528725-2026 - Wettbewerb
Ungarn – Elektrizität – Villamosenergia
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Villamosenergia
Beschreibung: Adásvételi szerződés a magyar átviteli hálózaton folyamatosan rendelkezésre álló, szabványos minőségű villamos energia versenypiaci beszerzésére, teljes ellátás alapú szerződés keretében, menetrendadási kötelezettség nélkül. Jelenlegi szerződés hatályának lejárta: 2026.12.31. Energiaszolgáltatási igény folyamatos, idősoros, illetve profilhoz igazodó felhasználással. Beszerezni kívánt tervezett mennyiség: átadandó villamos energia várható mértéke: - 55 221 276 kWh 2027.01.01-jei nap kezdetétől (00:00 CET) a 2027.12.31-i nap végéig (24:00 CET) - 50 898 268 kWh 2028.01.01-jei nap kezdetétől (00:00 CET) a 2028.12.31-i nap végéig (24:00 CET). - 48 975 942 kWh 2029.01.01-jei nap kezdetétől (00:00 CET) a 2029.12.31-i nap végéig (24:00 CET). A villamos energia termék minősége meg kell, hogy feleljen az EU és a magyarországi követelményeknek: MSZ EN 50160: 2011 és MSZ 1:2002 szabvány. A kereskedőváltás feltételi valamennyi felhasználási hely esetében biztosítottak. Ajánlatkérő tájékoztatja a gazdasági szereplőket, hogy a dinamikus beszerzési rendszer jelen eljárásban történő felállításának időpontjában nem határozta meg véglegesen az energiamegtakarítási kötelezettségből eredő költségek elszámolásának módját. Ajánlatkérő fenntartja a jogot arra, hogy az egyes, a dinamikus beszerzési rendszeren belül lefolytatandó közbeszerzési eljárások során: az energiamegtakarítási kötelezettségből eredő költségek ajánlatkérőre történő áthárítását kizárja, vagy lehetővé tegye azok teljesítését hitelesített energiamegtakarítások (HEM-ek) átadásával vagy egyéb, a vonatkozó jogszabályoknak megfelelő módon. Az adott beszerzésre irányadó részletes szabályokat minden esetben az egyedi versenyfelhívás és az ahhoz kapcsolódó szerződéstervezet fogja tartalmazni.
Interne Kennung: EKR001317822026
Verfahrensart: Sonstiges zweistufiges Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Villamosenergia DBR
Beschreibung: Ajánlatkérő által létrehozott Dinamikus beszerzési rendszerben (a továbbiakban: DBR) villamosenergia teljes ellátás alapú szerződés keretében történő adásvételére. A Budapest Airport Zrt. számára elosztóhálózaton, a Budapest Airport Zrt. csatlakozási pontjain átadandó villamos energia várható mértéke: - 55 221 276 kWh 2027.01.01-jei nap kezdetétől (00:00 CET) a 2027.12.31-i nap végéig (24:00 CET) - 50 898 268 kWh 2028.01.01-jei nap kezdetétől (00:00 CET) a 2028.12.31-i nap végéig (24:00 CET). - 48 975 942 kWh 2029.01.01-jei nap kezdetétől (00:00 CET) a 2029.12.31-i nap végéig (24:00 CET). Ajánlatkérő a Közbeszerzési Dokumentumokban ismerteti azokat a termékkategóriákat és jellemzőiket, amelyek megvalósítása érdekében az informatikai termékek és szolgáltatások beszerzésére dinamikus beszerzési rendszert (továbbiakban DBR) kíván létrehozni. Ajánlatkérő a DBR megvalósítása során a Kbt. 107. § (2) bekezdése alapján a rendszerben megvalósítandó konkrét közbeszerzésekre vonatkozó pontos műszaki leírást és szerződéses feltételeket a DBR-ben részt vevő Ajánlattevők számára, az ajánlattételi felhívás megküldésével egyidejűleg bocsátja rendelkezésre. A DBR-ben meghatározott becsült mennyiség tájékoztató jelleggel, a korábbi évek tapasztalatai alapján került rögzítésre, amelytől Ajánlatkérő a Kbt. 107. § (2) bekezdése alapján a DBR időtartama alatt a konkrét beszerzési igényeihez igazodóan eltérhet. A DBR-ben meghatározott termékkategóriák azzal, hogy a termékkategóriák részletes leírását a közbeszerzési dokumentáció tartalmazza: 1. kategória: Fix áras beszerzési módszertan. Ajánlattevő verseny újranyitás keretében megajánlandó tényleges ajánlati eleme az adott évre vonatkozó villamos energia Éves Fix Egységára EUR/MWh értékben. Az értékelés az ajánlati elem(ek) és az igényelt mennyiség(ek) szerint a megajánlott villamos energia összesen ára alapján történik, mely az évenkénti mennyiségek és az Éves Fix Egységárak szorzatainak összege. 2. kategória: Speciális tőzsdei árindexált beszerzési módszertana. A villamos energia nettó egységára (Energiadíj) a szerződéstervezet szerinti képlettel kerül meghatározásra: azzal, hogy a Felhasználó meghatározott alkalommal jogosult az aktuális hónapot követő vagy későbbi naptári év, negyedév, hónap (továbbiakban: „Fixálandó Időszak”) szállítandó villamosenergia-mennyiség vonatkozásában a villamos energia nettó egységárát fixálni.
Interne Kennung: EKR001317822026/1