528565-2026 - Ergebnis
Rumänien – Reagenzien für die Elektrophorese – Acord cadru furnizare reactivi chimici și pentru electroforeză, de laborator
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru furnizare reactivi chimici și pentru electroforeză, de laborator
Beschreibung: Obiectul contractului îl reprezintă furnizarea de reactivi chimici si pentru electroforeză utilizați drept reactivi de laborator cu aplicații în analize prin tehnici imunologice și cromatografie de gaze și de lichide, din import, utilizate în activitatea de analiză doping, pentru determinarea substanțelor ce se regăsesc în Lista Interzisă și Lista substanțeleor de evaluare privind participarea la schemele externe de control al calității pentru anul în curs, liste elaborate de către Agenția Mondială AntiDoping (WADA). Modificarea contractului in cursul perioadei sale de valabilitate, altfel decat in cazurile si conditiile prevazute la art. 221 din Legea nr. 98/2016, se realizeaza prin organizarea unei noi proceduri de atribuire, in conformitate cu dispozitiile legii. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea 98/2016, autoritatea contractanta stabileste urmatoarele termene limita in care va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare,respectiv in a 12 a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 36413717/20.04.03/8/2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696600 Reagenzien für die Elektrophorese
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lot 1 - Reactivi chimici
Beschreibung: Conform caietului de sarcini și a documentației de atribuire
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 33696300 Chemische Reagenzien
Los: LOT-0002
Titel: Lot 2 - Reactivi laborator
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
Los: LOT-0003
Titel: Lot 3 - Reactivi laborator. Kituri pentru purificarea probelor de urină și sânge
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Lot 4 - Reactivi pentru electroforeză detecție
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Lot 5 - Reactivi pentru analiza sânge
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 33696200 Reagenzien für Bluttests
Los: LOT-0006
Titel: Lot 6 - Reactivi pentru electroforeză transfer
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Lot 7 - Reactivi pentru electroforeză imunopurificare
Interne Kennung: 7