See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wyposażenie specjalistycznych pracowni w ramach projektu „Utworzenie i funkcjonowanie Branżowego Centrum Umiejętności w branży elektroniczno-mechatronicznej w Brzesku”.
Beschreibung: 3.1. Przedmiotem zamówienia jest zapewnienie specjalistycznego wyposażenia do pracowni Branżowego Centrum Umiejętności w dziedzinie mechatroniki przy Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku. 3.2. W zakres zamówienia wchodzi w szczególności: 3.2.1. dostawa specjalistycznego wyposażenia wskazanego w załączniku nr 1 do SWZ, 3.2.2. pełen montaż dostarczonego sprzętu oraz stanowisk dydaktycznych w miejscu wskazanym przez Zamawiającego wraz z instalacją i przygotowaniem do eksploatacji, 3.2.3. przeprowadzenie szkolenia dla kadry dydaktycznej, podczas którego szczegółowo zaprezentowane zostaną możliwości dydaktyczne urządzeń, obejmujące zakres dostępnych funkcji, przykładowe scenariusze wykorzystania w procesie kształcenia, sposób obsługi, budowa techniczna oraz zasada działania poszczególnych komponentów. Zamawiający wymaga przeprowadzenia szkolenia na miejscu w pracowni w wymiarze min. 16 h lekcyjnych dla min. 3 pracowników dydaktycznych. Szkolenie musi zostać potwierdzone zaświadczeniem i odbyć się w terminie ustalonym z Zamawiającym nie dalej jednak niż do 3 tygodni od dnia podpisania protokołu zdawczo odbiorczego, 3.2.4. zapewnienie przeglądów serwisowych przez okres 3 lat od momentu podpisania protokołu zdawczo odbiorczego zgodnie z zaleceniami producenta sprzętu. 3.3. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, w podziale na następujące części: 3.3.1. Część 1 – specjalistyczne wyposażenie pracowni automatyki budynkowej – dla Branżowego Centrum Umiejętności w Brzesku 3.3.2. Część 2 – specjalistyczne wyposażenie pracowni automatyki przemysłowej i robotyki – dla Branżowego Centrum Umiejętności w Brzesku 3.3.3. Część 3 – specjalistyczne wyposażenie pracowni pneumatyki i hydrauliki – dla Branżowego Centrum Umiejętności w Brzesku 3.3.4. Część 4 – specjalistyczne wyposażenie pracowni sterowników PLC i napędów elektrycznych – dla Branżowego Centrum Umiejętności w Brzesku 3.4. Zamawiający nie ogranicza liczby części, na które można złożyć ofertę, jak również nie ogranicza liczby części, które mogą być udzielone jednemu Wykonawcy. 3.5. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia dla poszczególnych części zawiera załącznik nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (dalej: „OPZ”) oraz załącznik nr 3 do SWZ – Projektowane postanowienia umowne. 3.6. Przedstawione w załączniku nr 1 do SWZ parametry przedmiotu zamówienia stanowią minimum techniczne i jakościowe wymagane przez Zamawiającego. W przypadku ewentualnego zaoferowania sprzętu niespełniającego minimalnych parametrów technicznych, eksploatacyjnych, użytkowych i jakościowych, określonych w załączniku nr 1 do SWZ, oferta Wykonawcy zostanie odrzucona. 3.7. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia był: 3.7.1. fabrycznie nowy, pełnowartościowy, wolny od wszelkich wad i uszkodzeń, bez wcześniejszej eksploatacji, 3.7.2. spełniający wszystkie wymogi dotyczące bezpieczeństwa określone w obowiązującym w Rzeczpospolitej Polskiej prawie, 3.7.3. dopuszczonymi do obrotu gospodarczego na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, 3.7.4. zgodny z zaleceniami, normami i obowiązującymi wymaganiami techniczno-eksploatacyjnymi obowiązującymi na terenie Rzeczypospolitej Polskiej i Unii Europejskiej oraz posiadających wszelkie niezbędne certyfikaty, zezwolenia, pozwolenia, zgody itp. dopuszczające do stosowania. 3.8. Wykonawca wraz z dostawą sprzętu dostarczy instrukcje obsługi w języku polskim. 3.9. Oferta musi być jednoznaczna i kompleksowa, tj. musi obejmować cały asortyment przedmiotu zamówienia dla danej części zamówienia. 3.10. Miejsce realizacji: dostawa oraz montaż wraz z instalacją do Branżowego Centrum Umiejętności przy Zespole Szkół Technicznych i Branżowych im. Bohaterów Westerplatte w Brzesku, ul. Piastowska, 32-800 Brzesko, na koszt i ryzyko Wykonawcy w miejscu wskazanym przez przedstawicieli Zamawiającego. 3.11. Wymagany okres gwarancji: minimum 12 miesięcy liczony od dnia podpisania protokołu zdawczo odbiorczego. Wymagany okres rękojmi na wykonany przedmiot umowy – równy okresowi gwarancji. Udzielenie dłuższej niż minimalna gwarancji stanowi kryterium wyboru oferty.
