528388-2026 - Ergebnis
Rumänien – Geflügel – Acord cadru furnizare alimente
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru furnizare alimente
Beschreibung: Acord cadru cu 2 castigatori pe lot in vederea achizitiei de produse alimentare necesare pentru asigurarea hranei pacientilor internati in cadrul spitalului. Informatiile privind cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui contract subsecvent se regasesc in sectiunea 3.3.1 din cuprinsul caietului de sarcini. Cantitatile precizate in sectiunea II.2.4, pentru toate loturile reprezinta cantitatile minime si maxime ale acordului cadru. Aceste informatii se regasesc si in caietul de sarcini. Se pot solicita clarificari pana la 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari: in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 4417060/2024/20.03.01.1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15112000 Geflügel
5. Los
Los: LOT-0003
Titel: Apa minerala naturala necarbogazoasa, ambalaj sticla de plastic-1 litru
Beschreibung: Apa minerala necarbogazoasa naturala, ambalata in recipient de plastic de 1 litru; reziduu sec mai mare de 600 mg/L; cant.min 1250000l- cant max 500000 l, pretul estimat include SGR
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 15981100 Stilles Mineralwasser
Los: LOT-0006
Titel: Ardei copt in otet
Beschreibung: Ardei copt decojit, congelat; ambalaj caserola sau punga vidata de maxim 5 kg cant. minim 1250 kg-maxim 5000 kg
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 15331500 In Essig konserviertes Gemüse
Los: LOT-0008
Titel: Baby morcov congelat
Beschreibung: Baby morcov congelat, etichetata corespunzator (lot, producator, data fabricatie, valabilitate), ambalat la punga de maxim 2.5 kg.; cant min 1250 kg - cant max 5000 kg;
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 03221112 Karotten
Los: LOT-0010
Titel: Banane
Beschreibung: Banane intacte, nivel de coacere mediu, fara pete maronii, culoare uniforma, sanatoase, lipsite de stricaciuni. Gradul de coacere trebuie sa fie astfel incat sa le permita sa reziste la transport si manevrare si sa soseasca in conditii satisfacatoare la locul de destinatie.cant min 1250 kg-max 5000 kg,
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 03222111 Bananen
Los: LOT-0233
Titel: Biscuiti dietetici
Beschreibung: Biscuiti dietetici, fara zahar adaugat, ambalaj de max 150 gr, min 125 kg-max 500
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 15820000 Zwieback und Kekse; haltbares Gebäck und Kuchen
Los: LOT-0015
Titel: Biscuiti tip Eugenia (crema diverse sortimente)
Beschreibung: Biscuiti cu crema de cacao, vanilie sau lamaie, tip eugenie, ambalati individual in folie de polipropilena, la un gramaj net de 25 -40g/buc. Ingrediente: faina de grau, zahar, grasimi vegetale nehidrogenate,sare, agenti de afanare, arome. Continut de crema 25%.Biscuiti de forma ovala cu crema omogena, fara corpuri straine, gust si miros placut de cacao/ vanilie/ lamaie; fara miros strain (mucegai, ranced, ars); :crocanti, usor friabili. Ambalaj de max 5 kg., cant min 750 kg - max 3000 kg.
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 15821200 Süßes Gebäck
Los: LOT-0014
Titel: Biscuiti tip petit beurre
Beschreibung: Biscuiti tip petit beurre, simpli, ambalati la pachet cu masa neta cuprinsa intre 50-120 grame, forma dreptunghiulara, cu suprafata mata, nearsa, bine conturata, de culoare galben-auriu, cu miros splacut, specific, fara miros strain (mucegai, ranced, ars). Consistenta : crocanti, usor friabili. , cant. min 2500 kg - max 10000 kg,
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0017
Titel: Boia dulce
Beschreibung: Boia dulce, obținută din pulbere de ardei roșu., ambalaj de max 500 gr, cant. min 15 kg - max 60 kg
Interne Kennung: 8
Haupteinstufung (cpv): 15870000 Würzmittel
Los: LOT-0019
Titel: Bors (plic)
Beschreibung: Amestec de ingrediente destinat asezonarii ciorbelor, ambalat la plic din folie metalizata, termosudata, cu masa neta de max.100gr. Produs alimentar obtinut prin amestecarea diferitelor ingrediente: sare iodata, acidifianti, zahar, morcovi si alte radacinoase, cant min 25 kg - max 100 kg
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0020
Titel: Branza Fagaras grasime min 3%
Beschreibung: Brânză proaspătă de vaci și smântână fermentată cu continut de grasime de minim 3%-maxim 4%, ambalaj de maxim 250 gr, cant. min 2500 kg - max 10000kg,
Interne Kennung: 10
Haupteinstufung (cpv): 15542000 Frischkäse
Los: LOT-0022
Titel: Branza proaspata de vaci
Beschreibung: Branza din lapte de vaca pasteurizat. Branza trebuie sa aiba culoare alb-galbuie,uniforma in toata masa, aspect de pasta omogena, curata, fara scurgere de zer, nesfaramicioasa, miros caracteristic produsului: placut, aromat, specific ; gust dulce acrisor caracteristic de fermentatie lactica. nu se admite miros si gust strain; Continut de grasime minim 12%, Substante proteice min 8%,Continut de apa maxim 80%. Ambalaj punga sigilata din plastic sau cutie pvc maxim 1 kg masa solida, cant min 2500 kg - max 10000 kg
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0023
Titel: Branza telemea de vaca
Beschreibung: Telemea din lapte de vaca pasteurizat Ambalaj punga sigilata din plastic sau cutie pvc maxim 5 kg masa solida; grasime minim 30%; bucati intregi cu suprafata curata; culoare alba, alb-galbuie; gust si miros placut, caracteristic branzei maturate, usor sarat. cant. minim 1250 kg - maxim 5000 kg
Interne Kennung: 12
Haupteinstufung (cpv): 15500000 Molkereierzeugnisse
Los: LOT-0024
Titel: Branza topita-triunghiuri
Beschreibung: Branza topita cutie de min 140 grame cu smantana sau iaurt. Produs ambalat in cutii ce contin min 8 –maxim 16 triunghiuri fiecare, de minim 17 grame, pastrat in conditii optime de depozitare. cant min 1500 kg - max 6000 kg
Interne Kennung: 13
Haupteinstufung (cpv): 15545000 Streichkäse
Los: LOT-0234
Titel: Brocoli congelat
Beschreibung: Produs congelat ambalat la punga de min 500gr- max 3kg; min 500 kg, max 2000 kg
Interne Kennung: 14
Haupteinstufung (cpv): 15331170 Tiefgekühltes Gemüse
Los: LOT-0026
Titel: Bulion-pasta de tomate
Beschreibung: Conserve de calitate cu eticheta si marcaje specifice produselor conservate(lot, producator, data valabilitate), capacul nebombat, fara pete de rugina la exterior. Produsul sa aiba proprietati organoleptice normale, caracteristice tipului de produs. Pasta de tomate substanta min 24%. Continut: rosii, sare. Produs fara conservanti, pasteurizat. Aspect: masa omogena,densa, fin strecurata, fara corpuri straine (seminte, pielite, frunze, peduncule), fara semne de alterare (mucegai, fermentatie; culoare rosie intensa, pana la rosie caramizie, uniforma in toata masa. Decolorarile sau brunificarile sunt considerate defecte. Miros si gust: naturale, specifice concentratelor de tomate, fara gust si miros strain (de afumat, ars, fermentare, mucegai); ambalaj de maxim 1kg cant min 2500 kg - max 10000 kg
