See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: PACHETE SOFTWARE IT (LICENȚE MICROSOFT)
Beschreibung: Obiectul acordului - cadru îl reprezintă achiziționarea de pachete software IT (licențe Microsoft), necesare atât pentru personalul didactic, de cercetare și nedidactic angajat al ASE cât și pentru studenții / cursanții ASE, prin încheierea unui acord cadru de furnizare, cu un singur operator economic, pe o perioadă de 48 de luni. Termenul limita pana la care operatorii economici pot solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este: 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Răspunsul consolidat la solicitările de clarificări va fi publicat în a 11 -a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4433775_2026_PAAPD1589524
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48517000 IT-Softwarepaket
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Furnizarea de pachete software IT – licențe Microsoft, în condițiile și cu specificațiile din caietul de sarcini, în vederea asigurării condițiilor de funcționare a activităților Academiei de Studii Economice din Bucuresti. Furnizarea produselor se va finaliza prin incheierea unui acord cadru de furnizare, cu un operator economic, pe o perioada de 48 luni. Cantitățile minime /maxime se regăsesc în Caietul de sarcini
Interne Kennung: 1