See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af PE rør og fittings til brug for etablering af drikkevandsledning (Sjælsøledningen)
Beschreibung: Hillerød Vand A/S (i det følgende benævnt Ordregiver) skal have etableret en ny rentvandsledning fra Novafos’ Sjælsø Vandværk i Rudersdal Kommune til Ordregivers ledningsnet i Hillerød Kommune. Projektet omhandler anlæg af en rentvandsledning (drikkevand) fra det eksisterende Sjælsø Vandværk til Ordregivers eksisterende ledningsnet for drikkevand. Nærværende udbud omfatter leverancen af PE rør og fittings til ledningen. Rørene skal leveres ved i alt tre stk. leverancer, 1, 2 og 3, hver bestående af 366 stk. rør af 12 meters længde, svarende til en samlet rørlængde pr. leverance på 4.400 meter. Rentvandsledningen har dimensionen ø400 mm og udføres i PE100 SDR17 PN10 rør.
Vorherige Bekanntmachung: 294907-2026
Interne Kennung: 709070
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44162500 Trinkwasserrohrleitungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44163000 Rohrleitungen und Formstücke
5. Los
Los: LOT-0000