Interne Kennung: 15
Haupteinstufung (cpv): 15331134 Verarbeitete Tomaten/Paradeiser
Los: LOT-0027
Titel: Burta prefiarta
Beschreibung: Produs congelat, prefiert feliat fideluta, ambalat la punga de 1-5 kg Suprafata curata nelipicioasa fara coaguli de sange, cordoane vasculare sau depozite de grasime. cant min 1250 kg - max 5000 kg
Interne Kennung: 16
Haupteinstufung (cpv): 15111100 Rindfleisch
Los: LOT-0031
Titel: Carnaciori de pasare (pui sau curcan)
Beschreibung: Carnaciori din carne de pasare, subtiri, continut de pulpa de pui/curcan dezosata cu piele in proportie de minim 80%, in membrana naturala de oaie, comestibila, continut grasime maxim 35%, proteina minim 10%,concentratie NaCl max 3%, %. Ambalaj maxim 5 kg., cant. min 2250 kg - max 9000 kg
Interne Kennung: 17
Haupteinstufung (cpv): 15131135 Geflügelwürste
Los: LOT-0033
Titel: Carne de pasare- Aripi de pui produs congelat
Beschreibung: Produs congelat, calitatea superioara, aripi de pui curate, intregi, suprafata umeda, dar nelipicioasa; fara oase rupte proeminente (fracturi deschise); fara contuzii severe. Culoarea pieli: caracteristica tipului si calitatii; roz la cele de calitate superioara. Consistenta musculaturii trebuie sa fie ferma si elastica, nu se admite consistenta inmuiata. Miros: la suprafata si in sectiune caracteristic, normal, fara miros strain. Pe eticheta se mentioneaza starea termica a carnii, tara de provenienta, lotul produsului, termenul de valabilitate, conditii de pastrare.;.Ambalaj de maxim 5 kg cant min 3750 kg - max 15000 kg;
Interne Kennung: 18
Haupteinstufung (cpv): 15112130 Hühner
Los: LOT-0037
Titel: Carne de pasare ficat de pui congelat
Beschreibung: Ficat de pui congelat.Aspect - bine curatat de cheaguri sau sange, nemurdarit de continut intestinal sau de alte impuritati, intregi din punct de vedere anatomic, sa aibe consistenta normala, nemodificata, cu miros caracteristic. Culoare - la suprafata, pelicula rosie de nuanta caracteristica. Miros si gust - caracteristic, nu se admit mirosuri straine; - fara parte necomestibila. mod de ambalare: tavita de polistiren maxim 1 kg, pungi cu clema - maxim 1 kg.; cant min 2500 kg - max 10000 kg
Interne Kennung: 19
Haupteinstufung (cpv): 15131500 Geflügelerzeugnisse
Los: LOT-0035
Titel: Carne de pasare- Inimi si pipote de pui produs congelat
Beschreibung: Inimi si pipote de pui congelate. Aspect - bine curatat de cheaguri sau sange, nemurdarit de continut intestinal sau de alte impuritati, intregi din punct de vedere anatomic, sa aibe consistenta normala, nemodificata, cu miros caracteristic. Consistenta -ferma si elastica, atat la suprafata cat si in sectiune.. Miros si gust - caracteristic, nu se admit mirosuri straine. Mod de ambalare: tavita de polistiren maxim 1 kg sau pungi cu clema maxim 1 kg.; cant min 2500 kg - max 10000 kg;
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0039
Titel: Carne de pasare-piept de pui- produs congelat
Beschreibung: Piept de pui fara piele si os sau alte impuritati; produs congelat; dupa decongelare tb sa aiba suprafaţă netedă, nelipicioasă; consistenţa musculaturii: fermă şi elastica, bine fasonat,calitate superioara; ambalat la tavita de polistiren, acopelit cu folie strech de maxim 3 kg., cant. minim 5000 kg - maxim 20000 kg
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0041
Titel: Carne de pasare -pulpe de pui superioare fara spate-produs congelat
Beschreibung: Pulpe de pui partea superioara, cu os si piele, curate, fără impurităţi mecanice, cu suprafaţa umedă dar nelipicioasă.Produs congelat, Culoarea musculaturii dupa decongelare roz -roşiatică, caracteristică. Consistenţa musculaturii fermă şi elastică; fără miros străin, continut de apa dupa decongelare maxim 7%; ambalat la bax de maxim 10 kg , cant. minim 16250 kg - maxim 65000 kg
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0043
Titel: Carne de pasare-pulpe inferioare -produs congelat
Beschreibung: Pulpa de pui inferioara; produs congelat, procent de grasime scazut, dupa decongelare trebuie sa aiba culoare si aspect natural de carne frageda, ambalaj la bax de max 10 kg., cant minima 42500 kg - maxima 170000 kg
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0046
Titel: Carne tocata amestec-produs refrigerat
Beschreibung: Amestec in proportie de 50% carne de vita si 50% carne de porc; continut de grasime de maxim 30%. Prezentare-ambalare la caserola cu folie termosudabila de max 5 kg., cant minim 1500 kg - maxim 6000 kg
Interne Kennung: 24
Haupteinstufung (cpv): 15131400 Schweinefleischerzeugnisse
Los: LOT-0048
Titel: Cartofi congelati cuburi
Beschreibung: Produs pentru ciorbe.Cartofi, ulei de floarea soarelui nehidrogenat, supus procesului de congelare rapidă cu miros si gust specific legumelor proaspete, fără gust şi miros strain, ambalat în pungi termosudate de max 5 kg. cant min 3750 kg- max 15000 kg;
Interne Kennung: 25
Haupteinstufung (cpv): 03212100 Kartoffeln/Erdäpfel
Los: LOT-0049
Titel: Cartofi pai congelati
Beschreibung: Cartofi sectionati de maxim 10x10 mm, ulei de floarea soarelui nehidrogenat, supus procesului de congelare rapidă cu miros si gust specific legumelor proaspete, fără gust şi miros strain, ambalat în pungi termosudate de max 5 kg.; cant min 3750 kg - cant max 15000 kg;
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0050
Titel: Cartofi proaspeti
Beschreibung: Cartofi de marime 8-12 cm diametru, rosii sau albi, ambalati in plase de 10-40 kg, aspect normal caracteristic soiului, sanatosi, intregi, curati, acoperiti bine de coaja, tari, neincoltiti, fara defecte externe sau interne care sa afecteze calitatea, fara crapaturi, deformari grave, pete sub coaja de culoare gri-albastrui sau negre, lipsiti de umezeala externa anormala, fara miros sau gust strain., cant min 15000 kg - max 60000 kg.
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0052
Titel: Cascaval feliat
Beschreibung: Cascaval din lapte de vaca. Aspect: suprafata neteda, curata,fara cute sau goluri,fara pete sau crapaturi, de culoare alb-galbui pana la galben, compact,omogen,fara urme de mucegai.Se admit rare goluri datorate fermentarii.Miros si gust – placut, caracteristic branzeturilor preparate din lapte de vaca, fara miros strain.Etichetat, ambalaj unic de maxim 150 gr. cantitate min 1250 kg - max 5000 kg
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0054
Titel: Castraveciori in otet 3-7 cm
Beschreibung: Conserve de calitate cu eticheta si marcaje specifice produselor conservate(lot, producator, date valabilitate), capacul nebombat, fara pete de rugina la exterior. Produsul sa aiba proprietati organoleptice normale, caracteristice tipului de produs. Continut: castraveciori cu dimensiuni de 3-7 cm, apa, otet din vin, sare. Produsul sa fie pasteurizat si sa nu contina consevanti, ambalaj la borcan de maxim 370 gr ., cant min 1500 kg - max 6000 kg.
Interne Kennung: 29
Haupteinstufung (cpv): 03221270 Gurken
Los: LOT-0057
Titel: Ceafa de porc produs congelat
Beschreibung: Ceafa de porc fara os congelata ambalata in punga. Dupa decongelare sa aiba aspect la suprafaţă: peliculă uscată, consistenţă fermă şi elastică, atât la suprafaţă cât şi în secţiune; continut de apa dupa decongealre maxim 7%. Miros plăcut, caracteristic.Ambalaj de minim 5 kg - maxim 10 kg., cant minim 3500 kg - maxim 14000 kg
Interne Kennung: 30
Haupteinstufung (cpv): 15113000 Schweinefleisch
Los: LOT-0058
Titel: Ceai tei- pliculet unic ambalat
Beschreibung: Ceai pliculete - tei, cutie cu pliculete unic ambalate, pliculete a min 1 gr/plic. Contine: bucati mici, fara corpuri straine, de culoare specifica, cu gust placut si miros specific sortimentului de tei, fara gust si miros strain., ambalaj cutie din carton cu maxim 1000 plicuri, cant. min 50 kg - max 200 kg
Interne Kennung: 31
Haupteinstufung (cpv): 15864100 Teebeutel
Los: LOT-0063
Titel: Ceai menta- pliculete unic ambalate
Beschreibung: Contine ceai de menta, Cutie cu pliculete unic ambalate, pliculete a min 1 gr/plic.. Contine: bucati mici, aciculare, fara corpuri straine, de culoare specifica, cu gust placut si miros specific sortimentului de menta, fara gust si miros strain.ambalaj cutie din carton cu maxim 1000 plicuri, cant. minim 50 kg - maxim 200 kg,
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0065
Titel: Ceai musetel- pliculete unic ambalate
Beschreibung: Ceai musetel pliculete, Cutie cu pliculete unic ambalate, pliculete a min 1 gr/plic. Contine: bucati mici, aciculare, fara corpuri straine, de culoare specifica, cu gust placut si miros specific sortimentului de musetel, fara gust si miros strain, ambalaj cutie din carton cu maxim 1000 plicuri, cant. min 50 kg - max 200 kg
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0067
Titel: Ceai sunatoare- pliculete unic ambalate
Beschreibung: Ceai pliculete sunatoare, Cutie cu pliculete unic ambalate, pliculete a min 1 gr/plic.. Contine: bucati mici, aciculare, fara corpuri straine, de culoare specifica, cu gust placut si miros specific sortimentului de sunatoare, fara gust si miros strain.ambalaj cutie din carton cu maxim 1000 plicuri, cant. min 50 kg - max 200 kg
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0070
Titel: Ceapa congelata
Beschreibung: Ceapa congelata rondele sau cuburi, ambalata in pungi termosudate de max 3 kg; , cant. min 2500 kg - max 10000 kg
Interne Kennung: 35
Haupteinstufung (cpv): 15331100 Frisches oder tiefgekühltes Gemüse
Los: LOT-0072
Titel: Cereale cu gust de ciocolata pentru mic dejun- bilute tip Nesquik
Beschreibung: Cereale cu ciocolata sub forma de bilute. Continut: Fainuri min 65% din care faina integrala de GRAU minim 50%, continut de zahar maxim 25g/100 g de produs , cacao cu continut redus de grasime ( maxim 6.5), sare maxim 0.50g/100g produs. Pot fi si combinatie vanilie+cacao. Ambalaj: punga sau cutie de carton de max 500gr. , cant minim 500 kg - max 2000 kg,
Interne Kennung: 36
Haupteinstufung (cpv): 15613310 Zubereitete Frühstückszerealien
Los: LOT-0074
Titel: Cimbru uscat
Beschreibung: Cimbru uscat ambalat la plic de max 100 grame. Contine cimbru maruntit, fara particule grosiere, fara impuritati, de culoare verde-maroniu, cu gust si miros caracteristic de cimbru, fara gust si miros strain., cant min 15 kg - cant max 60 kg;
Interne Kennung: 37
Haupteinstufung (cpv): 15872300 Kräuter
Los: LOT-0076
Titel: Ciuperci feliate conserva la cutie
Beschreibung: Produsul contine: ciuperci feliate, apa, sare , acidifiant, acid citric, acid ascorbic.Conserve de calitate cu eticheta si marcaje specifice produselor conservate(lot, producator, date valabilitate), capacul nebombat,cu cheita, fara pete de rugina la exterior. Produsul sa aiba proprietati organoleptice normale, caracteristice tipului de produs, produs pasteurizat si fara conservanti.Ambalaj de metal, de maxim 1 kg. cant min 2500 kg - max 10000 kg,
Interne Kennung: 38
Haupteinstufung (cpv): 03221260 Pilze
Los: LOT-0078
Titel: Compot ananas (cutie cu autodesfacator)
Beschreibung: Compot din ananas bucati. contine: apa, zahar, acid citric. Produsul este pasteurizat, fara conservanti. Conserve de calitate cu autodesfacator, cu eticheta si marcaje specifice produselor conservate(lot, producator, date valabilitate), capacul nebombat, fara pete de rugina la exterior. Produsul sa aiba proprietati organoleptice normale, caracteristice tipului de produs. ambalaj la cutie de maxim 600 grame cantitate bruta., cant. minim 5000 kg - maxim 20000 kg
Interne Kennung: 39
Haupteinstufung (cpv): 15332400 Obstkonserven
Los: LOT-0235
Titel: Compot de caise fara zahar
Beschreibung: Compot de caise fara zahar, Caise jumatati, fara samburi, apa, ambalaj borcan max 1 kg, fara zahar, min 1250kg, max 5000 kg
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0079
Titel: Compot de piersici decojite
Beschreibung: Compot de piersici decojite (borcan 720 ml) Ingrediente: piersici galbene decojite, jumatati. Produsul este pasteurizat, fara conservanti.Conserve de calitate cu capac, eticheta si marcaje specifice produselor conservate(lot, producator, date valabilitate), capacul nebombat, fara pete de rugina la exterior. Produsul sa aiba proprietati organoleptice normale, caracteristice tipului de produs. Ambalaj de maxim 720 ml., cant. min 3750 kg - cant max 15000 kg;
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0080
Titel: Condimente- baza mancaruri (granulat)
Beschreibung: Amestec de legume si zarzavaturi deshidratate granulat (morcovi, telina, pastarnac, ceapa, patrunjel etc) cu continut de sare de maxim 60%, fara conservanti. Caracteristici: aspect -bucati de marime uniforme,curate, nelipite intre ele, fara mucegai, fara a fi putrezite; culoare caracteristica, uniforma, fara inchiderea culorii; fara gust si miros strain; capacitatea de rehidratare (sa reabsoarba aceeasi cantitate de apa care a fost eliminata prin uscare); Ambalaj de max 3 kg. cant. min 500 kg - max 2000 kg,
Interne Kennung: 42
Haupteinstufung (cpv): 15871270 Gewürzmischungen
Los: LOT-0236
Titel: Conserve dovlecel
Beschreibung: Conserve de calitate cu eticheta si marcaje specifice produselor conservate(lot, producator, data valabilitate), capacul nebombat, fara pete de rugina la exterior. Produsul sa aiba proprietati organoleptice normale, caracteristice tipului de produs. Continut: dovlecei, apa , sare, fara conservanti. Produsul sa fie pasteurizat.Ambalaj de max 1 kg.