Interne Kennung: E.272.4.4.2025.BJ.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39162110 Lehrbedarf
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42900000 Maschinen für allgemeine und besondere Zwecke, 42961000 Steuerungs- und Kontrollsystem, 31527260 Beleuchtungssysteme, 39515400 Sichtschutz, 38551000 Stromzähler, 38421100 Wasserzähler, 35125100 Sensoren, 35121700 Alarmsysteme, 32552600 Türsprechanlagen, 42997300 Industrieroboter, 48931000 Schulungssoftwarepaket, 39181000 Labortische, 39715300 Sanitäreinrichtungen, 42124221 Teile für Hydraulikpumpenaggregate, 42130000 Leitungsventile, Hähne, Rohrarmaturen und ähnliche Vorrichtungen, 42132130 Pneumatische Ventilbetätiger, 31320000 Stromverteilerkabel, 48931000 Schulungssoftwarepaket, 31682210 Messgeräte und Steuer- und Überwachungsanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 – specjalistyczne wyposażenie pracowni automatyki budynkowej – dla Branżowego Centrum Umiejętności w Brzesku
Beschreibung: Przedmitem zamówienia w zakresie Części 1 postępowania jest zapewnienie specjalistycznego wyposażenia do pracowni automatyki budynkowej Branżowego Cetrum Umiejętności w dziedzinie mechatroniki przy Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku. 3.2. W zakres zamówienia wchodzi w szczególności: 3.2.1. dostawa specjalistycznego wyposażenia wskazanego w załączniku nr 1 do SWZ, 3.2.2. pełen montaż dostarczonego sprzętu oraz stanowisk dydaktycznych w miejscu wskazanym przez Zamawiającego wraz z instalacją i przygotowaniem do eksploatacji, 3.2.3. przeprowadzenie szkolenia dla kadry dydaktycznej, podczas którego szczegółowo zaprezentowane zostaną możliwości dydaktyczne urządzeń, obejmujące zakres dostępnych funkcji, przykładowe scenariusze wykorzystania w procesie kształcenia, sposób obsługi, budowa techniczna oraz zasada działania poszczególnych komponentów. Zamawiający wymaga przeprowadzenia szkolenia na miejscu w pracowni w wymiarze min. 16 h lekcyjnych dla min. 3 pracowników dydaktycznych. Szkolenie musi zostać potwierdzone zaświadczeniem i odbyć się w terminie ustalonym z Zamawiającym nie dalej jednak niż do 3 tygodni od dnia podpisania protokołu zdawczo odbiorczego, 3.2.4. zapewnienie przeglądów serwisowych przez okres 3 lat od momentu podpisania protokołu zdawczo odbiorczego zgodnie z zaleceniami producenta sprzętu. 3.5. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia dla poszczególnych części zawiera załącznik nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (dalej: „OPZ”) oraz załącznik nr 3 do SWZ – Projektowane postanowienia umowne. 3.6. Przedstawione w załączniku nr 1 do SWZ parametry przedmiotu zamówienia stanowią minimum techniczne i jakościowe wymagane przez Zamawiającego. W przypadku ewentualnego zaoferowania sprzętu niespełniającego minimalnych parametrów technicznych, eksploatacyjnych, użytkowych i jakościowych, określonych w załączniku nr 1 do SWZ, oferta Wykonawcy zostanie odrzucona. 