528673-2026 - Wettbewerb
Polen – Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten – Budowa miejsca schronienia i miejsca ewakuacji szpitala z zapleczem powalającym na udzielnie świadczeń zdrowotnych, a w czasie pokoju pełniącego rolę parkingu podziemnego i zaplecza magazynowego
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBudowa miejsca schronienia i miejsca ewakuacji szpitala z zapleczem powalającym na udzielnie świadczeń zdrowotnych, a w czasie pokoju pełniącego rolę parkingu podziemnego i zaplecza magazynowego
Beschreibung3.1 Przedmiotem zamówienia jest budowa miejsca schronienia i miejsca ewakuacji szpitala z zapleczem pozwalającym na udzielanie świadczeń zdrowotnych, a w czasie pokoju pełniącego rolę parkingu podziemnego i zaplecza magazynowego. Budynek będzie zlokalizowany na działce nr 3107/34 w Łęcznej, przy ul. Krasnystawskiej 52. Zakres zamówienia obejmuje również budowę łącznika podziemnego stanowiącego komunikację z istniejącego budynku szpitala wraz z przebudową jego ściany zewnętrznej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 2 do specyfikacji warunków zamówienia. W razie wątpliwości co do zakresu przedmiotu zamówienia wszystkie materiały przekazane Wykonawcom w ramach wskazanego załącznika wchodzą w zakres opisu przedmiotu zamówienia. KOD WEDŁUG CPV: 45216129-4 Schrony 45110000-1 Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne 45210000-2 Roboty budowlane w zakresie budynków 45311000-1 Roboty w zakresie okablowania i instalacji elektrycznych 45311100-1 Roboty w zakresie okablowania elektrycznego 45311200-2 Roboty w zakresie instalacji elektrycznych 45315300-1 Instalacje zasilania elektrycznego 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach 45331210-1 - Instalowanie wentylacji 45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych 45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych 45331230-7 - Instalowanie urządzeń chłodzących 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne 45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne 45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne 45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne 45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych 45321000-3 - Izolacja cieplna 45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe 3.2. Na Wykonawcy spoczywa obowiązek zapewnienia parkingu zastępczego na 300 miejsc parkingowych dla pracowników Szpitala. Parking ma się znajdować w odległości do 300 m od głównego budynku SPZOZ w Łęcznej. Ciąg pieszy z parkingu nie może przebiegać przez drogę wojewódzką 820. 3.3. W zakresie Wykonawcy jest , opracować wszelkie projekty wykonawcze, montażowe, warsztatowe, technologiczne oraz inne opracowania niezbędne do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia, o ile będą wymagane ze względu na charakter robót, dokumentację projektową, przepisy prawa, wymagania producentów, zasady wiedzy technicznej lub wymagania Zamawiającego. Dokumenty, o których mowa powyżej, wymagają uprzedniej akceptacji Zamawiającego lub Inspektora Nadzoru, przy czym akceptacja ta nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za ich prawidłowość, kompletność oraz zgodność z dokumentacją projektową i przepisami prawa 3.4. W nawiązaniu do art. 101 ust. 4 ustawy, jeżeli Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Ponadto, należy przyjąć, że wszystkim takim odniesieniom towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Za rozwiązanie równoważne do opisywanego przez Zamawiającego zostanie uznane rozwiązanie potwierdzające spełnienie co najmniej parametrów określonych w normie wymaganej przez Zamawiającego. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego w zakresie norm, jest obowiązany oświadczyć w ofercie, że oferowane przez niego roboty, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. 