2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ekonomicko-finanční poradenství v souvislosti s výstavbou nového jaderného zdroje
Beschreibung: poskytnutí komplexní ekonomicko–finanční podpory (poradenství) v souvislosti s přípravou nových jaderných zdrojů při přípravě a uzavření smluvních vztahů mezi státem a investorem, včetně související podpory při projednání s dotčenými subjekty a další potřebné podpory při její realizaci. Výše uvedená podpora bude poskytnuta s cílem zajištění zájmů státu v ekonomické a finanční oblasti, zejména způsobu zajištění přiměřené kontroly nad harmonogramem a rozpočtem projektů NJZ, účelnosti vynakládání finančních prostředků poskytovaných investoru státem v rámci veřejné podpory, způsobu financování projektů NJZ, a způsobu stanovení kupní ceny v případě realizace odkupu společnosti realizující projekt státem. Předmětem podpory je i stanovení optimální veřejné podpory (smlouva o výkupu nebo smlouva a vyrovnávacím režimu) a souvisejících parametrů. Dále je předmětem podpory příprava strategie státu pro projednání a notifikaci veřejné podpory projektů NJZ v EK včetně přípravy podkladů a žádosti, jakož i potřebných podpůrných materiálů pro projednání s Evropskou komisí. Součástí plnění je rovněž podpora státu při projednání veřejné podpory s EK. Součástí je dále i poskytnutí analýz souvisejících se stavem a predikcí vývoje trhu s elektřinou a jejich implementace do modelu veřejné podpory projektů NJZ. Plnění předmětu Smlouvy bude obsahovat zejména: a) Podporu v ekonomicko-finanční oblasti při finalizaci smluvního uspořádání mezi státem a investorem NJZ EDU 5: - oponentura návrhu ekonomicko-finančních aspektů smlouvy o výkupu a případně dalších smluvních vztahů mezi státem a investorem (např. investorská smlouva) se zohledněním výsledků notifikačního procesu s EK a podmínek vydaného rozhodnutí; - podpora při vyjednávání smluvního uspořádání mezi státem a investorem v oblasti ekonomicko-finančních aspektů; - podpora při přípravě programu financování a souvisejícího návrhu rozhodnutí dle nízkouhlíkového zákona; - další poradenská činnost související s tímto rámcovým tématem; b) Podporu v ekonomicko-finanční oblasti při administraci smluv vyplývající ze smluvního uspořádání mezi státem a investorem NJZ EDU 5: - analýzy v oblasti kontroly finančně-ekonomických parametrů vyplývajících z uzavřených smluv; - návrhy nebo oponentura návrhů státu na úpravu finančně-ekonomických parametrů v závislosti na vývoji projektu a okolního ekonomického prostředí; - podporu v ekonomicko-finanční oblasti týmu na straně státu při výkonu pravomocí státu dle uzavřených smluvních vztahů s investorem pro projekt NJZ; - další poradenská činnost související s tímto rámcovým tématem; c) Podporu v ekonomicko-finanční oblasti při návrhu smluvního uspořádání mezi státem a investorem NJZ EDU 6, NJZ ETE 3, NJZ ETE4, případně malých modulárních reaktorů: - podporu při volbě investorského a finančního modelu; - podporu při nastavení nástrojů kontroly státu; - ekonomicko-finanční analýzy související s přípravou a realizací smluvního uspořádání mezi státem a investorem; - návrh nebo oponentura návrhu ekonomicko-finančních aspektů prováděcí smlouvy nebo smlouvy o výkupu nebo smlouvy o vyrovnávacím režimu a případně dalších smluvních vztahů mezi státem a investorem (např. investorská smlouva) se zohledněním vazeb na výsledky notifikačního procesu s EK a rozhodnutí; - podpora specifických opčních mechanismů (call / put opce) v investorské smlouvě včetně realizace - další poradenská činnost související s tímto rámcovým tématem; d) Podporu v ekonomicko-finanční oblasti při vyjednávání smluvního uspořádání mezi státem a investorem NJZ EDU 6, NJZ ETE 3, NJZ ETE4, případně malých modulárních reaktorů: - podpora při vyjednávání smluvního uspořádání mezi státem a investorem v oblasti ekonomicko-finančních aspektů prováděcí smlouvy nebo smlouvy o výkupu nebo smlouvy o vyrovnávacím režimu, případně dalších smluv (investorská smlouva); - podpora při přípravě programu financování a souvisejícího návrhu rozhodnutí dle nízkouhlíkového zákona - další poradenská činnost související s tímto rámcovým tématem; e) Podporu v ekonomicko-finanční oblasti při obhájení pozice ČR vůči EK v otázce veřejné podpory pro projekt NJZ EU6, NJZ ETE 3, NJZ ETE4, případně malých modulárních reaktorů. Na základě předaných podkladů bude plnění obsahovat zejména následující: - zpracování metodiky a strategie pro jednání s EK v otázkách veřejné podpory zpracování analýzy přiměřenosti veřejné podpory, zdůvodnění potřeby, vhodnosti daného opatření, včetně přípravy potřebných podkladových materiálů a optimální argumentace a podpora při její obhajobě na generálním ředitelství EK pro hospodářskou soutěž a dalších dotčených direktorátů, včetně - přípravy podkladových materiálů pro předpokládaný proces otázek a odpovědí ze strany orgánů EK; - podporu při přípravě pre-notifikace a notifikace; - zpracování, ev. oponenturu finančního modelu a podnikatelského záměru (business case) projektu NJZ pro potřeby projednání s příslušnými orgány EK; - přípravu stanovisek, tržních analýz, podkladů, analýz nastavení a přiměřenosti veřejné podpory a vyžádaných dokumentů; - přípravu podpůrných materiálů o uspořádání vztahů státu a ČEZ, a. s. pro potřeby jednání s EK; - podporu při jednáních s EK; - další poradenská činnost související s tímto rámcovým tématem; f) Další součástí předmětu plnění bude: - příprava podkladů pro obhajování pozice státu v oblasti ekonomicko-finančního uspořádání vztahů se společností ČEZ, a.s. a v oblasti rozsahu veřejné podpory vůči třetím stranám; - příprava celkové strategie jednání s dotčenými subjekty dle předchozí odrážky - poradenské služby při přípravě různých investorských modelů nových jaderných zdrojů. - ostatní ekonomicko–finanční poradenské služby, příprava podkladů a podpora státu při jednáních ve spojitosti s přípravou výstavby a výstavbou NJZ; - analýzy souvisejících se stavem a predikcí vývoje trhu s elektřinou a jejich implementace do modelu veřejné podpory projektů NJZ; - další poradenská činnost související s tímto rámcovým tématem; ...
Interne Kennung: N006/24/V00020328, MPO/8346/24/41700/01000
Verfahrensart: Sonstiges einstufiges Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79311400 Wirtschaftsforschung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66171000 Finanzberatung, 72221000 Beratung im Bereich Unternehmensanalyse
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: MPO/8346/24/41700/01000