Interne Kennung: 43
Haupteinstufung (cpv): 15897200 Nahrungsmittelkonserven
Los: LOT-0085
Titel: Conserva fasole verde
Beschreibung: Conserve de calitate cu eticheta si marcaje specifice produselor conservate (lot, producator, date valabilitate), capacul nebombat, cu cheita, fara pete de rugina la exterior. Produsul sa aiba proprietati organoleptice normale, caracteristice tipului de produs fasole verde (pastai), apa, sare. Produs pasteurizat, fara conservanti si aditivi in ambalaj de max 1 kg. Produs ambalat in cutie metalica prevazut cu autodesfacator sau borcan de max 1 kg., cant. min 1500 kg - max 6000 kg
Interne Kennung: 44
Haupteinstufung (cpv): 15331131 Verarbeitete Bohnen
Los: LOT-0087
Titel: Conserve mazare (borcan)
Beschreibung: Conserve de calitate cu eticheta si marcaje specifice produselor conservate (lot, producator, date valabilitate), capacul nebombat, fara pete de rugina la exterior. Produsul sa aiba proprietati organoleptice normale, caracteristice tipului de produs. Contine mazare de gradina,apa, sare, nu contine conservanti. Sunt excluse produse ce contin mazare rehidratata, produs pasteurizat, fara conservanti.Ambalaj borcan de max 1 kg., cant. min 2000 kg - max 8000 kg
Interne Kennung: 45
Haupteinstufung (cpv): 15331132 Verarbeitete Erbsen
Los: LOT-0088
Titel: Conserve de spanac
Beschreibung: Conserve de calitate cu eticheta si marcaje specifice produselor conservate (lot, producator, date valabilitate). Produsul sa aiba proprietati organoleptice normale, caracteristice tipului de produs. Contine: spanac, apa, sare. Produsul sa fie pasteurizat si sa nu contina conservanti.Ambalaj de max 1 kg., cant. min 625 kg - max 2500 kg
Interne Kennung: 46
Haupteinstufung (cpv): 15331140 Blatt- und Kohlgemüse
Los: LOT-0090
Titel: Cotlet de porc - produs congelat
Beschreibung: Aspect exterior dupa decongelare: bucati intregi, fasonate, cu suprafata curata, fara impuritati sau insule de mucegai aspect pe sectiune: uniform, compact; consistenta: ferma, uniforma in toata masa, la masticatie frageda, suculenta, specifica sortimentului; culoarea: uniforma, specifica sortimentului si procesului tehnologic, atat la suprafata cat si pe sectiune; miros si gust: specifice sortimentului, fara gust si miros modificat. Ambalaj de max 10 kg., cant. min 1500 kg - max 6000 kg
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0091
Titel: Cozonac (diverse sortimente 500gr)
Beschreibung: Cozonac cu nuca, stafide, rahat, cacao- 500 grame. Contine: faina alba de GRAU, apa, zahar, nuca minim 10% si/ sau stafide min 10% si/sau min 10% rahat ( in functie de sortiment), apa, drojdie de panificatie, sare iodata, ulei vegetal de floarea-soarelui, drojdie de panificatie, cacao minim 1.2%, aroma naturala de lamaie si alte arome, coloranti: , antioxidant (acid ascorbic)., cant. minim 1000 buc - maxim 4000 buc
Interne Kennung: 48
Haupteinstufung (cpv): 15812100 Konditorwaren
Los: LOT-0092
Titel: Crenvursti de pasare
Beschreibung: Crenvursti obtinuti din carne de pui/curcan minim 50%. Suprafata curata, nelipicioasa, cu invelis continuu nedeteriorat, fara pete si incretituri, de culoare galben rosiatica, fara pete sau mucegai. Masa compozitiei bine legata, compacta si uniforma, fara goluri de aer si si fara aglomerari de apa sau grasime topita in masa sau sub membrane. Miros si gust placut, fara mirosuri si gusturi straine (de mucegai, acru, ranced etc). Pachet vidat 500 - 1000 g. Produsul sa fie cu continut redus de sare si piper., cant. minim 1000 kg - maxim 4000 kg,
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0093
Titel: Croissant cu umplutura de ciocolata
Beschreibung: Produs de patiserie, din aluat foietaj, congelat, cu umplutura de ciocolata, minim 60gr/buc-maxim 120 gr/buc, ambalaj de max 5 kg, cant minim 250 kg - maxim 1000 kg
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0098
Titel: Faina
Beschreibung: Faina alba tip 000 pentru aluaturi si sosuri; Aspectul:făina se prezintă sub formă de pulbere uniformă, fără particule grosiere vizibile, de culoare alba.Mirosul trebuie să fie specific, plăcut, fără iz de stătut, mucegai, încins sau rânced; Produsul sa fie livrat in ambalaj de hartie, pungi - max 5 kg., cant min 2000 kg - max 8000 kg
Interne Kennung: 51
Haupteinstufung (cpv): 15612150 Mehl für Backwaren
Los: LOT-0099
Titel: Fasole uscata
Beschreibung: Fasolea uscata cu bob mediu, de calitate buna, sa prezinte un bob dezvoltat normal, ajuns la maturitate, acoperit de o coaja lucioasa, sticloasa, care se desprinde usor de pe miezul bobului, ambalata la pungi de maxim 5 kg, cant min 1250 kg - max 5000 kg
Interne Kennung: 52
Haupteinstufung (cpv): 03221211 Saubohnen
Los: LOT-0100
Titel: Fasole verde congelata
Beschreibung: Produs obţinut din fasole proaspătă, curata, fără frunze sau tulpini, supus procesului de congelare rapidă cu miros si gust specific legumelor proaspete, fără gust şi miros strain, ambalat în pungi termosudate de pană la 3kg., cant. minim 1500 kg - maxim 6000 kg
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0101
Titel: Fideluta pentru supa
Beschreibung: Paste fainoase din faina de grau sub forma de fideluta, culoare galben aurie sticloasa, ambalaj de 0.500 gr-5 kg. Nu se accepta produs sub forma de cuiburi., cant min 1000 kg - max 4000 kg
