See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziție de pachete software Microsoft prin subscripție/închiriere, pentru asigurarea mentenanței anuale
Beschreibung: Autoritatea contractantă – Inspectoratul de Stat în Construcții – ISC dorește să achiziționeze subscripții Microsoft 365 și licențe Microsoft de tip on premises pentru anul 3, cu componenta Software Assurance, necesare asigurării legalității utilizării și operării infrastructurii software existente în cadrul Sistemului Informatic și de Comunicații al I.S.C., pentru o perioadă de 12 de luni. Termenul limita pana la care se pot solicita clarificari la documentatia de atribuire: cu 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire pana in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anuntul de participare.
Interne Kennung: 14234699_2026_PAAPD1598711
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Valoarea estimată a achiziției pentru subscripții Microsoft 365 și licențe Microsoft de tip on premises pentru anul 3, cu componenta Software Assurance, pentru o perioadă de 12 luni, este de 508.639,40 Euro fără TVA – 567.896,20 Euro fără TVA. Valoarea totală estimată a achiziției pentru cantitățile certe pentru subscripții Microsoft 365 și licențe Microsoft de tip on premises pentru anul 3, cu componenta Software Assurance, pentru o perioadă de 12 luni, este de 508.639,40 Euro fără TVA. Valoarea totală estimată a cantităților certe fost raportată la prețurile unitare aferente pentru un număr de 781 licențe, împărțite după cum urmează: - 714 licențe pentru utilizatori pentru produsul Microsoft 365 E3 EEA (Teams included), cu un preț unitar estimat de 564,35 euro fără TVA/licență pentru 12 luni, rezultând o valoare totală de 402.945,90 euro fără TVA; - 60 licențe tip CIS Suite Datacenter Core LSA OLV 2L D 1Y Aq Y1 AP, cu un preț unitar estimat de 699,60 euro fără TVA/licență pentru 12 luni, rezultând o valoare totală de 41.976 euro fără TVA; - 6 licențe tip SQL Server Enterprise Core LSA OLV 2L D 1Y Aq Y1 AP, cu un preț unitar estimat de 10.388,40 euro fără TVA/licență pentru 12 luni, rezultând o valoare totală de 62.330,40 euro fără TVA; - 1 licență tip Win Server External Connector LSA OLV D 1Y Aq Y1 AP, cu un preț unitar estimat de 1.387,10 euro fără TVA/licență pentru 12 luni, rezultând o valoare totală de 1.387,10 euro fără TVA. Valoarea totală estimată de 567.896,20 Euro fără TVA va include doar opțiunea autorității contractante de suplimentare a cantităților cu până la 105 licențe doar pentru produsul Microsoft 365 E3 EEA (Teams included). Suplimentarea se va realiza doar pentru produsul Microsoft 365 E3 EEA (Teams included) și doar în situația în care pe perioada derulării contractului, numărul de utilizatori va crește ca urmare a unor angajări, transferuri, reorganizări la nivelul instituției și doar în baza unei notificări scrise din partea achizitorului. Prețul unitar ce va fi aplicabil produsului Microsoft 365 E3 EEA (Teams included) în cazul suplimentării, va fi cel inclus de ofertant în propunerea financiară pentru tipul de produs Microsoft 365 E3 EEA (Teams included).
Interne Kennung: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: În situația în care pe perioada derulării contractului, numărul de utilizatori va crește ca urmare a unor angajări, transferuri, reorganizări, în condițiile art. 221 alin. (1) lit. a) și alin. (2) din Legea nr. 98/2016, autoritatea contractantă are dreptul de a solicita suplimentarea cu până la 105 licențe pentru produsul "Microsoft 365 E3 EEA (Teams included)". Suplimentarea se va realiza doar pentru produsul Microsoft 365 E3 EEA (Teams included) doar în situația în care pe perioada derulării contractului, numărul de utilizatori va crește ca urmare a unor angajări, transferuri, reorganizări la nivelul instituției și doar în baza unei notificări scrise din partea achizitorului. Valoarea totală estimată de 567.896,20 Euro fără TVA va include doar opțiunea autorității contractante de suplimentare a cantităților cu până la 105 licențe doar pentru produsul Microsoft 365 E3 EEA (Teams included) și reprezintă efectiv diferența de suplimentare a licențelor certe doar pentru produsul mai sus menționat. Prețul unitar ce va fi aplicabil produsului Microsoft 365 E3 EEA (Teams included) în cazul suplimentării, va fi cel inclus de ofertant în propunerea financiară pentru tipul de produs Microsoft 365 E3 EEA (Teams included).