3.7. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia był: 3.7.1. fabrycznie nowy, pełnowartościowy, wolny od wszelkich wad i uszkodzeń, bez wcześniejszej eksploatacji, 3.7.2. spełniający wszystkie wymogi dotyczące bezpieczeństwa określone w obowiązującym w Rzeczpospolitej Polskiej prawie, 3.7.3. dopuszczonymi do obrotu gospodarczego na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, 3.7.4. zgodny z zaleceniami, normami i obowiązującymi wymaganiami techniczno-eksploatacyjnymi obowiązującymi na terenie Rzeczypospolitej Polskiej i Unii Europejskiej oraz posiadających wszelkie niezbędne certyfikaty, zezwolenia, pozwolenia, zgody itp. dopuszczające do stosowania. 3.8. Wykonawca wraz z dostawą sprzętu dostarczy instrukcje obsługi w języku polskim. 3.9. Oferta musi być jednoznaczna i kompleksowa, tj. musi obejmować cały asortyment przedmiotu zamówienia dla danej części zamówienia. 3.10. Miejsce realizacji: dostawa oraz montaż wraz z instalacją do Branżowego Centrum Umiejętności przy Zespole Szkół Technicznych i Branżowych im. Bohaterów Westerplatte w Brzesku, ul. Piastowska, 32-800 Brzesko, na koszt i ryzyko Wykonawcy w miejscu wskazanym przez przedstawicieli Zamawiającego. 3.11. Wymagany okres gwarancji: minimum 12 miesięcy liczony od dnia podpisania protokołu zdawczo odbiorczego. Wymagany okres rękojmi na wykonany przedmiot umowy – równy okresowi gwarancji. Udzielenie dłuższej niż minimalna gwarancji stanowi kryterium wyboru oferty.
Interne Kennung: Część 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42900000 Maschinen für allgemeine und besondere Zwecke, 42961000 Steuerungs- und Kontrollsystem, 31527260 Beleuchtungssysteme, 39515400 Sichtschutz, 38551000 Stromzähler, 38421100 Wasserzähler, 35125100 Sensoren, 35121700 Alarmsysteme, 32552600 Türsprechanlagen
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 – specjalistyczne wyposażenie pracowni automatyki przemysłowej i robotyki – dla Branżowego Centrum Umiejętności w Brzesku
Beschreibung: Przedmitem zamówienia w zakresie Części 2 postępowania jest zapewnienie specjalistycznego wyposażenia do pracowni automatyki przemysłowej i robotyki Branżowego Cetrum Umiejętności w dziedzinie mechatroniki przy Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku. 3.2. W zakres zamówienia wchodzi w szczególności: 3.2.1. dostawa specjalistycznego wyposażenia wskazanego w załączniku nr 1 do SWZ, 3.2.2. pełen montaż dostarczonego sprzętu oraz stanowisk dydaktycznych w miejscu wskazanym przez Zamawiającego wraz z instalacją i przygotowaniem do eksploatacji, 3.2.3. przeprowadzenie szkolenia dla kadry dydaktycznej, podczas którego szczegółowo