Interne Kennung: 54
Haupteinstufung (cpv): 15850000 Teigwaren
Los: LOT-0102
Titel: Foi dafin la plic
Beschreibung: Foi dafin deshidratate la plic maxim 100 grame; cant min 6 kg - cant max 24 kg;
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0237
Titel: Gem dietetic diverse sortimente (cubulet minim 20 grame)
Beschreibung: Produs din fructe, fara adaos de zahar, destinat persoanelor cu diabet, ambalat la caserole de plastic de minim 20 grame, sigilate, fara scurgeri. Continut de fruct de minim 35%. cant min 500 kg-max 2000 kg
Interne Kennung: 56
Haupteinstufung (cpv): 15332290 Konfitüren
Los: LOT-0106
Titel: Gem caise (caserola minim 20 grame)
Beschreibung: Produs obtinut din pulpa de caise. Contine; pulpa de de fructe din caise , sirop fructoza, gelifiant-pectina, acid citric, antioxidant, acid ascorbic. Aspectul recipientului - caserole plastic 20g-40g-60g pentru mic dejun, sigilate , fara scurgeri; Aspectul continutului: fluid, nezaharos;Continut de fruct in ambalaj minim 50%., caserola minim 20 grame, cant. min 3000 kg - max 12000 kg
Interne Kennung: 57
Los: LOT-0113
Titel: Gem prune (caserola minim 20 grame)
Beschreibung: Gem portionat (cubulet 20-40-60 gr).Produs obtinut din pulpa de prune. Contine; pulpa de de fructe din prune, sirop fructoza, gelifiant-pectina, acid citric, antioxidant, acid ascorbic.Aspectul recipientului - caserole plastic 20g-40g-60g pentru mic dejun, sigilate , fara scurgeri;Aspectul continutului: fluid, nezaharos;Continut de fruct in ambalaj minim 35%.cant min 500 kg - max 2000 kg
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0105
Titel: Gem de caise
Beschreibung: Produs obtinut din pulpa de caise. Contine; pulpa de fructe-caise, sirop fructoza, gelifiant-pectina, acid citric, antioxidant, acid ascorbic. Ambalat la galeata sau borcan (1-5kg). Continut de fruct in ambalaj minim 60%., cant min 1000 kg - max 4000 kg,
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0118
Titel: Gordon bleu pui congelat
Beschreibung: Produs de forma unui snitel, pesmetat, umplut cu sunca de pui si cascaval, de culoare portocaliu-aurie. Produs tratat termic, format, congelat rapid cu continut de carne din piept de pui min 55%, cascaval min 5%, sunca de pui minim 5%., %. Ambalaj maxim 3 kg. cant min 500 kg - max 2000 kg
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0119
Titel: Gris
Beschreibung: Gris din grau, culoare galbui-aurie, granulatie specifica, . Gris alimentar, obtinut prin prelucrarea (macinarea) graului. Culoare alb-galbuie, uniforma; miros si gust caracteristic, fara miros de mucegai, incins sau alt miros strain, gust-caracteristic, putin dulceag, fara gust amar, acru, sau alt gust strain, fara scarsnet la mestecare (datorita impuritatilor minerale: pamant, nisip etc) Ambalaj: punga de 0.5-1 kg.; cant min 250 kg - cant max 1000 kg;
Interne Kennung: 61
Haupteinstufung (cpv): 15625000 Grieß
Los: LOT-0120
Titel: Iaurt cu cereale pentru mic dejun cu fructe si topping de cereale
Beschreibung: Iaurt Mic-Dejun cu diverse sortimente de fructe si cu fulgi de cereale. Ambalat in recipient din plastic cu cerealele ambalate separat in interiorul capacului transparent; continut de grasime maxim 3.5%, gramaj intre min 125 gr-max 200 gr, cant. min 10000 kg - max 40000 kg
Interne Kennung: 62
Haupteinstufung (cpv): 15551320 Joghurt mit Geschmack
Los: LOT-0122
Titel: Iaurt de baut
Beschreibung: Iaurt cu procent de grasime min 2%, ambalat la flacon din plastic sigilat cu capac filetabil de max 350 ml. Continut: lapte de vaca pasteurizat, culturi lactice. Produs fara conservanti., cant min 5000 kg - max 20000 kg
Interne Kennung: 63
Haupteinstufung (cpv): 15551300 Joghurt
Los: LOT-0125
Titel: Iaurt simplu 100-150 grame
Beschreibung: Iaurt cu procent de grasime 1.5-2%, ambalat la pahar din plastic sigilat cu folie din aluminiu; prezentare -pahar(cutie) de 100-150 grame. Continut: lapte de vaca pasteurizat, culturi lactice. Produs fara conservanti., min 17500 buc - max 70000 buc
Interne Kennung: 64
Los: LOT-0126
Titel: Kaizer
Beschreibung: Produs fiert si afumat din piept de porc fara os, cu sorici, ambalat in vid, in pungi individuale. Aspect exterior: suprafata uscata, curata, fara franjuri, fara grasime topita si fara granulatie de sare, zaharuri si fosfati la suprafata produsului, cu soric exterior, de culoare brun-roscata specifica sortimentului.. Procentul de grasime sa fie max. 40%. Consistenta: semitare Gust si miros: Specific sortimentului fiert si afumat, fara gust si miros strain. Ambalt in pungi (folie) vidate cu greutate min.1 kg - max.1.5 kg. , cant minim 750 kg - maxim 3000 kg
Interne Kennung: 65
Los: LOT-0238
Titel: Lamai
Beschreibung: Lamai intacte; fără zgârieturi și/sau tăieturi, sănătoase, produsele afectate de putrezire sau deteriorare astfel încât să le facă inadecvate consumului se exclud; curate, practic lipsite de orice urme vizibile străine; practic lipsite de dăunător de stricăciuni cauzate de dăunători; fără deteriorări cauzate de temperatură scăzută sau îngheț; lipsite de umezeală externă anormală; lipsite de orice miros și/sau gust străin ; cant min 625 kg-max 2500 kg.
