528926-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Personensonderbeförderung (Straße) – Specialkørsel (Genudbud)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSpecialkørsel (Genudbud)
BeschreibungUdbuddet vedrører indkøb af specialkørsel Den for delaftalen valgte leverandør skal udføre kørsel mellem borgerens bopæl eller aflastningsadresse og til en på forhånd fastlagt institution, f.eks. skole, genoptræningscenter, aktivitetstilbud eller lignende. For delaftale 11 vil der ligeledes være tale om mere ad hoc-baseret kørsel til f.eks. praktik, brobygning og lignende. Der er tale om visiteret kørsel. Leverandøren skal ligeledes forestå kørselsplanlægningen.
Vorherige Bekanntmachung257602-2026
Interne Kennung758417
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60130000 Personensonderbeförderung (Straße)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelaftale 1
BeschreibungDemens, ældre og senhjerne-skadet
Interne Kennung758418
Optionen
Beschreibung der OptionenOrdregiver kan forlænge kontrakten 2 gange i op til 12 måneder ad gangen
LosLOT-0002
TitelDelaftale 2
BeschreibungUdviklingshæmmede (voksne)
Interne Kennung758419
Beschreibung der OptionenOrdregiver kan forlænge kontrakten 2 gange i op til 12 måneder ad gangen.
LosLOT-0003
TitelDelaftale 3
BeschreibungUdviklingshæmmede (børn + unge)
Interne Kennung758420
LosLOT-0004
TitelDelaftale 4
BeschreibungNedsat funktionsniveau (Syd)
Interne Kennung758421
LosLOT-0005
TitelDelaftale 5
BeschreibungNedsat funktionsniveau (Nord)
Interne Kennung758422
LosLOT-0006
TitelDelaftale 6
BeschreibungNedsat funktionsniveau (Holluf-gård)
Interne Kennung758423
LosLOT-0007
TitelDelaftale 7
BeschreibungAutisme
Interne Kennung758424
LosLOT-0008
TitelDelaftale 8
BeschreibungSpecialskole og socioemotionelle (Syd 1)
Interne Kennung758425
LosLOT-0009
TitelDelaftale 9
BeschreibungSpecialskole og socioemotionelle (Syd 2)
Interne Kennung758427
LosLOT-0010
TitelDelaftale 10
BeschreibungSpecialskole og socioemotionelle (Nord 1)
Interne Kennung758428
LosLOT-0011
TitelDelaftale 11
BeschreibungSpecialskole og socioemotionelle (Nord 2)
Interne Kennung758429