zaprezentowane zostaną możliwości dydaktyczne urządzeń, obejmujące zakres dostępnych funkcji, przykładowe scenariusze wykorzystania w procesie kształcenia, sposób obsługi, budowa techniczna oraz zasada działania poszczególnych komponentów. Zamawiający wymaga przeprowadzenia szkolenia na miejscu w pracowni w wymiarze min. 16 h lekcyjnych dla min. 3 pracowników dydaktycznych. Szkolenie musi zostać potwierdzone zaświadczeniem i odbyć się w terminie ustalonym z Zamawiającym nie dalej jednak niż do 3 tygodni od dnia podpisania protokołu zdawczo odbiorczego, 3.2.4. zapewnienie przeglądów serwisowych przez okres 3 lat od momentu podpisania protokołu zdawczo odbiorczego zgodnie z zaleceniami producenta sprzętu. 3.5. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia dla poszczególnych części zawiera załącznik nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (dalej: „OPZ”) oraz załącznik nr 3 do SWZ – Projektowane postanowienia umowne. 3.6. Przedstawione w załączniku nr 1 do SWZ parametry przedmiotu zamówienia stanowią minimum techniczne i jakościowe wymagane przez Zamawiającego. W przypadku ewentualnego zaoferowania sprzętu niespełniającego minimalnych parametrów technicznych, eksploatacyjnych, użytkowych i jakościowych, określonych w załączniku nr 1 do SWZ, oferta Wykonawcy zostanie odrzucona. 3.7. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia był: 3.7.1. fabrycznie nowy, pełnowartościowy, wolny od wszelkich wad i uszkodzeń, bez wcześniejszej eksploatacji, 3.7.2. spełniający wszystkie wymogi dotyczące bezpieczeństwa określone w obowiązującym w Rzeczpospolitej Polskiej prawie, 3.7.3. dopuszczonymi do obrotu gospodarczego na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, 3.7.4. zgodny z zaleceniami, normami i obowiązującymi wymaganiami techniczno-eksploatacyjnymi obowiązującymi na terenie Rzeczypospolitej Polskiej i Unii Europejskiej oraz posiadających wszelkie niezbędne certyfikaty, zezwolenia, pozwolenia, zgody itp. dopuszczające do stosowania. 3.8. Wykonawca wraz z dostawą sprzętu dostarczy instrukcje obsługi w języku polskim. 3.9. Oferta musi być jednoznaczna i kompleksowa, tj. musi obejmować cały asortyment przedmiotu zamówienia dla danej części zamówienia. 3.10. Miejsce realizacji: dostawa oraz montaż wraz z instalacją do Branżowego Centrum Umiejętności przy Zespole Szkół Technicznych i Branżowych im. Bohaterów Westerplatte w Brzesku, ul. Piastowska, 32-800 Brzesko, na koszt i ryzyko Wykonawcy w miejscu wskazanym przez przedstawicieli Zamawiającego. 3.11. Wymagany okres gwarancji: minimum 12 miesięcy liczony od dnia podpisania protokołu zdawczo odbiorczego. Wymagany okres rękojmi na wykonany przedmiot umowy – równy okresowi gwarancji. Udzielenie dłuższej niż minimalna gwarancji stanowi kryterium wyboru oferty.