Interne Kennung: 66
Haupteinstufung (cpv): 03222210 Zitronen
Los: LOT-0131
Titel: Lapte dulce grasime - 1.5 % tip UHT
Beschreibung: Lapte dulce cu continut de grasime min 1.5%; tip UHT, ambalat steril la cutie cu marcaje termen de valabilitate, producator; ; cant min 5000 l - cant max 20000 l;
Interne Kennung: 67
Haupteinstufung (cpv): 15511000 Milch
Los: LOT-0134
Titel: Lapte praf 20% grasime
Beschreibung: Lapte praf cu grasime minim 20% ambalat la punga de 0.500-5 kg. aspect: pulbere fina omogena, obtinut din lapte crud prin pulverizare si uscare. Culoare: alba sau usor galbuie, fara impuritati si particule colorate. Miros si gust: tipic de lapte praf, fara mirosuri si gusturi straine. . proprietati fizico-chimice: substanta uscata: min 96,5%, umiditate: max 4%, proteine :34%, continut de grasime: 20%-28%, cant min 375 kg - max 1500 kg
Interne Kennung: 68
Haupteinstufung (cpv): 15511700 Milchpulver
Los: LOT-0135
Titel: Legume congelate pentru ciorba
Beschreibung: Conţine legume de tipul: cartofi, ceapă, morcovi, rădăcina ţelină, fasole verde, ardei roşu, roşii, păstârnac supus procesului de congelare rapidă cu miros si gust specific legumelor proaspete, fără gust şi miros strain, ambalat în pungi termosudate de pînă la 3kg.; cant min 3750 kg - cant max 15000 kg;
Interne Kennung: 69
Los: LOT-0138
Titel: Malai grisat
Beschreibung: Malai superior grisat(faina din porumb). Aspect de masa macinata, granular, omogena de culoare galben portocalie cu particule alb-galbui. Gust placut, specific. Miros caracteristic, specific, fara miros de mucegai, de incins, sau alt miros strain. Ambalaj : pungi din polietilena vidata, cu masa neta de maxim 2 kg., cant minim750 kg - maxim 3000 kg
Interne Kennung: 70
Haupteinstufung (cpv): 15612210 Maismehl
Los: LOT-0139
Titel: Marar uscat la plic
Beschreibung: Marar uscat ambalat la plic de max 100 grame; cant min 15 kg - cant max 60 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
Interne Kennung: 71
Haupteinstufung (cpv): 15872000 Kräuter und Gewürze
Los: LOT-0142
Titel: Masline negre in saramura
Beschreibung: Masline negre de calibru min 140, ambalate in cutie de maxim 5 kg. Contine: masline, apa, sare si gluconat de fier, miros si gust placut, aromat, specific, fara miros sau gust strain (amar, ranced etc) Produsul si ingredientele folosite nu sunt tratate cu radiatii de ionizare.; cant min 750 kg - cant max 3000 kg;
Interne Kennung: 72
Haupteinstufung (cpv): 03222400 Oliven
Los: LOT-0145
Titel: Mazare congelata
Beschreibung: Produs obţinut din mazăre verde proaspătă, curat, fără frunze sau tulpini, supus procesului de congelare rapidă cu miros si gust specific legumelor proaspete, fără gust şi miros strain, ambalat în pungi termosudate de pana la 3kg. Nu se accepta produs rehidratat. minim 3750 kg - maxim 15000 kg,
Interne Kennung: 73
Los: LOT-0146
Titel: Mere
Beschreibung: Mere rosii, galbene calitatea I.Merele vor avea greutatea minimă de 100 grame /bucată. Forma produsului poate fi specifica fiecărui soi. Proprietăţi organoleptice: aspect exterior general: produse bine dezvoltate, cu format specific soiului, coaja: suprafaţa lucioasă/ mată; miez (în secţiune): caracteristic unui produs bine copt. Aroma: plăcută, caracteristică soiului Gust: plăcut, caracteristic soiului, cant min 3750 kg - max 15000 kg
Interne Kennung: 74
Haupteinstufung (cpv): 03222321 Äpfel
Los: LOT-0147
Titel: Minipateuri cu branza dulce
Beschreibung: Produs congelat din aluat foietaj, cu umplutura de branza dulce, ambalaj de maxim 5 kg, produs congelat din aluat foietaj; cant min 500kg - cant max 2000 kg;
Interne Kennung: 75
Los: LOT-0148
Titel: Minipateuri cu telemea
Beschreibung: Produs congelat din aluat foietaj, cu umplutura de telemea, ambalaj de maxim 5 kg, produs congelat din aluat foietaj; cant min 500 kg - cant max 2000 kg;
Interne Kennung: 76
Los: LOT-0151
Titel: Mix de legume congelate
Beschreibung: Produsul contine legume de tip cartofi , morcovi, pastarnac, telina etc., curate, fără frunze sau tulpini, supus procesului de congelare rapidă cu miros si gust specific legumelor proaspete, fără gust şi miros strain, ambalat în pungi termosudate de pană la 3kg., cant minim 2500 kg - maxim 10000 kg,
Interne Kennung: 77
Los: LOT-0239
Titel: Morcov congelat
Beschreibung: Morcovi congelati cu suprafata neteda, in functie de soi, culoare caracteristica soiului, fara deviere de culoare, gust si miros placut, caracteristic soiului, fara miros si gust strain. Dupa fierbere se pastreaza intregi si gustul carcateristic produsului. . Ambalaj maxim 3 kg.,cant min 750 kg-max 3000 kg
Interne Kennung: 78
Los: LOT-0156
Titel: Muschi file de porc ambalaj max 125 gr
Beschreibung: Continut Cotlet de porc minim 80%, in ambalaj vidat de maxim 125 grame Eticheta pe ambalaj, ambalaj de maxim 125 gr, cant min 1250 kg - max 5000 kg,
Interne Kennung: 79
Los: LOT-0158
Titel: Napolitane diverse sortimente (pachet 40 - 70 gr)
Beschreibung: Napolitane diverse arome si creme ambalate la pachet de 40-70 grame. Continut; zahar, faina de grau, grasimi vegetale hidrogenta, cacao pudra, lecitina din soia, agent de afanare, stabilizator dextroza, sare, aroma, ambalaj prevazut cu folie de rupere.; cant min 3750 kg - cant max 15000 kg;
Interne Kennung: 80
Los: LOT-0162
Titel: Orez pentru pilaf
Beschreibung: Orez decorticat, fara sparturi si corpuri straine, culoare alba, proprietati organoleptice: aspect- boabe de orez de forma lunga, sanatoase, intregi, complet decorticate; culoare-alba, transparenta, uniforma; fara miros strain de mucegai, de incins, de rozatoare; gust-specific orezului. Ambalaj punga polietilena de max 1 kg. cant min 3750 kg - max 15000 kg,
Interne Kennung: 81
Haupteinstufung (cpv): 15611000 Geschälter Reis
Los: LOT-0163
Titel: Otet
Beschreibung: Otet de fermentatie din vin 9 grade acetice, ambalaj flacon maxim 1 litru; cant min 200 l - cant max 800 l;
Interne Kennung: 82
Haupteinstufung (cpv): 15871110 Essig oder Ersatz
Los: LOT-0164
Titel: Oua
Beschreibung: Oua de gaina pentru consum, min. 60 g/buc.; - coaja intreaga, nevatamata, uscata, curata, fara fisuri Ouale trebuie sa fie proaspete livrate cu un termen de valabilitate de min 14 zile, ambalate la carton de 30 buc cant min 25000 buc - max 100000 buc
Interne Kennung: 83
Haupteinstufung (cpv): 03142500 Eier
Los: LOT-0165
Titel: Paine cu sare ( chifla/minibagheta 100 gr- buc ambata individual)
Beschreibung: Paine cu sare (chifla/minibagheta 100 gr - buc ambalata individual), Paine cu sare gramaj minim 100 grame/chifla ; produs proaspat bine rumenit, bine crescut; livrare zilnica;ambalat individualcant minim 250000 buc - maxim 1000000 buc,
Interne Kennung: 84
Haupteinstufung (cpv): 15811100 Brot
Los: LOT-0166
