2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Powierzenie zadań z zakresu użyteczności publicznej na terenie Gminy Zawiercie”.
Beschreibung: I.Zamówienie obejmuje: 1. Utrzymanie zieleni i zadrzewień oraz małej architektury na terenach stanowiących własność lub pozostających w zarządzie gminy, w szczególności na terenach zieleni urządzonej, placach zabaw (w tym trampolin), ścieżkach rowerowych,siłowniach zewnętrznych, na terenie miasteczka ruchu drogowego, przy zbiornikach retencyjnych, w obrębie przystanków komunikacyjnych, a także w pasach drogowych dróg publicznych gminnych i dróg wewnętrznych – obejmuje w szczególności: 1.1. Utrzymanie trawników: a) ręczne i mechaniczne koszenie trawników (w tym traw ozdobnych) wraz z zebraniem i wywozem pokosu; b) nawożenie oraz odchwaszczanie – stosownie do potrzeb wegetacyjnych; c) renowację trawników, w tym dosiew trawy oraz odtwarzanie ubytków darni; d) grabienie, zbieranie i wywóz liści w okresie jesiennym oraz usuwanie zanieczyszczeń organicznych w ciągu roku. 1.2. Ręczne lub mechaniczne usuwanie darni w miejscach przeznaczonych pod nowe nasadzenia, ciągi komunikacyjne lub inne elementy zagospodarowania terenu. 1.3. Pielęgnację drzew: a) usuwanie odrostów korzeniowych i pniowych; b) wykonywanie cięć technicznych, sanitarnych i pielęgnacyjnych drzew, w tym usuwanie suchych, chorych lub uszkodzonych gałęzi i konarów; c) kształtowanie i redukcja koron drzew, poprawa statyki oraz prześwietlanie koron; d) zabezpieczanie ran po cięciach – w uzasadnionych przypadkach. 1.4. Pielęgnację krzewów i żywopłotów: a) formowanie oraz cięcia pielęgnacyjne krzewów; b) przycinanie i zagęszczanie żywopłotów; c) uzupełnianie ubytków poprzez dosadzanie roślin. 1.5. Nasadzenia, nawożenie i odchwaszczanie: a) sadzenie drzew, krzewów oraz zakładanie żywopłotów; b) zakup, sadzenie i pielęgnacja roślin cebulowych oraz bylin i kwiatów jednorocznych, w tym ich odchwaszczanie i usuwanie przekwitłych części; c) formowanie skupin na skwerach; d) przygotowanie podłoża pod nasadzenia. 1.6. Podlewanie drzew, krzewów, trawników, rabat oraz nowych nasadzeń – w szczególności w okresach suszy. 1.7. Usuwanie drzew i krzewów a) wycinka drzew i krzewów wraz z uprzątnięciem terenu; b) karczowanie pni; c) frezowanie; d) zagospodarowanie lub wywóz pozyskanego drewna, w tym dłużycy i gałęzi. 1.8. Uzupełnianie kory, żwiru lub innych materiałów ściółkujących na rabatach, pod drzewami i krzewami. 1.9. Utrzymanie elementów małej architektury: a) konserwacja, naprawa i mycie ławek parkowych; b) montaż ławek parkowych; c) naprawa i wymiana lamp. 1.10. Utrzymanie terenów przy zbiornikach wodnych. a) czyszczenie zbiorników retencyjnych; b) czyszczenie koryta oraz skarp rzeki Warty, w zakresie utrzymania zieleni i usuwania zanieczyszczeń roślinnych, c) prowadzenie zeszytów eksploatacji instalacji wynikających z pozwoleń wodnoprawnych - szczegóły w załączniku nr 11, szczegółowy wykaz zadań wraz z lokalizacją, powierzchnią, częstotliwością wykonywania prac oraz obowiązującymi stawkami jednostkowymi zawiera załącznik nr 1 do umowy oraz załączniki nr 11-17, 19-22 do projektowanych postanowień umowy. 