Interne Kennung: Część 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42900000 Maschinen für allgemeine und besondere Zwecke, 42997300 Industrieroboter, 48931000 Schulungssoftwarepaket
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 – specjalistyczne wyposażenie pracowni pneumatyki i hydrauliki – dla Branżowego Centrum Umiejętności w Brzesku
Beschreibung: Przedmitem zamówienia w zakresie Części 3 postępowania jest zapewnienie specjalistycznego wyposażenia do pracowni pneumatyki i hydrauliki Branżowego Cetrum Umiejętności w dziedzinie mechatroniki przy Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku. 3.2. W zakres zamówienia wchodzi w szczególności: 3.2.1. dostawa specjalistycznego wyposażenia wskazanego w załączniku nr 1 do SWZ, 3.2.2. pełen montaż dostarczonego sprzętu oraz stanowisk dydaktycznych w miejscu wskazanym przez Zamawiającego wraz z instalacją i przygotowaniem do eksploatacji, 3.2.3. przeprowadzenie szkolenia dla kadry dydaktycznej, podczas którego szczegółowo zaprezentowane zostaną możliwości dydaktyczne urządzeń, obejmujące zakres dostępnych funkcji, przykładowe scenariusze wykorzystania w procesie kształcenia, sposób obsługi, budowa techniczna oraz zasada działania poszczególnych komponentów. Zamawiający wymaga przeprowadzenia szkolenia na miejscu w pracowni w wymiarze min. 16 h lekcyjnych dla min. 3 pracowników dydaktycznych. Szkolenie musi zostać potwierdzone zaświadczeniem i odbyć się w terminie ustalonym z Zamawiającym nie dalej jednak niż do 3 tygodni od dnia podpisania protokołu zdawczo odbiorczego, 3.2.4. zapewnienie przeglądów serwisowych przez okres 3 lat od momentu podpisania protokołu zdawczo odbiorczego zgodnie z zaleceniami producenta sprzętu. 3.5. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia dla poszczególnych części zawiera załącznik nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (dalej: „OPZ”) oraz załącznik nr 3 do SWZ – Projektowane postanowienia umowne. 3.6. Przedstawione w załączniku nr 1 do SWZ parametry przedmiotu zamówienia stanowią minimum techniczne i jakościowe wymagane przez Zamawiającego. W przypadku ewentualnego zaoferowania sprzętu niespełniającego minimalnych parametrów technicznych, eksploatacyjnych, użytkowych i jakościowych, określonych w załączniku nr 1 do SWZ, oferta Wykonawcy zostanie odrzucona. 3.7. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia był: 3.7.1. fabrycznie nowy, pełnowartościowy, wolny od wszelkich wad i uszkodzeń, bez wcześniejszej eksploatacji, 3.7.2. spełniający wszystkie wymogi dotyczące bezpieczeństwa określone w obowiązującym w Rzeczpospolitej Polskiej prawie, 3.7.3. dopuszczonymi do obrotu gospodarczego na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, 3.7.4. zgodny z zaleceniami, normami i obowiązującymi wymaganiami techniczno-eksploatacyjnymi obowiązującymi na terenie Rzeczypospolitej Polskiej i Unii Europejskiej oraz posiadających wszelkie niezbędne certyfikaty, zezwolenia, pozwolenia, zgody itp. dopuszczające do stosowania. 3.8. Wykonawca wraz z dostawą sprzętu dostarczy instrukcje obsługi w języku polskim. 3.9. Oferta musi być jednoznaczna i kompleksowa, tj. musi obejmować cały asortyment przedmiotu zamówienia dla danej części zamówienia. 3.10. Miejsce realizacji: dostawa oraz montaż wraz z instalacją do Branżowego Centrum Umiejętności przy Zespole Szkół Technicznych i Branżowych im. Bohaterów Westerplatte w Brzesku, ul. Piastowska, 32-800 Brzesko, na koszt i ryzyko Wykonawcy w miejscu wskazanym przez przedstawicieli Zamawiającego. 3.11. Wymagany okres gwarancji: minimum 12 miesięcy liczony od dnia podpisania protokołu zdawczo odbiorczego. Wymagany okres rękojmi na wykonany przedmiot umowy – równy okresowi gwarancji. Udzielenie dłuższej niż minimalna gwarancji stanowi kryterium wyboru oferty.
