2026 roku.
Interne Kennung: OR.271.6.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na udzieleniu Gminie Kęsowo kredytu długoterminowego do wysokości 2.500.000,00 zł na spłatę zobowiązań w 2026 roku. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 1.Do oferty Wykonawca dołącza oświadczenie, z którego wynikać będzie brak podstaw do wykluczenia na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13.04.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego a także, że w stosunku do tego Wykonawcy nie zachodzą jakiekolwiek przesłanki lub okoliczności wskazane w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576, zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ. 2.Do oferty Wykonawca dołącza oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie wskazanym przez Zamawiającego. Przedmiotowe oświadczenie Wykonawca składa na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (zwanym dalej JEDZ), sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz JEDZ. Oświadczenie JEDZ stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia i spełnianie warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. Oświadczenie JEDZ ma być wypełnione w zakresie wskazanym przez Zamawiającego w Załączniku nr 2 do niniejszej Specyfikacji oraz podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez podmioty których dotyczą. Uwaga. W części IV Jednolitego dokumentu Wykonawca wypełnia jedynie sekcję α (alfa), nie wypełnia sekcji A-D w niniejszej części. Wykonawca składa jedynie ogólne oświadczenie o spełnianiu warunków udziału. Wykonawca wypełnia JEDZ, tworząc dokument elektroniczny. W tym celu może skorzystać z narzędzia ESPD lub innych dostępnych narzędzi lub oprogramowania, które umożliwiają wypełnienie JEDZ i utworzenie dokumentu elektronicznego w jednym z formatów danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17.02.2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, w szczególności .pdf, .doc, .docx, .rtf, .xps, .odt. Po stworzeniu (poprzez wypełnienie Załącznika nr 2b do SWZ w zakresie wskazanym przez Zamawiającego w Załączniku nr 2 do SWZ) lub wygenerowaniu przez Wykonawcę dokumentu elektronicznego JEDZ, Wykonawca podpisuje ten dokument kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Instrukcja wypełniania, edytowalna wersja formularza JEDZ, elektroniczne narzędzie do wypełniania JEDZ dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/uzp/jednolity-europejski-dokument-zamowienia 3.W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenia, o których mowa w ust. 1 oraz 2 powyżej składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te mają potwierdzać brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w którym każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4.Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów (o których to mowa w ust. 11 poniżej), w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania, w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby, warunków udziału w postępowaniu składa oświadczenia, o których mowa w ust. 1 oraz 2 powyżej, tych podmiotów. 5.Zgodnie z art. 126 ust. 1 ustawy Pzp Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona, zostanie wezwany przez Zamawiającego do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień ich złożenia. 6.W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu Zamawiający wezwie do złożenia następującego dokumentu: •zezwolenie na prowadzenie działalności bankowej na terenie Polski, a także realizację usług objętych przedmiotem zamówienia, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe (Dz. U. z 2024 r., poz. 1646 ze zm.), a w przypadku określonym w art. 178 ust. 1 ustawy Prawo bankowe inny dokument potwierdzający rozpoczęcie działalności przed dniem wejścia w życie ustawy, o której mowa w art. 193 ustawy Prawo bankowe.