2. Całoroczne utrzymanie infrastruktury drogowej i terenów publicznych wraz z małą architekturą. Całoroczne utrzymanie dróg publicznych gminnych, dróg wewnętrznych Gminy Zawiercie, chodników, parkingów, schodów, alejek parkowych, placów zabaw (w tym trampolin), ścieżek rowerowych, siłowni zewnętrznych, miasteczka ruchu drogowego, zbiorników retencyjnych, przystanków komunikacyjnych, placów, skwerów oraz innych terenów gminnych na obszarze Gminy Zawiercie obejmuje w szczególności: 2.1. Utrzymanie zimowe (Akcja Zima) a) mechaniczne lub ręczne odśnieżanie, usuwanie oblodzeń oraz uszorstnianie śliskich nawierzchni dróg publicznych gminnych, dróg wewnętrznych, chodników, parkingów, schodów, alejek parkowych, placów oraz miejsc przystankowych; b) dokumentowanie przebiegu zimowego utrzymania dróg wydrukami GPS w formie graficznej i opisowej tras pojazdów uczestniczących w Akcji Zima; c) wywóz nadmiaru śniegu w miejsce ustalone z Gminą; d) prowadzenie Akcji Zima oraz utrzymywanie sprzętu i obsady w gotowości umożliwiającej rozpoczęcie działań w czasie do 4 godzin od wystąpienia intensywnych opadów śniegu lub oblodzenia. Gmina zastrzega sobie prawo wydawania Spółce poleceń (telefonicznie, pocztą elektroniczną lub na piśmie) dotyczących rozpoczęcia akcji zimowego oczyszczania lub wstrzymania prowadzenia akcji; e) bieżące monitorowanie warunków atmosferycznych niezbędnych do właściwego prowadzenia prac zimowych; f) bieżącym kontrolowaniu i uzupełnianiu piasku w skrzyniach ustawionych na terenie Gminy. 2.2. Monitorowanie stanu infrastruktury i zgłoszenia a) bieżące monitorowanie stanu jezdni, chodników, dróg gruntowych, ścieżek rowerowych, parkingów oraz oznakowania pionowego i poziomego; b) niezwłoczne usuwanie stwierdzonych nieprawidłowości w zakresie utrzymania; c) bezzwłoczne informowanie właściwych służb o zauważonych uszkodzeniach, awariach oraz nieprawidłowym działaniu instalacji i urządzeń technicznych. 2.3. Utrzymanie, naprawy i remonty nawierzchni a) naprawa i remont nawierzchni asfaltobetonowych poprzez uzupełnianie podbudowy oraz wypełnianie ubytków masą asfaltobetonową po uprzednim przygotowaniu i wyrównaniu krawędzi; b) naprawa i remont dróg gruntowych poprzez profilowanie nawierzchni z użyciem kruszywa lub destruktu asfaltowego wraz z zagęszczeniem; c) naprawa i remont istniejących chodników z kostki brukowej lub płyt betonowych; d) zabudowa oraz regulacja, montaż, demontaż krawężników, obrzeży betonowych i elementów odwodnienia liniowego. 2.4. Oznakowanie i bezpieczeństwo ruchu drogowego: a) prawidłowe utrzymanie oznakowania poziomego; b) naprawa istniejących oraz montaż nowych znaków drogowych, luster drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego; c) weryfikacja zgodności oznakowania pionowego i poziomego z zatwierdzonymi projektami organizacji ruchu; d) kontrola oznakowania pod kątem zgodności z obowiązującymi przepisami dotyczącymi warunków technicznych dla znaków i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD). cd Info dodat.
