2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa piasku i kruszywa do celów drogowych oraz płyt drogowych i prefabrykatów betonowych.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa piasku i kruszywa do celów drogowych oraz płyt drogowych i prefabrykatów betonowych z podziałem na dwa zadania. Zamawiający przewiduje skorzystanie z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. W przypadku nie skorzystania przez zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest oświadczenie woli Zamawiającego o żądaniu wykonania zamówienia kwalifikowanego przez Zamawiającego jako prawo opcji. Zamawiający skorzysta z prawa opcji w przypadku konieczności zabezpieczenia dodatkowych potrzeb jednostek wojskowych biorących udział w szkoleniach poligonowych przy jednoczesnym zapewnieniu przez dysponenta wyższego stopnia odpowiednich środków finansowych na realizację takiego zamówienia. Opis/zestawienie cenowe, wzór umowy zawarte są w załącznikach do SWZ i są integralną częścią specyfikacji. 1. O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy nie podlegają z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy Pzp. 2.`O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, wobec których nie zachodzą przesłanki lub okoliczności wskazane w art. 7 ust. 1 ustawy z 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2022 poz. 835). oraz w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z 31 lipca 2014r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.07.2014, str. 1) dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. nr L 111 z 8.4.2022 str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/576.
Interne Kennung: 48/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 14210000 Kies, Sand, Schotter und Aggregate
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: zadanie 1 dostawa piasku i kruszywa
Beschreibung: dostawa piasku i kruszywa do celów drogowych
Interne Kennung: zadanie 1 dostawa piasku i kruszywa
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje skorzystanie z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zakres opcji określony jest w zestawieniu cenowym tabela 2 dla danego zadania. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. W przypadku nie skorzystania przez zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest oświadczenie woli Zamawiającego o żądaniu wykonania zamówienia kwalifikowanego przez Zamawiającego jako prawo opcji.
Los: LOT-0002
Titel: zadanie 2 dostawa płyt drogowych i prefabrykatów betonowych
Beschreibung: dostawa płyt drogowych i prefabrykatów betonowych
Interne Kennung: zadanie 2 dostawa płyt drogowych i prefabrykatów betonowych