2. Verfahren
Verfahren
Titel: Podniesienie poziomu bezpieczeństwa teleinformatycznego placówek Centrum Medycznego KOL-MED.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa, instalacja, konfiguracja, wdrożenie oraz uruchomienie nowoczesnej infrastruktury teleinformatycznej i rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa wraz z niezbędnym oprogramowaniem, licencjami, usługami wdrożeniowymi, migracją środowiska informatycznego, szkoleniami administratorów oraz wsparciem technicznym. Zamówienie obejmuje również dostawę sprzętu komputerowego, urządzeń sieciowych, infrastruktury serwerowej, systemów bezpieczeństwa, oprogramowania systemowego i użytkowego oraz wykonanie wszystkich prac niezbędnych do osiągnięcia pełnej funkcjonalności dostarczonych rozwiązań. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla poszczególnych części został określony w Opisach Przedmiotu Zamówienia stanowiących załączniki do Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Interne Kennung: CM5/125/25/ZP
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48820000 Server
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung, 30213000 Personalcomputer, 30213100 Tragbare Computer, 48620000 Betriebssysteme, 48700000 Dienstprogramme für Softwarepakete, 30237460 Computertastaturen, 30237410 Computermäuse, 32552410 Modems, 31712112 SIM-Karten, 48761000 Antivirensoftwarepaket, 72263000 Software-Implementierung, 72265000 Software-Konfiguration, 80550000 Sicherheitsausbildung, 80533100 Ausbildung im Umgang mit Computern, 80531200 Technische Ausbildung, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48610000 Datenbanksysteme, 48710000 Softwarepakete für die Datensicherung und -wiederherstellung, 72263000 Software-Implementierung, 72265000 Software-Konfiguration, 72254100 Systemprüfung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 – Zakup i dostawa komputerów typu All-in-One, laptopów biznesowych, kompaktowej stacji roboczej AI, zestawów klawiatury i myszy oraz oprogramowania.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa: 1. 30 sztuk fabrycznie nowych, nieużywanych komputerów typu All-in-One; 2. 35 sztuk fabrycznie nowych bezprzewodowych zestawów składających się z klawiatury i myszy, komunikujących się z komputerem za pośrednictwem jednego wspólnego odbiornika USB zajmującego wyłącznie jeden port USB komputera; 3. 5 sztuk fabrycznie nowych laptopów biznesowych; 4. 1 sztuki fabrycznie nowej, nieużywanej, kompaktowej stacji roboczej AI; 5. 35 sztuk bezterminowych licencji Microsoft Windows 11 Professional lub równoważnych, z czego: a) 5 licencji zostanie wykorzystanych do instalacji i aktywacji systemu operacyjnego na laptopach dostarczanych w ramach niniejszego zamówienia, b) 30 licencji zostanie przeznaczonych do instalacji na komputerach będących już w posiadaniu Zamawiającego. 6. 26 sztuk licencji Microsoft Office 2024 Home & Business w wersji pudełkowej (BOX) lub równoważny.
Haupteinstufung (cpv): 30213000 Personalcomputer
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer, 48620000 Betriebssysteme, 48700000 Dienstprogramme für Softwarepakete, 30237460 Computertastaturen, 30237410 Computermäuse
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 – Dostawa, wdrożenie i konfiguracja systemów cyberbezpieczeństwa obejmujących urządzenia UTM, rozwiązanie XDR oraz system ochrony poczty elektronicznej.
Beschreibung: Przedmiot zamówienia został podzielony na trzy etapy: a) ETAP I – Dostawa rozwiązań cyberbezpieczeństwa Dostawa urządzeń UTM typu 1 i typu 2, dostawa licencji rozwiązania klasy XDR oraz systemu ochrony poczty elektronicznej wraz z wymaganymi licencjami, subskrypcjami i prawami do aktualizacji przez okres wskazany w specyfikacji. b) ETAP II – Wdrożenie i konfiguracja dostarczonych rozwiązań Instalacja, konfiguracja i uruchomienie urządzeń UTM, wdrożenie rozwiązania XDR oraz systemu ochrony poczty elektronicznej, integracja z istniejącą infrastrukturą Zamawiającego oraz wykonanie testów poprawności działania. c) ETAP III – Szkolenia Przeprowadzenie szkoleń administracyjnych i użytkowych z zakresu obsługi wdrożonych systemów oraz cyberbezpieczeństwa.
Haupteinstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32552410 Modems, 31712112 SIM-Karten, 48761000 Antivirensoftwarepaket, 72263000 Software-Implementierung, 72265000 Software-Konfiguration, 80550000 Sicherheitsausbildung, 80533100 Ausbildung im Umgang mit Computern, 80531200 Technische Ausbildung
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 – Dostawa infrastruktury serwerowej.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup, dostawa, wdrożenie, konfiguracja oraz uruchomienie kompletnej infrastruktury serwerowej wraz z migracją istniejącego środowiska informatycznego Zamawiającego, obejmujący w szczególności: 1. 2 sztuk fabrycznie nowych serwerów klastra aplikacji. 2. Licencji na systemy operacyjne oraz licencji dostępowych, obejmujących: - 8 licencji Microsoft Windows Server Standard 2025 lub równoważny, - 100 licencji Microsoft Windows Server Device CAL 2025 lub równoważny, - 20 licencji Microsoft Windows Server Remote Desktop Services (RDS) Device CAL 2025 lub równoważny. 3. 2 sztuk macierzy dyskowych wyposażonych w mechanizm synchronicznej replikacji danych. 4. 3 przełączników SAN wraz z kompletem wymaganych modułów optycznych i okablowania. 5. 2 sztuk przełączników sieciowych warstwy 3. 6. 2 bezterminowych licencji Oracle Database Standard Edition 2 – Processor Perpetual, w modelu Application Specific Full Use (ASFU) albo Full Use, uprawniających do budowy i eksploatacji środowiska Oracle Standard Edition High Availability (SEHA), wraz z wymaganym wsparciem producenta przez okres 24 miesięcy. 7. Asysty technicznej dla zakupionych licencji Oracle, obejmującej utrzymanie aktywnego wsparcia producenta, dostęp do aktualizacji oraz obsługę zgłoszeń serwisowych. 8. Wykonania usług instalacyjnych, konfiguracji i wdrożenia, obejmujących w szczególności: - instalację i konfigurację dostarczonej infrastruktury, - konfigurację środowiska wirtualizacyjnego, - budowę środowiska Oracle SEHA, - wdrożenie środowiska Active Directory, - konfigurację systemu kopii zapasowych, - konfigurację maszyn wirtualnych Linux i Windows. 9. Migracji istniejącego środowiska serwerowego i bazodanowego, obejmującej migrację testową oraz produkcyjną baz danych Oracle i systemów KAMSOFT. 10. Migracji usług współpracujących z systemem KAMSOFT, w tym usług HL7 oraz KS-ZSI REP. 11. Dostarczenie oraz wdrożenie oprogramowania do wykonywania kopii bezpieczeństwa. 12. Wdrożenie środowiska Active Directory oraz integracja infrastruktury teleinformatycznej. 13. Przeprowadzenia szkoleń administratorów z zakresu środowiska KVM oraz Oracle Standard Edition High Availability (SEHA). 14. Przeprowadzenia testów akceptacyjnych, potwierdzających prawidłowe działanie wdrożonego środowiska oraz wszystkich systemów KAMSOFT objętych zamówieniem. 15. Przekazania kompletnej dokumentacji powykonawczej obejmującej konfigurację wdrożonego rozwiązania, dokumentację techniczną oraz informacje niezbędne do jego eksploatacji. 16. Świadczenia wsparcia technicznego po wdrożeniu przez okres określony w dokumentacji zamówienia.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung, 30233141 RAID (Redundant Array of Independent Disks, redundanter Verbund unabhängiger Festplatten), 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48620000 Betriebssysteme, 48610000 Datenbanksysteme, 48710000 Softwarepakete für die Datensicherung und -wiederherstellung, 72263000 Software-Implementierung, 72265000 Software-Konfiguration, 72254100 Systemprüfung, 80533100 Ausbildung im Umgang mit Computern, 80531200 Technische Ausbildung