3.5. Wizja lokalna - każdy z Wykonawców ma obowiązek dokonania wizji lokalnej (pod rygorem odrzucenia oferty) w celu sprawdzenia warunków placu budowy, warunków związanych z wykonaniem prac będących przedmiotem zamówienia oraz w zakresie skalkulowania ceny przez Wykonawcę. Zamawiający ustala dwa terminy wizji lokalnej 17.07.2026 r., godz. 12.00 i 23.07.2026 r., godz. 12.00 Zbiórka zainteresowanych Wykonawców przed budynkiem Szpitala. Zainteresowany Wykonawca zobowiązany jest do dnia 16.07.2026 albo 22.07.2026 r., przesłać na adres e-mail: t.rybka@szpital.leczna.pl wykaz osób (imię i nazwisko), które wezmą udział w wizji. Zamawiający wyznacza nowy termin wizji lokalnej nieobowiązkowej w celu wglądu do dokumentów w wersji papierowej Dokumentacji Powykonawczej budynku obecnego Szpitala na dzień 06.08.2026r., godz.9.00., sala konferencyjna, piętro I ( koło kaplicy szpitalnej). Zainteresowany Wykonawca zobowiązany jest do dnia 05.08.2026 r., przesłać na adres e-mail: m.przybys@szpital.leczna.pl wykaz osób (imię i nazwisko), które wezmą udział w wizji. Zamawiający potwierdzi odbycie wizji lokalnej przez Wykonawcę poprzez sporządzenie listy obecności albo protokołu z wizji lokalnej. W czasie wizji lokalnej Zamawiający nie będzie udzielał żadnych wyjaśnień i odpowiadał na pytania, wszelkie pytania należy kierować do Zamawiającego w trybie art. 135 ustawy Pzp. 3.6. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielania zaliczek. 3.7. Zamawiający ustala minimalny termin gwarancji i rękojmi na przedmiot zamówienia min. 36 miesięcy, a max. 60 miesięcy, zgodnie z przyjętym kryterium oceny ofert. Długość gwarancji i rękojmi liczona będzie po protokolarnym potwierdzeniu usunięcia wad stwierdzonych przy odbiorze końcowym, co rozpoczyna bieg okres rękojmi i gwarancji. 3.8. Wykonawca wystawi dokumenty gwarancyjne określające szczegółowe warunki gwarancji jakości - „Kartę gwarancyjną” wg wzoru, który jest załącznikiem nr 1 do umowy. 3.9. Cena oferty jest ceną ryczałtową stanowiącą wynik kalkulacji własnej Wykonawcy dokonanej na podstawie dokumentacji. Wyliczenia ceny ryczałtowej, Wykonawca dokonuje kierując się własną oceną, doświadczeniem i wiedzą. W cenie robocizny, materiałów i sprzętu należy uwzględnić wszystkie koszt narzutów. 3.10. Przedmiot zamówienia jest niepodzielony na części, bowiem ze względów technicznych i organizacyjnych, tworzy nierozerwalną całość. (... cd w SWZ)
Interne KennungSPZOZ–DZ/15/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45216129 Unterstände, 45210000 Bauleistungen im Hochbau, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45315300 Stromversorgungsanlagen, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45331210 Installation von Lüftungsanlagen, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45331200 Installation von Lüftungs- und Klimaanlagen, 45331230 Installation von Kühlanlagen, 45330000 Installateurarbeiten, 45332000 Installateurarbeiten und Verlegung von Abwasserleitungen, 45332300 Verlegen von Abwasserleitungen, 45332200 Wasserinstallationsarbeiten, 45332400 Installation von Sanitäreinrichtungen, 45321000 Wärmedämmarbeiten, 45333000 Installation von Gasanlagen
5. Los
LosLOT-0004
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest budowa miejsca schronienia i miejsca ewakuacji szpitala z zapleczem pozwalającym na udzielanie świadczeń zdrowotnych, a w czasie pokoju pełniącego rolę parkingu podziemnego i zaplecza magazynowego. Budynek będzie zlokalizowany na działce nr 3107/34 w Łęcznej, przy ul. Krasnystawskiej 52. Zakres zamówienia obejmuje również budowę łącznika podziemnego stanowiącego komunikację z istniejącego budynku szpitala wraz z przebudową jego ściany zewnętrznej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 2 do specyfikacji warunków zamówienia
Interne KennungSPZOZ-DZ/15/2026
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45216129 Unterstände
Optionen
Beschreibung der Optionennie