528572-2026 - Ergebnis
Finnland – Echo-, Ultraschall- und Dopplerbildgebungsausrüstung – Ultraäänilaitteen hankinta neuvolaan gynekologin käyttöön
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ultraäänilaitteen hankinta neuvolaan gynekologin käyttöön
Beschreibung: Kanta-Hämeen HVA (Oma Häme) pyytää tarjoustanne neuvolagynekologin käyttöön soveltuvasta vagina- ja abdominaalianturilla varustetusta ultraäänilaitteesta tämän tarjouspyynnön ja oheisten liitteiden mukaisesti. Tarjotun laitteen ja sen ohjelmistojen tulee sisältää kaikki neuvolagynekologin käyttöön tarvittavat ohjelmat ja varusteet, ja kuvan laadun tulee olla riittävä sikiön, kohdun ja munasarjojen arviointiin. Laitteen tulee olla kevyesti liikuteltava, näytön tulee olla kookas ja kääntyvä. Kuvat tulee voida tulostaa, mutta niitä ei ole tarkoitus siirtää Lifecaren PACS-ohjelmiin. Kanta-Hämeen hyvinvointialueen omistuksessa olevien lääkintälaitteiden huoltopalvelujen järjestämisestä ja tuottamisesta vastaan Oma Hämeen tukipalvelut Oy. Huoltosopimus solmitaan tarjoajan ja Oma Hämeen tukipalvelut Oy:n kanssa. Huoltosopimustarjoukset pyydetään kahden laajuisina: - määräaikaishuoltosopimus - täyshuoltosopimus Hankintayksikkö ja Oma Hämeen tukipalvelut päättävät yhdessä takuuajan jälkeisestä huoltosopimuksen laajuudesta erikseen. Oma Häme varaa mahdollisuuden yhden optiolaitteen hankintaan vuosien 2026 tai 2027 aikana. Oma Häme päättää optiolaitteen hankinnasta viimeistään syksyllä 2027.
Interne Kennung: 3480/02.08.02/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33112000 Echo-, Ultraschall- und Dopplerbildgebungsausrüstung
5. Los
Los: LOT-0000