Interne Kennung: ZP.271.33.2026.ED
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: I.Zamówienie obejmuje: 1. Utrzymanie zieleni i zadrzewień oraz małej architektury na terenach stanowiących własność lub pozostających w zarządzie gminy, w szczególności na terenach zieleni urządzonej, placach zabaw (w tym trampolin), ścieżkach rowerowych, siłowniach zewnętrznych, na terenie miasteczka ruchu drogowego, przy zbiornikach retencyjnych, w obrębie przystanków komunikacyjnych, a także w pasach drogowych dróg publicznych gminnych i dróg wewnętrznych – obejmuje w szczególności: 1.1. Utrzymanie trawników: a) ręczne i mechaniczne koszenie trawników (w tym traw ozdobnych) wraz z zebraniem i wywozem pokosu; b) nawożenie oraz odchwaszczanie – stosownie do potrzeb wegetacyjnych; c) renowację trawników, w tym dosiew trawy oraz odtwarzanie ubytków darni; d) grabienie, zbieranie i wywóz liści w okresie jesiennym oraz usuwanie zanieczyszczeń organicznych w ciągu roku. 1.2. Ręczne lub mechaniczne usuwanie darni w miejscach przeznaczonych pod nowe nasadzenia, ciągi komunikacyjne lub inne elementy zagospodarowania terenu. 1.3. Pielęgnację drzew: a) usuwanie odrostów korzeniowych i pniowych; b) wykonywanie cięć technicznych, sanitarnych i pielęgnacyjnych drzew, w tym usuwanie suchych, chorych lub uszkodzonych gałęzi i konarów; c) kształtowanie i redukcja koron drzew, poprawa statyki oraz prześwietlanie koron; d) zabezpieczanie ran po cięciach – w uzasadnionych przypadkach. 1.4. Pielęgnację krzewów i żywopłotów: a) formowanie oraz cięcia pielęgnacyjne krzewów; b) przycinanie i zagęszczanie żywopłotów; c) uzupełnianie ubytków poprzez dosadzanie roślin. 1.5. Nasadzenia, nawożenie i odchwaszczanie: a) sadzenie drzew, krzewów oraz zakładanie żywopłotów; b) zakup, sadzenie i pielęgnacja roślin cebulowych oraz bylin i kwiatów jednorocznych, w tym ich odchwaszczanie i usuwanie przekwitłych części; c) formowanie skupin na skwerach; d) przygotowanie podłoża pod nasadzenia. 1.6. Podlewanie drzew, krzewów, trawników, rabat oraz nowych nasadzeń – w szczególności w okresach suszy. 1.7. Usuwanie drzew i krzewów a) wycinka drzew i krzewów wraz z uprzątnięciem terenu; b) karczowanie pni; c) frezowanie; d) zagospodarowanie lub wywóz pozyskanego drewna, w tym dłużycy i gałęzi. 1.8. Uzupełnianie kory, żwiru lub innych materiałów ściółkujących na rabatach, pod drzewami i krzewami. 1.9. Utrzymanie elementów małej architektury: a) konserwacja, naprawa i mycie ławek parkowych; b) montaż ławek parkowych; c) naprawa i wymiana lamp. 1.10. Utrzymanie terenów przy zbiornikach wodnych. a) czyszczenie zbiorników retencyjnych; b) czyszczenie koryta oraz skarp rzeki Warty, w zakresie utrzymania zieleni i usuwania zanieczyszczeń roślinnych; c) prowadzenie zeszytów eksploatacji instalacji wynikających z pozwoleń wodnoprawnych - szczegóły w załączniku nr 11, szczegółowy wykaz zadań wraz z lokalizacją, powierzchnią, częstotliwością wykonywania prac oraz obowiązującymi stawkami jednostkowymi zawiera załącznik nr 1 do umowy oraz załączniki nr 11-17, 19-22 do projektowanych postanowień umowy. 2. Całoroczne utrzymanie infrastruktury drogowej i terenów publicznych wraz z małą architekturą. Całoroczne utrzymanie dróg publicznych gminnych, dróg wewnętrznych Gminy Zawiercie, chodników, parkingów, schodów, alejek parkowych, placów zabaw (w tym trampolin), ścieżek rowerowych, siłowni zewnętrznych, miasteczka ruchu drogowego, zbiorników retencyjnych, przystanków komunikacyjnych, placów, skwerów oraz innych terenów gminnych na obszarze Gminy Zawiercie obejmuje w szczególności: 2.1. Utrzymanie zimowe (Akcja Zima) a) mechaniczne lub ręczne odśnieżanie, usuwanie oblodzeń oraz uszorstnianie śliskich nawierzchni dróg publicznych gminnych, dróg wewnętrznych, chodników, parkingów, schodów, alejek parkowych, placów oraz miejsc przystankowych; b) dokumentowanie przebiegu zimowego utrzymania dróg wydrukami GPS w formie graficznej i opisowej tras pojazdów uczestniczących w Akcji Zima; c) wywóz nadmiaru śniegu w miejsce ustalone z Gminą; d) prowadzenie Akcji Zima oraz utrzymywanie sprzętu i obsady w gotowości umożliwiającej rozpoczęcie działań w czasie do 4 godzin od wystąpienia intensywnych opadów śniegu lub oblodzenia. Gmina zastrzega sobie prawo wydawania Spółce poleceń (telefonicznie, pocztą elektroniczną lub na piśmie) dotyczących rozpoczęcia akcji zimowego oczyszczania lub wstrzymania prowadzenia akcji; e) bieżące monitorowanie warunków atmosferycznych niezbędnych do właściwego prowadzenia prac zimowych; f) bieżącym kontrolowaniu i uzupełnianiu piasku w skrzyniach ustawionych na terenie Gminy. 