See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Prøveudtagning og miljøanalyse til ARGOs deponierne
Beschreibung: Nærværende udbud vedrører etablering af en Kontrakt der sikrer udtagelse af perkolat- og grundvandsprøver fra Audebo Miljøcenter og Køge Genbrugsplads og udførelse af analyser på alle udtagne prøver, også prøver udtaget af ARGOs underleverandør, i overensstemmelse med miljømyndighedernes krav på de udpegede lokaliteter: Audebo Miljøcenter, Køge deponi, Hedeland Deponi og Køge Genbrugsplads. Den udbudte kontrakt har en varighed på 3 år med mulighed for forlængelse i 2 gange 12 måneder. Kontrakten vil blive tildelt én Leverandør. Den anslåede værdi af kontrakten i hele aftaleperioden, inkl. optionsperiode estimeres, baseret på tidligere forbrug, at være DKK 3.500.000. Den estimerede værdi er udelukkende vejledende og kan ikke tages som udtryk for en garanteret fremtidig omsætning. Volumen kan både variere i opadgående og nedadgående retning i aftaleperioden. Ordregiver har valgt ikke at dele kontrakten op i delkontrakter, da det ikke vurderes hensigtsmæssigt, herunder at opdelingen vil indebære uforholdsmæssig stor koordinationsbyrde herunder også risiko for grænsefladeproblemer og ansvarssplittelse. Ordregivers krav til Ydelserne og kontraktvilkår fremgår af kontrakten, inklusive bilag.
Vorherige Bekanntmachung: 248808-2026
Interne Kennung: 698408
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud efter udbudslovens afsnit II. Udbuddet omfatter udelukkende en tilbudsfase. For nærmere oplysninger om udbudsprocessen, herunder retningslinjerne for afgivelse af tilbud, kommunikationen mellem tilbudsgiver og ordregiver samt øvrige forhold vedrørende udbuddet, henvises der til udbudsbetingelserne.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79723000 Abfallanalyse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79723000 Abfallanalyse
5. Los
Los: LOT-0000