Titel: Paine fara sare (chifla/minibagheta 100gr -buc ambalata individual)
Beschreibung: Paine fara sare (chifla/minibagheta 100gr-buc ambalata individual), paine fara sare gramaj minim 100 grame/chifla ; produs proaspat bine rumenit, bine crescut; livrare zilnica;ambalat individual cant minim 125000 buc - maxim 500000 buc
Interne Kennung: 85
Los: LOT-0167
Titel: Paine graham (chifla 100gr- buc ambata individual)
Beschreibung: Paine graham (chifla/minibagheta 100 gr- buc ambalata individual), paine din faina graham gramaj minim 100 grame/chifla ; produs proaspat bine rumenit, bine crescut; livrare zilnica;ambalat individual cant minim 75000 buc - maxim 300000 buc
Interne Kennung: 86
Los: LOT-0170
Titel: Paine sarata feliata
Beschreibung: Paine sarata feliata, paine cu sare feliata, gramaj minim 300 grame; produs proaspat bine rumenit, bine crescut; livrare zilnicacant minim 12500 buc - maxim 50000 buc
Interne Kennung: 87
Los: LOT-0171
Titel: Parmezan ras/fasii
Beschreibung: Parmezan ras/fasii, parmezan din lapte de vaca, fasii sau ras pentru paste, pizza etc. Ambalaj de max 200 gr.cant min 12.5 kg - cant max 50 kg;
Interne Kennung: 88
Haupteinstufung (cpv): 15543400 Parmesankäse
Los: LOT-0174
Titel: Paste fainoase penne
Beschreibung: Paste fainoase din faina de grau dur sub forma de penne, culoare galben aurie sticloasa, ambalaj de 0.5-1 kg, fara adaos de sare, cant min 3750 kg - max 15000 kg
Interne Kennung: 89
Los: LOT-0175
Titel: Paste fainoase - spaghete
Beschreibung: Paste fainoase din faina de grau dur sub forma de spaghete, culoare galben aurie sticloasa, ambalaj de 0.5-1 kg, cant min 2500 kg - max 10000 kg
Interne Kennung: 90
Los: LOT-0177
Titel: Pate de pasare (50-100gr)
Beschreibung: Pate de pasare (50-100 gr), cutie de 50 -100 grame prevazuta cu cheita de deschidere sau sigilate cu folie de aluminiu.Ambalaj închis etanş fara fisuri sau scurgeri de continut, corect si vizibil marcate cu toate elementele de identificare : cantitate neta, ingrediente, informatii energetice. Toate vor fi inscriptionate in limba romana. Aspectul ambalajului-interior : Cutii vernisate in interior, fara pete de sulfura de fier.Caracteristicile produsului: pasta alifioasa omogena; culoare: galbui-roz, gust si miros specific produsului.cant min500 kg - max 2000 kg
Interne Kennung: 91
Haupteinstufung (cpv): 15131310 Pastete
Los: LOT-0178
Titel: Pate de porc (50-100 gr)
Beschreibung: Pate de porc (50-100 gr), cutie de 50 -100 grame prevazuta cu cheita de deschidere sau sigilate cu folie de aluminiu). Ambalaj închis etanş fara fisuri sau scurgeri de continut, corect si vizibil marcate cu toate elementele de identificare : cantitate neta, ingrediente, informatii energetice. Toate vor fi inscriptionate in limba romana. Aspectul ambalajului-interior : Cutii vernisate in interior, fara pete de sulfura de fier.Caracteristicile produsului: pasta alifioasa omogena; culoare: galbui-roz, gust si miros specific produsuluicant min 500 kg - max 2000 kg, descriere conform caiet de sarcini
Interne Kennung: 92
Los: LOT-0180
Titel: Patrunjel uscat la plic
Beschreibung: Patrunjel uscat la plic; cant min 50 kg - cant max 200 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
Interne Kennung: 93
Los: LOT-0184
Titel: Piper macinat la plic
Beschreibung: Piper macinat ambalat la plic de max 100 gr. Contine piper negru, alb sau rosu. Pulbere fina omogena, de culoare maronie, alba sau rosiatica cu gust si miros caracteristic, placut, aromat, fara miros si gust straincant min 10 kg - cant max 40 kg;
Interne Kennung: 94
Haupteinstufung (cpv): 15872100 Pfeffer
Los: LOT-0185
Titel: Portocale
Beschreibung: Portocale intacte; sănătoase; curate, lipsite de stricăciuni cauzate de dăunători; fără deteriorări cauzate de temperatură scăzută sau îngheț; lipsite de umezeală externă anormală; lipsite de orice miros și/sau gust străin Dezvoltarea și stadiul coacerii citricelor trebuie să fie astfel încât să le permită: să reziste la transport și manevrare și să sosească în condiții satisfăcătoare la locul de destinație., cant min 1250 kg - max 5000kg
Interne Kennung: 95
Haupteinstufung (cpv): 03222200 Zitrusfrüchte
Los: LOT-0188
Titel: Pulpa porc - produs congelat
Beschreibung: Produs congelat, aspect exterior dupa decongelare: bucati intregi, fasonate, cu suprafata curata, fara impuritati sau insule de mucegai aspect pe sectiune: uniform, compact; consistenta: ferma, uniforma in toata masa, la masticatie frageda, suculenta, specifica sortimentului; culoarea: uniforma, specifica sortimentului si procesului tehnologic, atat la suprafata cat si pe sectiune; miros si gust: specifice sortimentului, fara gust si miros modificat. Ambalaj de max 10 kg. ; cant min 5500 kg - cant max 22000 kg;
Interne Kennung: 96
Los: LOT-0191
Titel: Rosii cuburi in bulion
Beschreibung: Rosii cuburi in bulion; Conserve de calitate cu eticheta si marcaje specifice produselor conservate(lot, producator, date valabilitate), capacul nebombat, fara pete de rugina la exterior. Produsul sa aiba proprietati organoleptice normale, caracteristice tipului de produs. produs pasteurizat, fara conservanti. Continut: rosii, suc de rosii, sare. Produs pasteurizat si fara conservanti.Ambalaj de max 1Kg. Produs ambalat in cutie metalica prevazut cu autodesfacator. cant min 3000 kg - cant max 12000 kg;
Interne Kennung: 97
Haupteinstufung (cpv): 15331420 Tomatenkonserven/Paradeiserkonserven
Los: LOT-0194
Titel: Rulada crema de vanilie
Beschreibung: Rulada crema de vanilie; Rulada cu crema de vanilie, ambalata in folie de polietilena cu un gramaj de maxim 150 grame. cant min 2500 kg - cant max 10000 kg;
Interne Kennung: 98
Haupteinstufung (cpv): 15842300 Süßwaren
Los: LOT-0240
Titel: Salam tip Victoria feliat ambalaj maxim 150 gr
Beschreibung: Salam tip Victoria feliat ambalaj maxim 150 gr Salam tip Victoria sau echivalent cu suprafata curata, nelipicioasa, Miros si gust:placute de condimente, caracteristice tipului de salam Victoria , gust potrivit de sarat, fara gust sau miros strain (de statut, încins, mucegai, acru, amar, rânced etc.) Ambalaj maxim 150 grame, min1250 kg-max 5000kg
Interne Kennung: 99
Haupteinstufung (cpv): 15131230 Salami
Los: LOT-0201
Titel: Sare iodata
Beschreibung: Sare iodata alba. Sare fina, recristalizata pentru bucatarie; ambalaj de 0.5-10 kg. Proprietati fizice: cristale de 0.01-0.08 mm, culoare alba, densitate 1,15g/cm³. Proprietati chimice: formula chimica: NaCl, masa moleculara:58,45; solubilitate 320g/l la 20°C. Criterii fizice: umiditate maxim 0,1%;granulatie: 0.01-0,08 ; gust caracteristic de sare; aspect: cristale de culoare alba; nu se admit corpuri straine.cant min 375 kg - max 1500 kg
Interne Kennung: 100
