528936-2026 - Wettbewerb
Litauen – Mobile, modulare Containergebäude – Stovyklavietės įrengimas ir aptarnavimas
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Stovyklavietės įrengimas ir aptarnavimas
Beschreibung: Šiuo pirkimu perkančioji organizacija siekia įsigyti stovyklavietės nuomą, įrengimą ir aptarnavimą.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Vadovaujantis Lietuvos kariuomenės pajėgumų vystymo planais ir atsižvelgiant į Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės nuostatuose nustatytus uždavinius, Aviacijos bazė privalo užtikrinti priimančiosios šalies paramos teikimą bei palaikyti nustatytą kovinės parengties lygį. Šių uždavinių įgyvendinimas tiesiogiai susijęs su gebėjimu priimti, dislokuoti ir aprūpinti sąjungininkų pajėgas bei užtikrinti tinkamas sąlygas bazėje tarnaujantiems kariams. Šiuo metu Aviacijos bazė neturi pakankamos ir tinkamos infrastruktūros, skirtos Baltijos oro policijos misiją vykdančiam papildomam kontingentui bei nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių apgyvendinimui. Nors ilgalaikėje perspektyvoje numatyta įgyvendinti infrastruktūros plėtros projektus ir sukurti nuolatinius infrastruktūrinius pajėgumus, šių projektų įgyvendinimas apima planavimo, projektavimo, statybos ir įrengimo etapus, todėl jų rezultatai bus pasiekti tik ateityje. Atsižvelgiant į tai, pereinamuoju laikotarpiu būtina užtikrinti laikinus, tačiau funkcionalius infrastruktūrinius sprendimus, leidžiančius vykdyti Aviacijos bazės nuostatuose nustatytus uždavinius. Tokie sprendimai sudaro sąlygas užtikrinti nenutrūkstamą NATO sąjungininkų priėmimą ir dislokavimą, tinkamas karių gyvenimo sąlygas bei reikiamą kovinės parengties palaikymą iki tol, kol bus sukurta nuolatinė infrastruktūra. Todėl laikinos infrastruktūros sprendimų įsigijimas ir Stovyklavietės nuomos paslaugos įsigijimas vertintinas kaip būtina priemonė, užtikrinanti Aviacijos bazės funkcijų vykdymo tęstinumą, Lietuvos įsipareigojimų NATO sąjungininkams vykdymą bei Lietuvos kariuomenės kovinių pajėgumų palaikymą. Pažymėtina, kad šiuo metu galiojanti Stovyklavietės nuomos sutartis galioja iki 2026 m. rugsėjo 12 dienos, o priimančios šalies paramos teikimas Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje (Lakūnų g. 3, Šiauliai) vyksta nenutrūkstamai, todėl taikant įprastus atviro konkurso terminus labai padidėtų rizika, kad nauja stovykla iki senos sutarties pabaigos nebūtų įrengta ir parengta naudojimui, o NATO sąjungininkų pajėgų aprūpinimo sustabdymas yra neįmanomas, kadangi jis susijęs su Lietuvos Respublikos prisiimtų tarptautinių įsipareigojimų vykdymu bei Lietuvos kariuomenės veiklos planų įgyvendinimu ko pasekoje laiku neįrengus stovyklos būtų neįmanoma teikti priimančios šalies paramos, bei užtikrinti karių apgyvendinimo, atsirastų rizika netinkamai įvykdyti Lietuvos Respublikos tarptautinius įsipareigojimus bei būtų būtina ieškoti alternatyvių karių apgyvendinimo sprendimų, dėl ko būtų patirtos papildomos valstybės biudžeto išlaidos ir neigiamas poveikis suplanuotų veiklų įgyvendinimui. Siekiant tinkamą ir efektyvų Lietuvos kariuomenės gynybinių pajėgumų bei įsipareigojimų sąjungininkams užtikrinimą, atsižvelgiant į tai, kad neįmanoma pirkimo atlikti laikantis Viešųjų pirkimų įstatymo 60 str. 1 dalyje nustatytų terminų vien dėl to, kad laiku būtų įvykdyti įsipareigojimai priimti, dislokuoti ir aprūpinti NATO sąjungininkų pajėgas bei užtikrinti tinkamas sąlygas bazėje tarnaujantiems kariams, siūloma vadovautis Viešųjų pirkimų įstatymo 60 str. 3 d. 1 punktu ir atvirą pirkimą vykdyti taikant pagreitintą procedūrą.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44211100 Mobile, modulare Containergebäude
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste, 45330000 Installateurarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Priimančiosios šalies paramos stovyklavietės įrengimas ir aptarnavimas
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Aviacijos bazės personalo stovyklavietės įrengimas ir aptarnavimas
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Nenuolatinės stovyklavietės įrengimas ir aptarnavimas
Interne Kennung: 3