Interne Kennung: Część 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42900000 Maschinen für allgemeine und besondere Zwecke, 39181000 Labortische, 39715300 Sanitäreinrichtungen, 42124221 Teile für Hydraulikpumpenaggregate, 42130000 Leitungsventile, Hähne, Rohrarmaturen und ähnliche Vorrichtungen, 42132130 Pneumatische Ventilbetätiger, 31320000 Stromverteilerkabel, 48931000 Schulungssoftwarepaket
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 – specjalistyczne wyposażenie pracowni sterowników PLC i napędów elektrycznych – dla Branżowego Centrum Umiejętności w Brzesku
Beschreibung: Przedmitem zamówienia w zakresie Części 4 postępowania jest zapewnienie specjalistycznego wyposażenia do pracowni sterowników PLC i napędów elektrycznych Branżowego Cetrum Umiejętności w dziedzinie mechatroniki przy Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku. 3.2. W zakres zamówienia wchodzi w szczególności: 3.2.1. dostawa specjalistycznego wyposażenia wskazanego w załączniku nr 1 do SWZ, 3.2.2. pełen montaż dostarczonego sprzętu oraz stanowisk dydaktycznych w miejscu wskazanym przez Zamawiającego wraz z instalacją i przygotowaniem do eksploatacji, 3.2.3. przeprowadzenie szkolenia dla kadry dydaktycznej, podczas którego szczegółowo zaprezentowane zostaną możliwości dydaktyczne urządzeń, obejmujące zakres dostępnych funkcji, przykładowe scenariusze wykorzystania w procesie kształcenia, sposób obsługi, budowa techniczna oraz zasada działania poszczególnych komponentów. Zamawiający wymaga przeprowadzenia szkolenia na miejscu w pracowni w wymiarze min. 16 h lekcyjnych dla min. 3 pracowników dydaktycznych. Szkolenie musi zostać potwierdzone zaświadczeniem i odbyć się w terminie ustalonym z Zamawiającym nie dalej jednak niż do 3 tygodni od dnia podpisania protokołu zdawczo odbiorczego, 3.2.4. zapewnienie przeglądów serwisowych przez okres 3 lat od momentu podpisania protokołu zdawczo odbiorczego zgodnie z zaleceniami producenta sprzętu. 3.5. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia dla poszczególnych części zawiera załącznik nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (dalej: „OPZ”) oraz załącznik nr 3 do SWZ – Projektowane postanowienia umowne. 3.6. Przedstawione w załączniku nr 1 do SWZ parametry przedmiotu zamówienia stanowią minimum techniczne i jakościowe wymagane przez Zamawiającego. W przypadku ewentualnego zaoferowania sprzętu niespełniającego minimalnych parametrów technicznych, eksploatacyjnych, użytkowych i jakościowych, określonych w załączniku nr 1 do SWZ, oferta Wykonawcy zostanie odrzucona. 3.7. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia był: 3.7.1. fabrycznie nowy, pełnowartościowy, wolny od wszelkich wad i uszkodzeń, bez wcześniejszej eksploatacji, 3.7.2. spełniający wszystkie wymogi dotyczące bezpieczeństwa określone w obowiązującym w Rzeczpospolitej Polskiej prawie, 3.7.3. dopuszczonymi do obrotu gospodarczego na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, 3.7.4. zgodny z zaleceniami, normami i obowiązującymi wymaganiami techniczno-eksploatacyjnymi obowiązującymi na terenie Rzeczypospolitej Polskiej i Unii Europejskiej oraz posiadających wszelkie niezbędne certyfikaty, zezwolenia, pozwolenia, zgody itp. dopuszczające do stosowania. 3.8. Wykonawca wraz z dostawą sprzętu dostarczy instrukcje obsługi w języku polskim. 3.9. Oferta musi być jednoznaczna i kompleksowa, tj. musi obejmować cały asortyment przedmiotu zamówienia dla danej części zamówienia. 3.10. Miejsce realizacji: dostawa oraz montaż wraz z instalacją do Branżowego Centrum Umiejętności przy Zespole Szkół Technicznych i Branżowych im. Bohaterów Westerplatte w Brzesku, ul. Piastowska, 32-800 Brzesko, na koszt i ryzyko Wykonawcy w miejscu wskazanym przez przedstawicieli Zamawiającego. 3.11. Wymagany okres gwarancji: minimum 12 miesięcy liczony od dnia podpisania protokołu zdawczo odbiorczego. Wymagany okres rękojmi na wykonany przedmiot umowy – równy okresowi gwarancji. Udzielenie dłuższej niż minimalna gwarancji stanowi kryterium wyboru oferty.
Interne Kennung: Część 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42900000 Maschinen für allgemeine und besondere Zwecke, 31682210 Messgeräte und Steuer- und Überwachungsanlagen