2.2. Monitorowanie stanu infrastruktury i zgłoszenia a) bieżące monitorowanie stanu jezdni, chodników, dróg gruntowych, ścieżek rowerowych, parkingów oraz oznakowania pionowego i poziomego; b) niezwłoczne usuwanie stwierdzonych nieprawidłowości w zakresie utrzymania; c) bezzwłoczne informowanie właściwych służb o zauważonych uszkodzeniach, awariach oraz nieprawidłowym działaniu instalacji i urządzeń technicznych. 2.3. Utrzymanie, naprawy i remonty nawierzchni a) naprawa i remont nawierzchni asfaltobetonowych poprzez uzupełnianie podbudowy oraz wypełnianie ubytków masą asfaltobetonową po uprzednim przygotowaniu i wyrównaniu krawędzi; b) naprawa i remont dróg gruntowych poprzez profilowanie nawierzchni z użyciem kruszywa lub destruktu asfaltowego wraz z zagęszczeniem; c) naprawa i remont istniejących chodników z kostki brukowej lub płyt betonowych; d) zabudowa oraz regulacja, montaż, demontaż krawężników, obrzeży betonowych i elementów odwodnienia liniowego. 2.4. Oznakowanie i bezpieczeństwo ruchu drogowego: a) prawidłowe utrzymanie oznakowania poziomego; b) naprawa istniejących oraz montaż nowych znaków drogowych, luster drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego; c) weryfikacja zgodności oznakowania pionowego i poziomego z zatwierdzonymi projektami organizacji ruchu; d) kontrola oznakowania pod kątem zgodności z obowiązującymi przepisami dotyczącymi warunków technicznych dla znaków i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD). Cd inf.dodat.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45112700 Landschaftsgärtnerische Arbeiten, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 45112711 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Parkanlagen, 45112712 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Gartenanlagen, 45112720 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Sport- und Freizeitanlagen, 45112723 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Spielplätze, 45215500 Öffentliche Toiletten, 45232452 Entwässerungsarbeiten, 45233140 Straßenarbeiten, 45233141 Straßeninstandhaltungsarbeiten, 45233142 Straßenausbesserungsarbeiten, 45233161 Bau von Fußwegen, 45233162 Bau von Fahrradwegen, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen, 45233221 Straßenmarkierungsarbeiten, 45233222 Straßenpflaster- und Asphaltarbeiten, 45233223 Aufbringen von Fahrbahnschichten, 45233252 Oberbauarbeiten für Straßen, 45233253 Oberbauarbeiten für Fußwege, 45233262 Bau von Fußgängerzonen, 45233270 Markierungsarbeiten für Parkplätze, 45233280 Anbringen von Leitplanken, 45233290 Installation von Straßenschildern, 45236000 Oberbauarbeiten, 45236200 Oberbauarbeiten für Freizeitanlagen, 45236210 Oberbauarbeiten für Kinderspielplätze, 45236230 Oberbauarbeiten für Gartenanlagen, 45236250 Oberbauarbeiten für Parkanlagen, 45236290 Ausbesserungsarbeiten für Erholungsgebiete, 45453100 Sanierungsarbeiten, 45454100 Mit Instandsetzungsarbeiten verbundene Arbeiten, 50111110 Unterstützungsdienste für Fahrzeugparks, 50112000 Reparatur und Wartung von Personenwagen, 50117000 Umbau und Instandsetzung von Fahrzeugen, 63122000 Lagerhaltung, 71631480 Inspektion von Straßen, 77211500 Baumpflege, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 77311000 Pflegearbeiten für Ziergärten und Parks, 77312000 Unkrautjäten, 77312100 Unkrautvernichtung, 77315000 Saatarbeiten, 77320000 Pflegearbeiten für Sportplätze, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 77311000 Pflegearbeiten für Ziergärten und Parks, 77313000 Pflege von Parkanlagen, 77314000 Grundstückspflege, 77314100 Anlegen von Rasen, 77320000 Pflegearbeiten für Sportplätze, 77341000 Baumschnitt, 77340000 Baum- und Heckenschnitt, 77342000 Heckenschnitt, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90513600 Schlammbeseitigung, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen, 90611000 Straßenreinigung, 90612000 Straßenkehrdienste, 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung, 90690000 Graffiti-Entfernung