528291-2026 - Ergebnis
Rumänien – Heben und Neuverlegen von Rohrleitungen – Lucrari de interventii de prima urgenta - 7 loturi
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Lucrari de interventii de prima urgenta - 7 loturi
Beschreibung: „Lucrari de interventii de prima urgenta” conform proiectelor atasate: proiect nr. 43 Lot 1 - Lucrari de interventii de prima urgenta, Dn 200 – Dn 300 mm , proiect nr. 44 Lot 2 - Lucrari de interventii de prima urgenta, Dn 400 mm, proiect nr. 45 Lot 3 - Lucrari de interventii de prima urgenta, Dn 500 mm, proiect nr. 46 Lot 4 - Lucrari de interventii de prima urgenta, Dn 600 mm, proiect nr. 47 Lot 5 - Lucrari de interventii de prima urgenta, Dn 700, proiect nr. 48 Lot 6 - Lucrari de interventii de prima urgenta, Dn 800 mm si proiect nr. 50 Lot 7 - Lucrari de interventii de prima urgenta, Dn 1000 mm prin incheierea de acord-cadru cu o durata de 24 luni, cu 7 loturi. Prin acest acord-cadru se doreste achizitionarea de „Lucrari de interventii de prima urgenta”, structurate astfel: Lot 1: Lucrari de interventii de prima urgenta, Dn 200 – Dn 300 mm Lot 2: Lucrari de interventii de prima urgenta, Dn 400 mm Lot 3: Lucrari de interventii de prima urgenta, Dn 500 mm Lot 4: Lucrari de interventii de prima urgenta, Dn 600 mm Lot 5: Lucrari de interventii de prima urgenta, Dn 700 mm Lot 6: Lucrari de interventii de prima urgenta, Dn 800 mm Lot 7: Lucrari de interventii de prima urgenta, Dn 1000 mm . Termene pentru depunerea/răspunsul la solicitările de clarificări/informații suplimentare: A. În conformitate cu prevederile art. 172 alin. (1) din Legea nr. 99/2016, cu modificările și completările ulterioare, termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legaturp cu documentația de atribuire este de 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. B. În conformitate cu prevederile art. 172 alin. (2) din Legea nr. 99/2016, cu modificările și completările ulterioare, entitatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarficare/informațiilor suplimentare în a 12 - a zi dinainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 241/2021
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45231111 Heben und Neuverlegen von Rohrleitungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 1 – Lucrari de interventii de prima urgenta, Dn 200 – Dn 300 mm
Beschreibung: Cantitățile minime și maxime estimate ale acordului-cadru si ale unui singur contract subsecvent se regasesc in Anexa 1 atasata Documentatiei de atribuire pentru lot 1. Frecventa și valoarea contractelor ce vor fi atribuite (dacă se cunosc): Pe durata acordului-cadru se vor incheia 4 sau 5 contracte subsecvente. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 1 – 2.843.406,24 lei, fără TVA Acordul-cadru se va incheia cu mai multi operatori economici. Numarul maxim de operatori economici cu care se va incheia acordul-cadru 3.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: 2 - Lucrari de interventii de prima urgenta, Dn 400 mm
Beschreibung: Cantitățile minime și maxime estimate ale acordului-cadru si ale unui singur contract subsecvent se regasesc in Anexa 1 atasata Documentatiei de atribuire pentru lot 2. Frecventa și valoarea contractelor ce vor fi atribuite (dacă se cunosc): Pe durata acordului-cadru se vor incheia unu sau doua contracte subsecvente. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 2 – 862.017,60 lei, fără TVA Acordul-cadru se va incheia cu mai multi operatori economici. Numarul maxim de operatori economici cu care se va incheia acordul-cadru 3.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: 3 - Lucrari de interventii de prima urgenta, Dn 500 mm
Beschreibung: II.2.4 Descrierea achiziției publice: Cantitățile minime și maxime estimate ale acordului-cadru si ale unui singur contract subsecvent se regasesc in Anexa 1 atasata Documentatiei de atribuire pentru lot 3. Frecventa și valoarea contractelor ce vor fi atribuite (dacă se cunosc): Pe durata acordului-cadru se vor incheia 6 sau 7 contracte subsecvente. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 3 – 5.509.828,32 lei, fără TVA Acordul-cadru se va incheia cu mai multi operatori economici. Numarul maxim de operatori economici cu care se va incheia acordul-cadru 3.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: 4 - Lucrari de interventii de prima urgenta, Dn 600 mm
Beschreibung: Cantitățile minime și maxime estimate ale acordului-cadru si ale unui singur contract subsecvent se regasesc in Anexa 1 atasata Documentatiei de atribuire pentru lot 4. Frecventa și valoarea contractelor ce vor fi atribuite (dacă se cunosc): Pe durata acordului-cadru se vor incheia 4 sau 5 contracte subsecvente. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 4 – 7.912.128,12 lei, fără TVA Acordul-cadru se va incheia cu mai multi operatori economici. Numarul maxim de operatori economici cu care se va incheia acordul-cadru 3.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: 5- Lucrari de interventii de prima urgenta, Dn 700 mm
Beschreibung: Cantitățile minime și maxime estimate ale acordului-cadru si ale unui singur contract subsecvent se regasesc in Anexa 1 atasata Documentatiei de atribuire pentru lot 5. Frecventa și valoarea contractelor ce vor fi atribuite (dacă se cunosc): Pe durata acordului-cadru se vor incheia 2 sau 3 contracte subsecvente. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 5 – 6.007.448,20 lei, fără TVA Acordul-cadru se va incheia cu mai multi operatori economici. Numarul maxim de operatori economici cu care se va incheia acordul-cadru 3.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: 6 - Lucrari de interventii de prima urgenta, Dn 800 mm
Beschreibung: Cantitățile minime și maxime estimate ale acordului-cadru si ale unui singur contract subsecvent se regasesc in Anexa 1 atasata Documentatiei de atribuire pentru lot 6. Frecventa și valoarea contractelor ce vor fi atribuite (dacă se cunosc): Pe durata acordului-cadru se vor incheia 6 sau 7 contracte subsecvente. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 6 – 17.231.618,56 lei, fără TVA Acordul-cadru se va incheia cu mai multi operatori economici. Numarul maxim de operatori economici cu care se va incheia acordul-cadru 3.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: 7 - Lucrari de interventii de prima urgenta, Dn 1000 mm
Beschreibung: Cantitățile minime și maxime estimate ale acordului-cadru si ale unui singur contract subsecvent se regasesc in Anexa 1 atasata Documentatiei de atribuire pentru lot 7. Frecventa și valoarea contractelor ce vor fi atribuite (dacă se cunosc): Pe durata acordului-cadru se vor incheia 2 sau 3 contracte subsecvente. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 7 – 18.509.130,72 lei, fără TVA Acordul-cadru se va incheia cu mai multi operatori economici. Numarul maxim de operatori economici cu care se va incheia acordul-cadru 3.
Interne Kennung: 7