Haupteinstufung (cpv): 15872400 Salz
Los: LOT-0204
Titel: Sfecla rosie (conserva borcan)
Beschreibung: Conserva din sfecla rosie la borcan, continut produs: sfecla rosie, apa, sare. Conserve de calitate cu eticheta si marcaje specifice produselor conservate(lot, producator, date valabilitate), capacul nebombat. Produsul sa fie pasteurizat si fara conservanti.Produs ambalat in cutie metalica prevazut cu autodesfacator sau borcan de max 720 ml cant min 625 kg - max 2500 kg
Interne Kennung: 101
Haupteinstufung (cpv): 03221111 Rote Beete
Los: LOT-0205
Titel: Smantana (min 12% grasime)
Beschreibung: Smantana 12% grasime ambalata la pahar cu folie de aluminiu sau cutie sigilata 0.5-1kg; continut de lapte pasteurizat, grăsime din lapte, cultură lactică de fermentare, fara alte ingrediente; cant min 625 kg - max 2500 kg,
Interne Kennung: 102
Haupteinstufung (cpv): 15512000 Rahm
Los: LOT-0241
Titel: Smantana pentru gatit uht
Beschreibung: Smantana cu minim 20% grasime din lapte, produs UHT, pentru gatit, ambalaj maxim 1 l, min 250-max 1000 litri
Interne Kennung: 103
Haupteinstufung (cpv): 15510000 Milch und Rahm
Los: LOT-0242
Titel: Snitel de pui-produs congelat
Beschreibung: Snitel de pui-produs congelat Produs congelat cu continut minim de 50% carne de pui, continut de sare maxim 1,3 gr/100 gr de produs, ambalaj din punga de polietilena sau caserola plastic cu un gramaj de maxim 2.5 kg, min 500kg-max 2000kg
Interne Kennung: 104
Haupteinstufung (cpv): 15896000 Tiefkühlprodukte
Los: LOT-0206
Titel: Spanac congelat
Beschreibung: Produs obţinut din spanac, proaspăt, curat, supus procesului de congelare rapidă cu miros si gust specific legumelor proaspete, fără gust şi miros strain, ambalat în pungi termosudate de max la 3kgcant minim 3000 kg - maxim 12000 kg
Interne Kennung: 105
Los: LOT-0208
Titel: Strudel cu caise
Beschreibung: Strudel cu caise, produs congelat din aluat foietaj; cant min 500 kg - max 2000 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
Interne Kennung: 106
Los: LOT-0210
Titel: Strudel cu mere
Beschreibung: Strudel cu mere, produs congelat din aluat foietaj; cant min 500 kg - max 2000 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
Interne Kennung: 107
Los: LOT-0212
Titel: Sunca de porc feliata, ambalaj max 125 gr
Beschreibung: Sunca de porc feliata, ambalaj max 125 gr; cant min 1000 kg - max 4000kg; descriere potrivit caiet de sarcini
Interne Kennung: 108
Los: LOT-0214
Titel: Sunca de pui feliata, ambalaj max 125 gr
Beschreibung: Sunca de porc feliata, ambalaj max 125 gr ; cant min 900 kg - max 3600 kg; descriere potrivit caiet de sarcini
Interne Kennung: 109
Los: LOT-0217
Titel: Tocana de legume
Beschreibung: Tocana din legume cu continut de ardei, tomate, morcovi, ceapa, verdeata, patrunjel, telina, ulei, orez, sare, piper. produsul trebuie sa fie pasteurizat si sa nu contina conservanti.Conserve de calitate cu eticheta si marcaje specifice produselor conservate(lot, producator, date valabilitate), capacul nebombat, fara pete de rugina la exterior. Produsul sa aiba proprietati organoleptice normale, caracteristice tipului de produs. Ambalaj de max 1 kg.; cant min 1500 kg - max 6000 kg;
Interne Kennung: 110
Haupteinstufung (cpv): 15331130 Bohnen, Erbsen, Paprika, Tomaten/Paradeiser und anderes Gemüse
Los: LOT-0218
Titel: Ulei de floarea soarelui
Beschreibung: Ulei rafinat de floarea soarelui cu aspect limpede, fara suspensii, fara sediment, culoare galbena, miros si gust specific, placut, fara miros si gust strain. Ulei comestibil obtinut din semintele de floarea soarelui prin presare sau extractie cu solvent si rafinare. Ambalat la flacon de 1-5 litri.cant minim 5750 l - maxim 23000 l
Interne Kennung: 111
Haupteinstufung (cpv): 15411200 Kochfett
Los: LOT-0221
Titel: Unt nesarat cubulete minim 10 gr
Beschreibung: Unt cubulete .Amestec tartinabil obtinut din lapte; culturi lactice cu continut de grasime min 60% , pentru mic dejun, sigilate, fara scurgeri; Culoarea produsului sa fie de la alba galbuie pana la galben-deschis, uniforma in toata masa, cu luciu caracteristic la suprafata si in sectiune. Aspect in sectiune cu rare picaturi mici de apa limpede, goluri de aer mici accidentale, fara impuritati. Gust suficient de aromat, specific de smantana.Ambalaj - caserole plastic 10- 20g -40g-60g, cant min 3500 kg - max 14000 kg,
Interne Kennung: 112
Haupteinstufung (cpv): 15530000 Butter
Los: LOT-0223
Titel: Usturoi fulgi
Beschreibung: Usturoi deshidratat, fulgi, ambalat la punga de maxim 250 grame; cant min 75 kg - cant max 300 kg;
Interne Kennung: 113
Haupteinstufung (cpv): 15872200 Gewürze
Los: LOT-0224
Titel: Varza murata pentru sarmale
Beschreibung: Contine frunze de varza murata, apa, sare, marar, hrean, condimente. Produsul sa fie ambalat in punga vidata de maxim 5 kg, cant min 625 kg - max 2500 kg,
Interne Kennung: 114
Haupteinstufung (cpv): 03221400 Kohlgemüse
Los: LOT-0225
Titel: Varza proaspata alba
Beschreibung: Varza proaspata cu o forma intreaga, complet formata, indesata, nepornita in vegetatie, sanatoasa , fara urme de lovituri si deteriorari, fara umiditatea exterioara anormala, curata, , fara miros sau gust nespecific produsului. cu frunzele de protectie bine prinse de capatana si neofilite.; cant min 6250 kg - cant max 25000 kg;
Interne Kennung: 115
Haupteinstufung (cpv): 03221410 Kohl
Los: LOT-0229
Titel: Zahar
Beschreibung: Zahar tos din sfecla de zahar sau trestie de zahar ambalaj maxim1 kg aspect de cristale usacte, uniform calibrate, neaglomerate, care curg liber.Culoare alb , cu stralucire caracteristica. Gust si miros dulce, fara miros si gust strain, atat in stare solida cat si in solutie., cant min 3500 kg - max 14000 kg,
Interne Kennung: 116
Haupteinstufung (cpv): 15831000 Zucker
Los: LOT-0231
Titel: Zahar vanilat
Beschreibung: Compozitie: amestec de de zahar, fara aglomerari , fara aromatizant (vanilina), pudra sau cristalina. Pulbere fina, omogena, de culoare alba, alba-mata fara gust si miros strain. Ambalaj: plic cu greutate neta intre 7 gr-100 gr.; cant min 75 kg - max 300 kg ;
Interne Kennung: 117
Haupteinstufung (cpv): 15830000 Zucker und zugehörige Erzeugnisse
Los: LOT-0232
Titel: Zarzavat de ciorbe (conserva)
Beschreibung: Conserve de calitate cu eticheta si marcaje specifice produselor conservate(lot, producator, date valabilitate), capacul nebombat, fara pete de rugina la exterior. Produsul sa aiba proprietati organoleptice normale, caracteristice tipului de produs. Continut: rosii in proprtie de minim 50%, ardei, verdeata, sare. produs pasteurziat si fara conservanti, ambalaj de maxim 1 kg.Ambalat in cutie metalica prevazut cu autodesfacator sau borcan de maxim 1kg, cant min 2500 kg - max 10000 kg,
Interne Kennung: 118