2. Verfahren
Verfahren
Titel: Město Bělá pod Bezdězem – rekonstrukce veřejného osvětlení
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je rekonstrukce stávajícího veřejného osvětlení (dále jen “VO“) pro zlepšení kvality osvětlení na komunikacích nacházejících se ve městě a snížení světelného znečištění a energetické náročnosti soustavy.
Interne Kennung: Město Bělá pod Bezdězem – rekonstrukce veřejného osvětlení
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Nadlimitní otevřené výběrové řízení
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen, Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31500000 Elektrische Lampen und Leuchten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45316100 Installation von Beleuchtungsanlagen im Freien, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen, 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je rekonstrukce stávajícího veřejného osvětlení (dále jen “VO“) pro zlepšení kvality osvětlení na komunikacích nacházejících se ve městě a snížení světelného znečištění a energetické náročnosti soustavy. Veřejné osvětlení města Bělá pod Bezdězem je ve výchozím stavu technicky i morálně zastaralé. V řešené části je provozováno 621 světelných míst s celkovým instalovaným příkonem cca 16,4 kW, přičemž soustava využívá kombinaci sodíkových výbojek, starších typů svítidel a nejednotných LED svítidel bez centrální regulace. Systém je energeticky neefektivní, s vysokou spotřebou elektrické energie a omezenou možností řízení provozu. Technický stav části svítidel, výložníků a stožárů je nevyhovující, místy na hranici životnosti. Soustava je navíc zatížena neoptimálně dimenzovanými hlavními jističi v rozvaděčích VO, což zvyšuje fixní platby za distribuci. Stávající řešení rovněž nedostatečně omezuje světelné znečištění a neodpovídá současným požadavkům na kvalitu, efektivitu a udržitelnost veřejného osvětlení. Výchozí stav tak představuje provozně nákladný provoz bez možnosti dalšího rozvoje. Napájení světelných míst je provedeno převážně kabelovým vedením. Při výměně svítidel bude nejprve odpojeno napájení jednotlivých svítidel v jejich svorkovnicích od rozvodu VO. Poté bude provedena demontáž stávajících svítidel z výložníků. Nové LED svítidlo bude napájeno z nového přívodního kabelu CYKY-J 3x1,5mm2. Podle stavu stávajícího výložníku bude nové svítidlo instalováno buď na nový nebo stávající výložník. Následně bude napájecí kabel ve svorkovnici připojen k rozvodu VO. Podle technického stavu (stáří, funkčnost, opotřebení) může být tato svorkovnice vyměněna za novou. Výměna svítidel bude probíhat na betonovém nebo ocelovém stožáru. V rámci projektu budou dozbrojeny rozvaděče VO o spínací prvky, které zamezí nechtěnému vybavování nadproudových ochran vlivem nárazových proudů napájecích zdrojů LED osvětlení.
Interne Kennung: 2026_06_30
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45316100 Installation von Beleuchtungsanlagen im Freien, 45000000 Bauarbeiten, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen