529154-2026 - Wettbewerb
Polen – Schneeräumung – Zimowe utrzymanie dróg i ulic administrowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Ostródzie w sezonach zimowych 2026-2027, 2027-2028, 2028-2029
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZimowe utrzymanie dróg i ulic administrowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Ostródzie w sezonach zimowych 2026-2027, 2027-2028, 2028-2029
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie „Zimowe utrzymanie dróg i ulic administrowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Ostródzie w sezonach zimowych 2026-2027, 2027-2028, 2028-2029” z podziałem na 11 części. Z uwagi na ograniczoną liczbę znaków pełny opis przedmiotu zamówienia został określony w SWZ i załącznikach.
Interne KennungZP.2610.14.2026.BŻ
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postępowanie prowadzone jest za pośrednictwem platformazakupowa.pl (dalej jako „Platforma”) pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1348628 2. Komunikacja między zamawiającym a wykonawcami odbywa się w języku polskim przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: wszelkie wnioski o wyjaśnienie treści SWZ/pytania dotyczące postępowania, dokumenty, oświadczenia, wyjaśnienia należy przekazywać za pośrednictwem Platformy i formularza „Wyślij wiadomość do zamawiającego”. Za datę przekazania (wpływu) przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem Platformy poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij wiadomość do zamawiającego” po których pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do zamawiającego; 3. Zamawiający będzie przekazywał wykonawcom informacje za pośrednictwem Platformy. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na platformie w sekcji „Komunikaty”. Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny wykonawca, będzie przekazywana w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy do konkretnego wykonawcy. 4. W przypadku przerwy w działaniu Platformy Zamawiający może przesłać korespondencję do wykonawców przy użyciu poczty elektronicznej z adresu: basia_dt@zdp.ostroda.pl 5. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych, cyfrowych odwzorowań dokumentów oraz informacji lub oświadczeń musi być zgody z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 r. poz. 2452). 6. Sposób składania środków ochrony prawnej został określony w Dziale IX „Środki ochrony prawnej” uPzp. 7. Zamawiający nie przewiduje sposobu komunikowania się z Wykonawcami w inny sposób niż przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, wskazanych w SWZ. 8. W niniejszym postępowaniu ofertę oraz oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 składa się pod rygorem nieważności w formie elektronicznej - w postaci elektronicznej opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 9. Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl, tj.: a. stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s, b. komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje, c. zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10 0., d. włączona obsługa JavaScript, e. zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf, f. Platforma działa według standardu przyjętego w komunikacji sieciowej - kodowanie UTF8, g. Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar. 11. Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego: a. akceptuje warunki korzystania z platformazakupowa.pl określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej pod linkiem w zakładce „Regulamin" oraz uznaje go za wiążący, b. zapoznał i stosuje się do Instrukcji składania ofert/wniosków. 12. Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z Platformy dotyczące w szczególności logowania, składania wniosków o wyjaśnienie treści SWZ, składania ofert oraz innych czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu przy użyciu Platformy znajdują się w zakładce „Instrukcje dla Wykonawców" na stronie internetowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje 13. Oferty, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 uPzp, podmiotowe środki dowodowe, w tym oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 uPzp, oraz zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w art. 118 ust. 3 uPzp, zwane dalej „zobowiązaniem podmiotu udostępniającego zasoby”, przedmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwo, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz.U. z 2025 r. poz. 1703 ze zm.), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 uPzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. 14. Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż określone w ust. 12, przekazywane w postępowaniu, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne lub jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, o których mowa w ust. 2. 15. Ze względu na ograniczoną liczbę znaków, które można wprowadzić do ogłoszenia szczegółowe informacje dotyczące postępowania oraz wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej określone zostały w SWZ i załącznikach.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść Nr 1 „Zimowe utrzymanie dróg i ulic powiatowych na terenie działania Obwodu Drogowego nr 1 w Ostródzie wraz z utrzymaniem bazy z placem składowym -gmina Ostróda, gmina Dąbrówno, gmina Grunwald (sezony 2026-2027, 2027-2028, 2028-2029)”
Beschreibung1. Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania: a. bazy wraz z placem składowym w odległości do 10 km od m. Frygnowo; b. piasku wraz z załadunkiem; c. soli wraz z załadunkiem; d. mieszkanki piasku z solą 50% wraz z załadunkiem; e. mieszkanki piasku z solą 30% wraz z załadunkiem f. mieszanki piasku z solą 10% (na pryzmy) wraz z załadunkiem; g. nośnika lub ciągnika o mocy pow. 80 kM dwunapędowego z pługiem średnim z lemieszem stalowym dziobowym -1 szt.; h. nośnika z piaskarko- solarką o pojemności min. 5 m3 z pługiem średnim jednostronnym- 4 szt.; 2. Do obowiązków Wykonawcy należy m.in.: a. odśnieżanie dróg powiatowych według wykazu z Tabeli nr 1; b. zwalczanie śliskości na drogach powiatowych według wykazu z Tabeli nr 1; c. zapewnienie dyspozycyjności pracowników Wykonawcy odpowiedzialnych za należyte wykonanie usługi; d. oznakowanie pojazdu w sposób określony przez Zamawiającego- lampy błyskowe koloru żółtego; e. Wykonawca będzie ładował materiał uszorstniający z placów składowych 3. Zamawiający wymaga aby nośniki z piaskarko-solarkami oraz nośnik lub ciągnik były wyposażone w urządzenie GPS wraz z czujnikami posypu i płużenia. Każdy sprzęt musi być wyposażony w telefon komórkowy Zamawiający przedstawi Wykonawcy szczegółowy system kontaktu dyżurnego ZDP lub OD z operatorem nośnika - np. kontakt o wyznaczonej godzinie lub konkretnym miejscu znajdowania się sprzętu. Wykonawca umożliwi Zamawiającemu podgląd w czasie rzeczywistym pracy sprzętu wyposażonego w GPS poprzez odpowiedni program komputerowy. Wykonawca raz na miesiąc kalendarzowy przekaże Zamawiającemu zarchiwizowaną historię pracy sprzętu na nośniku elektronicznym. Koszt zakupu telefonu komórkowego, rozmowy telefoniczne oraz montaż urządzeń GPS obciążają Wykonawcę. Wykonawca zobowiązany jest do każdorazowego zgłoszenia awarii urządzeń GPS. 4. Wykonawca powiadamia dyżurnego w Ostródzie lub Majstra Obwodu Drogowego Nr 1 o czasie rozpoczęcia i zakończenia każdej akcji pracy w danym dniu. 5. Wykonawca w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych podstawi zamówiony sprzęt w czasie zaoferowanym w formularzu ofertowym od momentu telefonicznego zgłoszenia przez Majstra Obwodu Drogowego lub dyżurnego Obwodu bez względu na porę doby. 6. Zamawiający określa trasy, na których odbywa się akcja zimowa i może je zmieniać w celu ułatwienia wykonania zadania informując o tym Wykonawcę. 7. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany wykazu dróg podlegających zimowemu utrzymaniu. 8. Baza wraz ze składowiskiem materiałów: a. składowisko musi odpowiadać warunkom zawartym w pkt. 3 Ogólnych Specyfikacji. Dopuszcza się po uzgodnieniu, wykonanie placu składowego (składowiska) na gruncie naturalnym o zagęszczonym podłożu dla materiałów uszorstniających do zwalczania śliskości zimowej; b. wykonawca, który wygra przetarg musi przygotować materiały uszorstniające z zapasem na dwa tygodnie. Nie określa się limitu zabezpieczenia materiałowego na czasookres (2 tygodnie) jedynie ustala się, że materiał będzie w ciągłej dyspozycji w czasie pracy na danym składowisku w ilościach zabezpieczających potrzeby; c. Zamawiający będzie płacił Wykonawcy za materiały zużyte (czyli po zużyciu materiału do zwalczania śliskości na drogach i ulicach). d. wykonawca, który wygra przetarg przedstawi z każdej nowej partii materiałów do akceptacji Zamawiającemu aktualne i w oryginałach wyniki badań materiałów uszorstniających zgodnie z wymaganiami pkt 6 Ogólnych Specyfikacji; wykonawca przedstawi atesty i aprobaty na sól i piasek. e. Wykonawca w obecności Zamawiającego pobierze próbki do badania materiałów takich jak: mieszanka piasku z solą 50%, mieszanka piasku z solą 30%, mieszanka piasku z solą 10% zgodnie z wymaganiami pkt. 3.7 Ogólnych Specyfikacji oraz spisze protokół z tych czynności; wyniki badań Wykonawca przekaże Zamawiającemu w oryginale; f. Zamawiający ma prawo wykonywać badania kontrolne na składowiskach w trakcie trwania akcji. W przypadku stwierdzenia, po otrzymaniu wyników badań, że materiały z każdej nowej partii materiału, stosowane przez Wykonawcę odbiegają od wymagań norm, Zamawiający nałoży kary zgodnie z umową. g. Zamawiający ma prawo kontrolować produkcję i sposób składowania materiałów oraz określać zapas (Zamawiający nie płaci za zapasy pozostałe na składowiskach po zimie). h. Wykonawca jest zobowiązany do załadunku, materiałami do zimowego utrzymania dróg, wszelkich pojazdów podstawionych przez Zamawiającego. 9. Sprzęt do zimowego utrzymania może być- na polecenie Zamawiającego - wykorzystany na terenie innych gmin (Miłomłyn, Ostróda). 10. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany miejsca pracy sprzętu do zimowego utrzymania na inne gminy w celu ułatwienia płynności zadania – Zamawiający poinformuje wykonawcę o zmianie tras. Tabela nr 1 do SWZ.
Optionen
Beschreibung der OptionenPrawo opcji: Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji, w przypadku, jeśli porozumienie nie zostałoby podpisane przez Gminę Miejską Ostróda, w zakresie zimowego utrzymania ulic powiatowych na terenie m. Ostróda. Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu ilości przewidzianych godzin utrzymania przejezdności (odśnieżania) i zwalczania śliskości zimowej w pasach drogowych ulic powiatowych na terenie m. Ostróda. Prawo opcji realizowane będzie na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy przysługuje dodatkowe wynagrodzenie, wyliczone zgodnie z cenami jednostkowymi określonymi w formularzu cenowym dołączonym do oferty złożonej przez Wykonawcę przy zamówieniu podstawowym. Przy opcji Wykonawca nie może zastosować cen jednostkowych wyższych jak przy zamówieniu podstawowym, w przypadku pozycji, które występują w zamówieniu podstawowym. W przypadku korzystania z prawa opcji obowiązują zasady płatności oraz odbiorów jak przy realizacji zamówienia podstawowego. O zamiarze skorzystania z prawa opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę oświadczeniem złożonym w formie pisemnej w terminie nie krótszym niż 5 dni przed dniem, w którym Wykonawca miałby rozpocząć prace przewidziane prawem opcji. W przypadku korzystania z prawa opcji obowiązują terminy realizacji, jak w zamówieniu podstawowym. Zamówienie opcjonalne nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego udzielenia, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania tego zamówienia. Maksymalny zakres prawa opcji 1632 h-sprzęt, 78 000 m2-oczyszczanie pozimowe. Prawo opcji obejmować będzie: Zimowe utrzymanie ulic powiatowych na terenie miasta Ostróda (sezony zimowe 2026-2027, 2027-2028, 2028-2029). 1. Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania: a. nośnika z piaskarko- solarką o pojemności min. 4 m3 z pługiem średnim jednostronnym- 2 szt.; b. nośnika lub ciągnika z rozsypywaczem o pojemności 1,5 - 3,0 t z pługiem lemieszowym gumowym przystosowanym do posypywania chodników – 2 szt. c. ciągnika z pługiem średnim z lemieszem gumowym – 2 szt. d. ładowarki o poj. łyżki 0,90 m3 do odśnieżania – 1 szt. e. nośnika lub ciągnika ze szczotką do czyszczenia chodników – 1 szt. 2. Do obowiązków Wykonawcy należy m.in.: a. odśnieżanie ulic powiatowych na terenie miasta Ostróda oraz załadunek nadmiaru śniegu na samochody samowyładowcze/ ciągniki podstawione przez Zamawiającego według wykazu z Tabeli nr 3 do swz; b. odśnieżanie, chodników, zatok parkingowych wraz z ręcznym odśnieżaniem dojść do przejść dla pieszych, azyli oraz schodów z wiaduktu (ul. Drwęcka) każdorazowo na zgłoszenie i według przedstawionego przez Zamawiającego wykazu- max. 14 000 m2 na dobę według wykazu z Tabeli nr 4 do swz; c. zwalczanie śliskości ulic powiatowych na terenie miasta Ostróda według wykazu z Tabeli nr 3 do swz; d. zwalczanie śliskości chodników według wykazu z Tabeli nr 4 do swz: e. uprzątniecie błota i innych zanieczyszczeń z chodników; f. zapewnienie dyspozycyjności pracowników Wykonawcy odpowiedzialnych za należyte wykonanie usługi; g. oznakowanie pojazdów w sposób określony przez Zamawiającego- lampy błyskowe koloru żółtego; h. Wykonawca będzie załadowany materiałem uszorstniającym z placu składowego (bazy). Zamawiający poinformuje wykonawcę o dokładnej lokalizacji placu składowego (w m. Ostróda lub w odl. 5 km od granic miasta) i. oczyszczanie pozimowe jezdni i chodników w ciągach ulic powiatowych na terenie miasta Ostróda, - w przypadku podjęcia przez Zamawiającego decyzji o konieczności wykonania tych prac przez Wykonawcę. Oczyszczaniu podlegać będą chodniki na całej ich szerokości oraz jezdnia ulic na szerokości 0,75 m od krawężnika jezdni po obu stronach ulicy. 3. Wykonawca powiadamia dyżurnego w Ostródzie lub Majstra Obwodu Drogowego Nr 1 o czasie rozpoczęcia i zakończenia akcji pracy w danym dniu. 4. Wykonawca w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych podstawi zamówiony sprzęt w czasie zaoferowanym w formularzu ofertowym od momentu telefonicznego zgłoszenia przez Majstra Obwodu Drogowego lub dyżurnego Obwodu bez względu na porę doby. 5. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany trasy pracy sprzętu w celu ułatwienia płynności zadania – Zamawiający poinformuje wykonawcę o zmianie tras. 6. Zamawiający wymaga aby nośniki z piaskarko- solarkami oraz nośniki lub ciągniki były wyposażone w urządzenie GPS wraz z czujnikami posypu i płużenia. Każdy sprzęt musi być wyposażony w telefon komórkowy Zamawiający przedstawi Wykonawcy szczegółowy system kontaktu dyżurnego ZDP lub OD z operatorem nośnika - np. kontakt o wyznaczonej godzinie lub konkretnym miejscu znajdowania się sprzętu. Wykonawca umożliwi Zamawiającemu podgląd w czasie rzeczywistym pracy sprzętu wyposażonego w GPS poprzez odpowiedni program komputerowy. Wykonawca raz na miesiąc kalendarzowy przekaże Zamawiającemu zarchiwizowaną historię pracy sprzętu na nośniku elektronicznym. Koszt zakupu telefonu komórkowego, rozmowy telefoniczne oraz montaż urządzeń GPS obciążają Wykonawcę. Wykonawca zobowiązany jest do każdorazowego zgłoszenia awarii urządzeń GPS. 7. Zamawiający określa trasy, na których odbywa się akcja zimowa i może je zmieniać w celu ułatwienia wykonania zadania informując o tym Wykonawcę. 8. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany wykazu dróg, ulic i chodników podlegających zimowemu utrzymaniu.
LosLOT-0002
TitelCzęść nr 2: „Zimowe utrzymanie dróg i ulic powiatowych na terenie gminy Ostróda, miasta i gminy Miłomłyn (sezony 2026-2027, 2027-2028, 2028-2029)”
Beschreibung1. Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania: a. nośnika z piaskarko- solarką o pojemności min. 5 m3 z pługiem średnim jednostronnym -1 szt., b. nośnika lub ciągnika z rozsypywaczem o ładowności min.5 t z pługiem średnim z lemieszem gumowym – 1 szt., c. ciągnika o mocy powyżej 80 kM, dwunapędowego z lemieszem stalowym dziobowym –2 szt., d. ładowarki o pojemności łyżki do 0,9m3 – 2 szt. 2. Do obowiązków Wykonawcy należy: a. odśnieżanie dróg powiatowych (miejskich i pozamiejskich) oraz załadunku nadmiaru śniegu na samochody samowyładowcze podstawione przez Zamawiającego (według wykazu z Tabeli nr 2 do swz); b. zwalczanie śliskości na drogach i ulicach powiatowych ( według wykazu z Tabeli nr 2); c. zapewnienie dyspozycyjności pracowników Wykonawcy odpowiedzialnych za należyte wykonanie usługi; d. oznakowanie pojazdów w sposób określony przez Zamawiającego- lampy błyskowe koloru żółtego; e. Wykonawca będzie ładował materiał uszorstniający z placów składowych 3. Zamawiający wymaga aby nośnik z piaskarko- solarką oraz nośniki lub ciągniki były wyposażone w urządzenie GPS wraz z czujnikami posypu i płużenia. Każdy sprzęt musi być wyposażony w telefon komórkowy Zamawiający przedstawi Wykonawcy szczegółowy system kontaktu dyżurnego ZDP lub OD z operatorem nośnika - np. kontakt o wyznaczonej godzinie lub konkretnym miejscu znajdowania się sprzętu. Wykonawca umożliwi Zamawiającemu podgląd w czasie rzeczywistym pracy sprzętu wyposażonego w GPS poprzez odpowiedni program komputerowy. Wykonawca raz na miesiąc kalendarzowy przekaże Zamawiającemu zarchiwizowaną historię pracy sprzętu na nośniku elektronicznym. Koszt zakupu telefonu komórkowego, rozmowy telefoniczne oraz montaż urządzeń GPS obciążają Wykonawcę. Wykonawca zobowiązany jest do każdorazowego zgłoszenia awarii urządzeń GPS. 4. Pojazdy Wykonawcy będą załadowane materiałem uszorstniającym z placu składowego. Zamawiający poinformuje wykonawcę o dokładnej lokalizacji placu składowego (w m. Ostróda lub w odl. 5 km od granic miasta). 5. Wykonawca powiadamia dyżurnego w Ostródzie lub Majstra Obwodu Drogowego Nr 1 o czasie rozpoczęcia i zakończenia każdej akcji pracy w danym dniu. 6. Wykonawca w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych podstawi zamówiony sprzęt w czasie zaoferowanym w formularzu ofertowym od momentu telefonicznego zgłoszenia przez Majstra Obwodu Drogowego lub dyżurnego Obwodu bez względu na porę doby. 7. Zamawiający określa trasy na których odbywa się akcja zimowa i może je zmieniać w celu ułatwienia wykonania zadania informując o tym Wykonawcę. 8. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany wykazu dróg i ulic podlegających zimowemu utrzymaniu. 9. Sprzęt do zimowego utrzymania może być- na polecenie Zamawiającego - wykorzystany na terenie innych gmin (Grunwald, Dąbrówno). Tabela nr 2 załącznik do swz.
LosLOT-0003
TitelCzęść nr 3 „Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie gminy Dąbrówno i gminy Grunwald (sezony 2026-2027, 2027-2028, 2028-2029)”
Beschreibung1. Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania: a. ciągnika o mocy powyżej 80 KM dwunapędowego z pługiem średnim stalowym dziobowym- 2 szt.; 2. Do obowiązków Wykonawcy należy m.in.: a. odśnieżanie dróg powiatowych; b. zapewnienie dyspozycyjności pracowników Wykonawcy odpowiedzialnych za należyte wykonanie usługi; c. oznakowanie pojazdów w sposób określony przez Zamawiającego- lampy błyskowe koloru żółtego. 3. Zamawiający wymaga aby ciągniki były wyposażone w urządzenie GPS wraz z czujnikami płużenia. Każdy sprzęt musi być wyposażony w telefon komórkowy Zamawiający przedstawi Wykonawcy szczegółowy system kontaktu dyżurnego ZDP lub OD z operatorem nośnika - np. kontakt o wyznaczonej godzinie lub konkretnym miejscu znajdowania się sprzętu. Wykonawca umożliwi Zamawiającemu podgląd w czasie rzeczywistym pracy sprzętu wyposażonego w GPS poprzez odpowiedni program komputerowy. Wykonawca raz na miesiąc kalendarzowy przekaże Zamawiającemu zarchiwizowaną historię pracy sprzętu na nośniku elektronicznym. Koszt zakupu telefonu komórkowego, rozmowy telefoniczne oraz montaż urządzeń GPS obciążają Wykonawcę. Wykonawca zobowiązany jest do każdorazowego zgłoszenia awarii urządzeń GPS. 4. Wykonawca powiadamia dyżurnego Obwodu Drogowego Nr 1 w Ostródzie o czasie rozpoczęcia i zakończenia pracy przy akcji zimowej w danym dniu. 5. Wykonawca w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych podstawi zamówiony sprzęt w czasie zaoferowanym w formularzu ofertowym od momentu telefonicznego zgłoszenia przez Majstra Obwodu Drogowego lub dyżurnego Obwodu bez względu na porę doby. 6. Zamawiający określa trasy, na których odbywa się akcja zimowa i może je zmieniać w celu ułatwienia wykonania zadania informując o tym Wykonawcę. 7. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany wykazu dróg podlegających zimowemu utrzymaniu. 8. Sprzęt do zimowego utrzymania może być- na polecenie Zamawiającego - wykorzystany na terenie innych gmin (Ostróda, Miłomłyn). 9. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany miejsca pracy sprzętu do zimowego utrzymania na inne gminy w celu ułatwienia płynności zadania – Zamawiający poinformuje wykonawcę o zmianie tras.
LosLOT-0004
TitelCzęść nr 4: „Zimowe utrzymanie dróg i ulic powiatowych na terenie miasta i gminy Miłomłyn i gminy Ostróda (sezony 2026-2027, 2027-2028, 2028-2029)”
Beschreibung1. Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania: a. ciągnika o mocy powyżej 80 KM dwunapędowego z pługiem średnim stalowym dziobowym-1 szt. b. ładowarki o poj. łyżki do 0,9 m3 do odśnieżania - 1 szt. 2. Do obowiązków Wykonawcy należy m.in.: a. odśnieżanie dróg powiatowych pozamiejskich oraz załadunek nadmiaru śniegu na samochody samowyładowcze/ ciągniki podstawione przez Zamawiającego; b. zapewnienie dyspozycyjności pracowników Wykonawcy odpowiedzialnych za należyte wykonanie usługi; c. oznakowanie pojazdów w sposób określony przez Zamawiającego - lampy błyskowe koloru żółtego, 3. Zamawiający wymaga, aby ciągniki był wyposażony w urządzenie GPS wraz z czujnikami płużenia. Każdy sprzęt musi być wyposażony w telefon komórkowy Zamawiający przedstawi Wykonawcy szczegółowy system kontaktu dyżurnego ZDP lub OD z operatorem nośnika - np. kontakt o wyznaczonej godzinie lub konkretnym miejscu znajdowania się sprzętu. Wykonawca umożliwi Zamawiającemu podgląd w czasie rzeczywistym pracy sprzętu wyposażonego w GPS poprzez odpowiedni program komputerowy. Wykonawca raz na miesiąc kalendarzowy przekaże Zamawiającemu zarchiwizowaną historię pracy sprzętu na nośniku elektronicznym. Koszt zakupu telefonu komórkowego, rozmowy telefoniczne oraz montaż urządzeń GPS obciążają Wykonawcę. Wykonawca zobowiązany jest do każdorazowego zgłoszenia awarii urządzeń GPS. 4. Wykonawca powiadamia dyżurnego Obwodu Drogowego Nr 1 w Ostródzie o czasie rozpoczęcia i zakończenia pracy przy akcji zimowej w danym dniu. 5. Wykonawca w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych podstawi zamówiony sprzęt w czasie zaoferowanym w formularzu ofertowym od momentu telefonicznego zgłoszenia przez Majstra Obwodu Drogowego lub dyżurnego Obwodu bez względu na porę doby. 6. Zamawiający określa trasy, na których odbywa się akcja zimowa i może je zmieniać w celu ułatwienia wykonania zadania informując o tym Wykonawcę. 7. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany wykazu dróg i ulic podlegających zimowemu utrzymaniu. 8. Sprzęt do zimowego utrzymania może być- na polecenie Zamawiającego - wykorzystany na terenie innych gmin (Grunwald, Dąbrówno). 9. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany miejsca pracy sprzętu do zimowego utrzymania na inne gminy w celu ułatwienia płynności zadania – Zamawiający poinformuje wykonawcę o zmianie tras.
LosLOT-0005
TitelCzęść nr 5: „Utworzenie i utrzymanie bazy z placem składowym w odl. do 5 km od m. Ostróda (sezony zimowe 2026-2027, 2027-2028, 2028-2029)”
Beschreibung1. Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania: a. bazy wraz z placem składowym w m. Ostróda lub w odl. 5 km od granic miasta; b. piasku wraz z załadunkiem; c. soli wraz z załadunkiem; d. mieszkanki piasku z solą 50% wraz z załadunkiem; e. mieszkanki piasku z solą 30% wraz z załadunkiem; f. mieszanki piasku z solą 10% (na pryzmy) wraz z załadunkiem; 2. Do obowiązków Wykonawcy należy m.in.: a. zorganizować i utrzymać składowisko, które musi odpowiadać warunkom zawartym w pkt. 3 Ogólnych Specyfikacji. Dopuszcza się po uzgodnieniu, wykonanie placu składowego (składowiska) na gruncie naturalnym o zagęszczonym podłożu dla materiałów uszorstniających do zwalczania śliskości zimowej; b. wykonawca, który wygra przetarg musi przygotować materiały uszorstniające z zapasem na dwa tygodnie. Nie określa się limitu zabezpieczenia materiałowego na czasookres (2 tygodnie) jedynie ustala się, że materiał będzie w ciągłej dyspozycji w czasie pracy na danym składowisku w ilościach zabezpieczających potrzeby; c. wykonawca, który wygra przetarg przedstawi z każdej nowej partii materiałów do akceptacji Zamawiającemu aktualne i w oryginałach wyniki badań materiałów uszorstniających zgodnie z wymaganiami pkt 6 Ogólnych Specyfikacji; wykonawca przedstawi atesty i aprobaty na sól i piasek. 3. Wykonawca w obecności Zamawiającego pobierze próbki do badania materiałów takich jak: mieszanka piasku z solą 50%, mieszanka piasku z solą 30%, mieszanka piasku z solą 10% zgodnie z wymaganiami pkt. 3.7 Ogólnych Specyfikacji; wyniki badań Wykonawca przekaże Zamawiającemu w oryginale; 4. Zamawiający ma prawo wykonywać badania kontrolne na składowiskach w trakcie trwania akcji. W przypadku stwierdzenia, po otrzymaniu wyników badań, że materiały z każdej nowej partii materiału, stosowane przez Wykonawcę odbiegają od wymagań norm, Zamawiający nałoży kary zgodnie z umową. 5. Zamawiający ma prawo kontrolować produkcję i sposób składowania materiałów oraz określać zapas (Zamawiający nie płaci za zapasy pozostałe na składowiskach po zimie). 6. Wykonawca jest zobowiązany do załadunku materiałami do zimowego utrzymania dróg wszelkich pojazdów podstawionych przez Zamawiającego lub Wykonawców innych części zimowego utrzymania dróg na terenie działania Obwodu Drogowego nr 1 w Ostródzie. Zamawiający każdorazowo będzie informował Wykonawcę o pojazdach podstawianych do załadunku. 7. Wykonawca w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych będzie gotowy do załadunku podstawionych pojazdów w czasie zaoferowanym w formularzu ofertowym od momentu telefonicznego zgłoszenia przez Majstra Obwodu Drogowego lub dyżurnego Obwodu bez względu na porę doby. 8. Zamawiający będzie płacił Wykonawcy za materiały zużyte (czyli po zużyciu materiału do zwalczania śliskości na drogach i ulicach).
Beschreibung der OptionenPrawo opcji: Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji, w przypadku, jeśli porozumienie nie zostałoby podpisane przez Gminę Miejską Ostróda, w zakresie zimowego utrzymania ulic powiatowych na terenie m. Ostróda. Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu ilości przewidzianych Mg mieszanki 50%, 30%, 10%, piasku i soli do zwalczania śliskości zimowej w pasach drogowych ulic powiatowych na terenie m. Ostróda. Prawo opcji realizowane będzie na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy przysługuje dodatkowe wynagrodzenie, wyliczone zgodnie z cenami jednostkowymi określonymi w formularzu cenowym dołączonym do oferty złożonej przez Wykonawcę przy zamówieniu podstawowym. Przy opcji Wykonawca nie może zastosować cen jednostkowych wyższych jak przy zamówieniu podstawowym, w przypadku pozycji, które występują w zamówieniu podstawowym. W przypadku korzystania z prawa opcji obowiązują zasady płatności oraz odbiorów jak przy realizacji zamówienia podstawowego. O zamiarze skorzystania z prawa opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę oświadczeniem złożonym w formie pisemnej w terminie nie krótszym niż 5 dni przed dniem, w którym Wykonawca miałby rozpocząć prace przewidziane prawem opcji. W przypadku korzystania z prawa opcji obowiązują terminy realizacji, jak w zamówieniu podstawowym. Zamówienie opcjonalne nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego udzielenia, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania tego zamówienia. Maksymalny zakres prawa opcji: mieszanka 50% - 45Mg, mieszanka 30%-45 Mg, mieszanka 10%-9Mg, piasek-9Mg, sól-36Mg.
LosLOT-0006
TitelCzęść nr 6: „Zimowe utrzymanie chodników w ciągach dróg powiatowych na terenie działania Obwodu Drogowego Nr 1 w Ostródzie (sezony 2026-2027, 2027-2028, 2028-2029)”
Beschreibung1. Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania: a) nośnika lub ciągnika z rozsypywaczem o pojemności 1,5 - 3,0 t z pługiem lemieszowym gumowym przystosowanym do posypywania chodników – 2 szt. 2. Do obowiązków Wykonawcy należy m.in.: a. odśnieżanie chodników powiatowych na terenie działania Obwodu Drogowego Nr 1 w Ostródzie; b. odśnieżanie chodników, zatok parkingowych każdorazowo na zgłoszenie i według przedstawionego przez Zamawiającego wykazu- max. 10 000 m2 na dobę; c. zwalczanie śliskości chodników w ciągach dróg powiatowych na terenie działania Obwodu Drogowego Nr 1 w Ostródzie; d. uprzątniecie błota i innych zanieczyszczeń z chodników; e. ręczne odśnieżanie dojść do pieszych; f. zapewnienie dyspozycyjności pracowników Wykonawcy odpowiedzialnych za należyte wykonanie usługi; g. oznakowanie pojazdów w sposób określony przez Zamawiającego- lampy błyskowe koloru żółtego; 3.Zamawiający wymaga, aby nośniki lub ciągniki były wyposażone w urządzenie GPS wraz z czujnikami posypu i płużenia. Każdy sprzęt musi być wyposażony w telefon komórkowy Zamawiający przedstawi Wykonawcy szczegółowy system kontaktu dyżurnego ZDP lub OD z operatorem nośnika - np. kontakt o wyznaczonej godzinie lub konkretnym miejscu znajdowania się sprzętu. Wykonawca umożliwi Zamawiającemu podgląd w czasie rzeczywistym pracy sprzętu wyposażonego w GPS poprzez odpowiedni program komputerowy. Wykonawca raz na miesiąc kalendarzowy przekaże Zamawiającemu zarchiwizowaną historię pracy sprzętu na nośniku elektronicznym. Koszt zakupu telefonu komórkowego, rozmowy telefoniczne oraz montaż urządzeń GPS obciążają Wykonawcę. Wykonawca zobowiązany jest do każdorazowego zgłoszenia awarii urządzeń GPS. Wykonawca będzie załadowany materiałem uszorstniającym z placu składowego. 4. Wykonawca będzie załadowany materiałem uszorstniającym z placu składowego (bazy). Zamawiający poinformuje wykonawcę o dokładnej lokalizacji placu składowego (w m. Ostróda lub w odl. 5 km od granic miasta, w odl. 10 km od m .Frygnowa). 5. Wykonawca powiadamia dyżurnego w Ostródzie lub Majstra Obwodu Drogowego Nr 1 o czasie rozpoczęcia i zakończenia akcji pracy w danym dniu. 6. Wykonawca w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych podstawi zamówiony sprzęt w czasie zaoferowanym w formularzu ofertowym od momentu telefonicznego zgłoszenia przez Majstra Obwodu Drogowego lub dyżurnego Obwodu bez względu na porę doby.
LosLOT-0007
TitelCzęść nr 7: „Zimowe utrzymanie dróg i ulic powiatowych na terenie działania Obwodu Drogowego nr 2 w Morągu wraz z utrzymaniem bazy z placem składowym (sezony 2026-2027, 2027-2028, 2028-2029)”
Beschreibung1. Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania: a. bazy wraz z placem składowym w m. Morąg lub w odl. max.10 km od granic tego miasta; b. piasku wraz z załadunkiem; c. soli wraz z załadunkiem; d. mieszanki piasku z solą 50% wraz z załadunkiem; e. mieszanki piasku z solą 30% wraz z załadunkiem; f. mieszanki piasku z solą 10 % (na pryzmy) wraz z załadunkiem; g. nośnika lub ciągnika z rozsypywaczem o ładowności 2,5- 3t przystosowanym do posypywania ulic -2 szt.; h. nośnika z piaskarko- solarką o pojemności min. 5 m3 z pługiem średnim jednostronnym- 4 szt.; 2. Do obowiązków Wykonawcy należy m.in.: a. odśnieżanie dróg i ulic powiatowych na terenie działania OD2- drogi według wykazu z Tabeli nr 5 ulice w m. Morąg według wykazu z Tabeli nr 6 do swz; b. zwalczanie śliskości na drogach i ulicach powiatowych na terenie działania OD2 drogi według wykazu z Tabeli nr 5, ulice w m. Morąg według wykazu z Tabeli nr 6 do swz; c. zapewnienie dyspozycyjności pracowników Wykonawcy odpowiedzialnych za należyte wykonanie usługi; d. oznakowanie pojazdów w sposób określony przez Zamawiającego- lampy błyskowe koloru żółtego; e. Wykonawca jest zobowiązany do załadunku materiałami do zimowego utrzymania dróg wszelkich pojazdów podstawionych przez Zamawiającego lub Wykonawców innych części zimowego utrzymania dróg na terenie działania Obwodu Drogowego nr 2 w Morągu. Zamawiający każdorazowo będzie informował Wykonawcę o pojazdach podstawianych do załadunku., 3. Wykonawca powiadamia dyżurnego w Morągu lub Majstra Obwodu Drogowego Nr 2 o czasie rozpoczęcia i zakończenia każdej akcji pracy w danym dniu 4. Wykonawca w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych podstawi zamówiony sprzęt w czasie zaoferowanym w formularzu ofertowym od momentu telefonicznego zgłoszenia przez Majstra Obwodu Drogowego lub dyżurnego Obwodu bez względu na porę doby. 5. Zamawiający wymaga, aby nośniki z piaskarko-solarką oraz nośniki lub ciągniki były wyposażone w urządzenie GPS wraz z czujnikami posypu i płużenia. Każdy sprzęt musi być wyposażony w telefon komórkowy Zamawiający przedstawi Wykonawcy szczegółowy system kontaktu dyżurnego ZDP lub OD z operatorem nośnika - np. kontakt o wyznaczonej godzinie lub konkretnym miejscu znajdowania się sprzętu. Wykonawca umożliwi Zamawiającemu podgląd w czasie rzeczywistym pracy sprzętu wyposażonego w GPS poprzez odpowiedni program komputerowy. Wykonawca raz na miesiąc kalendarzowy przekaże Zamawiającemu zarchiwizowaną historię pracy sprzętu na nośniku elektronicznym. Koszt zakupu telefonu komórkowego, rozmowy telefoniczne oraz montaż urządzeń GPS obciążają Wykonawcę. Wykonawca zobowiązany jest do każdorazowego zgłoszenia awarii urządzeń GPS. 6. Zamawiający określa trasy, na których odbywa się akcja zimowa i może je zmieniać w celu ułatwienia wykonania zadania informując o tym Wykonawcę. 7. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany wykazu dróg i ulic podlegających zimowemu utrzymaniu. 8. Sprzęt do zimowego utrzymania może być- na polecenie Zamawiającego - wykorzystany na terenie innych gmin. 9. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany miejsca pracy sprzętu do zimowego utrzymania na inne gminy w celu ułatwienia płynności zadania – Zamawiający poinformuje wykonawcę o zmianie tras. 10. Baza wraz ze składowiskiem materiałów: a. składowisko musi odpowiadać warunkom zawartym w pkt. 3 Ogólnych Specyfikacji. Dopuszcza się po uzgodnieniu, wykonanie placu składowego (składowiska) na gruncie naturalnym o zagęszczonym podłożu dla materiałów uszorstniających do zwalczania śliskości zimowej; b. wykonawca, który wygra przetarg musi przygotować materiały uszorstniające z zapasem na dwa tygodnie. Nie określa się limitu zabezpieczenia materiałowego na czasookres (2 tygodnie) jedynie ustala się, że materiał będzie w ciągłej dyspozycji w czasie pracy na danym składowisku w ilościach zabezpieczających potrzeby; c. Zamawiający będzie płacił Wykonawcy za materiały zużyte (czyli po zużyciu materiału do zwalczania śliskości na drogach i ulicach). d. wykonawca, który wygra przetarg przedstawi z każdej nowej partii materiałów do akceptacji Zamawiającemu aktualne i w oryginałach wyniki badań materiałów uszorstniających zgodnie z wymaganiami pkt 6 Ogólnych Specyfikacji; wykonawca przedstawi atesty i aprobaty na sól i piasek. e. Wykonawca w obecności Zamawiającego pobierze próbki do badania materiałów takich jak: mieszanka piasku z solą 50%, mieszanka piasku z solą 30%, mieszanka piasku z solą 10% zgodnie z wymaganiami pkt. 3.7 Ogólnych Specyfikacji; wyniki badań Wykonawca przekaże Zamawiającemu w oryginale; f. Zamawiający ma prawo wykonywać badania kontrolne na składowiskach w trakcie trwania akcji. W przypadku stwierdzenia, po otrzymaniu wyników badań, że materiały z każdej nowej partii materiału, stosowane przez Wykonawcę odbiegają od wymagań norm, Zamawiający nałoży kary zgodnie z umową. g. Zamawiający ma prawo kontrolować produkcję i sposób składowania materiałów oraz określać zapas (Zamawiający nie płaci za zapasy pozostałe na składowiskach po zimie). h. Wykonawca jest zobowiązany do załadunku materiałami do zimowego utrzymania dróg wszelkich pojazdów podstawionych przez Zamawiającego Tabela nr 5 załącznik do swz.
Beschreibung der OptionenPrawo opcji: Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji, w zakresie oczyszczania pozimowego ulic powiatowych na terenie m. Morąg (tabela nr 6). Prawo opcji obejmować oczyszczania pozimowego ulic powiatowych na terenie m. Morąg i rozliczane na podstawie stawki za 1m2 (metra kwadratowy) jednorazowego czyszczenia powierzchni. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy przysługuje dodatkowe wynagrodzenie, wyliczone zgodnie z cenami jednostkowymi określonymi w formularzu cenowym dołączonym do oferty złożonej przez Wykonawcę przy zamówieniu podstawowym. W przypadku korzystania z prawa opcji obowiązują zasady płatności oraz odbiorów jak przy realizacji zamówienia podstawowego. O zamiarze skorzystania z prawa opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę oświadczeniem złożonym w formie pisemnej w terminie nie krótszym niż 5 dni przed dniem, w którym Wykonawca miałby rozpocząć prace przewidziane prawem opcji. Zamówienie opcjonalne nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego udzielenia, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania tego zamówienia. Zamawiający określa maksymalny zakres prawa opcji na poziomie do 39 000 m2 łącznej powierzchni ulic objętych działaniami w okresie obowiązywania umowy. Oczyszczanie pozimowe ulic powiatowych na terenie miasta Morąg - w przypadku podjęcia przez Zamawiającego decyzji o konieczności wykonania tych prac przez Wykonawcę. Oczyszczaniu podlegać będzie jezdnia ulic na szerokości 0,75 m od krawędzi jezdni po obu stronach ulicy. Prawo opcji obejmować będzie: oczyszczanie pozimowe ulic powiatowych na terenie miasta Morąg (sezony zimowe 2026-2027, 2027-2028, 2028-2029).
LosLOT-0008
TitelCzęść nr 8: „Zimowe utrzymanie dróg i ulic powiatowych na terenie miasta i gminy Morąg oraz gminy Łukta (sezony 2026-2027, 2027-2028, 2028-2029)”
Beschreibung1. Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania: a. nośnika lub ciągnika o mocy powyżej 80 kM dwunapędowego z pługiem średnim z lemieszem gumowym -2 szt. b. nośnika lub ciągnika o mocy powyżej 80 kM dwunapędowego z pługiem dziobowym -1 szt. c. ładowarki o poj. łyżki min. 0,9 m3 (wykorzystywana w przypadku wyjątkowo niesprzyjających warunków atmosferycznych) -1 szt. 2. Do obowiązków Wykonawcy należy m.in.: a. odśnieżanie dróg powiatowych (miejskich i pozamiejskich); b. zapewnienie dyspozycyjności pracowników Wykonawcy odpowiedzialnych za należyte wykonanie usługi; c. oznakowanie pojazdów w sposób określony przez Zamawiającego- lampy błyskowe koloru żółtego. 3. Zamawiający wymaga, aby nośniki lub ciągniki były wyposażone w urządzenie GPS wraz z czujnikami płużenia. Każdy sprzęt musi być wyposażony w telefon komórkowy Zamawiający przedstawi Wykonawcy szczegółowy system kontaktu dyżurnego ZDP lub OD z operatorem nośnika - np. kontakt o wyznaczonej godzinie lub konkretnym miejscu znajdowania się sprzętu. Wykonawca umożliwi Zamawiającemu podgląd w czasie rzeczywistym pracy sprzętu wyposażonego w GPS poprzez odpowiedni program komputerowy. Wykonawca raz na miesiąc kalendarzowy przekaże Zamawiającemu zarchiwizowaną historię pracy sprzętu na nośniku elektronicznym. Koszt zakupu telefonu komórkowego, rozmowy telefoniczne oraz montaż urządzeń GPS obciążają Wykonawcę. Wykonawca zobowiązany jest do każdorazowego zgłoszenia awarii urządzeń GPS. 4. Sprzęt do zimowego utrzymania może być- na polecenie Zamawiającego - wykorzystany na terenie innych gmin. 5. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany miejsca pracy sprzętu do zimowego utrzymania na inne gminy w celu ułatwienia płynności zadania – Zamawiający poinformuje wykonawcę o zmianie tras. 6. Wykonawca powiadamia dyżurnego Obwodu Drogowego Nr 2 w Morągu o czasie rozpoczęcia i zakończenia pracy przy akcji zimowej w danym dniu. 7. Wykonawca w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych podstawi zamówiony sprzęt w czasie zaoferowanym w formularzu ofertowym od momentu telefonicznego zgłoszenia przez Majstra Obwodu Drogowego lub dyżurnego Obwodu bez względu na porę doby. 8. Zamawiający określa trasy na których odbywa się akcja zimowa i może je zmieniać w celu ułatwienia wykonania zadania informując o tym Wykonawcę. 9. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany wykazu dróg i ulic podlegających zimowemu utrzymaniu.
LosLOT-0009
TitelCzęść nr 9: „Zimowe utrzymanie dróg i ulic powiatowych na terenie gminy Małdyty (sezony 2026-2027, 2027-2028, 2028-2029)”
Beschreibung1. Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania: a. nośnika lub ciągnika o mocy powyżej 80 kM dwunapędowego z pługiem średnim z lemieszem gumowym -1 szt. b. ładowarki o poj. łyżki min. 0,9 m3 -1 szt. 2. Do obowiązków Wykonawcy należy m.in.: a. odśnieżanie dróg powiatowych oraz załadunek nadmiaru śniegu na samochody samowyładowcze podstawione przez Zamawiającego; b. zapewnienie dyspozycyjności pracowników Wykonawcy odpowiedzialnego za należyte wykonanie usługi; c. oznakowanie pojazdów w sposób określony przez Zamawiającego- lampy błyskowe koloru żółtego. 3. Zamawiający wymaga, aby nośnik lub ciągnik były wyposażone w urządzenie GPS wraz z czujnikami płużenia. Każdy sprzęt musi być wyposażony w telefon komórkowy Zamawiający przedstawi Wykonawcy szczegółowy system kontaktu dyżurnego ZDP lub OD z operatorem nośnika - np. kontakt o wyznaczonej godzinie lub konkretnym miejscu znajdowania się sprzętu. Wykonawca umożliwi Zamawiającemu podgląd w czasie rzeczywistym pracy sprzętu wyposażonego w GPS poprzez odpowiedni program komputerowy. Wykonawca raz na miesiąc kalendarzowy przekaże Zamawiającemu zarchiwizowaną historię pracy sprzętu na nośniku elektronicznym. Koszt zakupu telefonu komórkowego, rozmowy telefoniczne oraz montaż urządzeń GPS obciążają Wykonawcę. Wykonawca zobowiązany jest do każdorazowego zgłoszenia awarii urządzeń GPS. 4. Wykonawca powiadamia dyżurnego Obwodu Drogowego Nr 2 w Morągu o czasie rozpoczęcia i zakończenia pracy przy akcji zimowej w danym dniu. 5. Wykonawca w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych podstawi zamówiony sprzęt w czasie zaoferowanym w formularzu ofertowym od momentu telefonicznego zgłoszenia przez Majstra Obwodu Drogowego lub dyżurnego Obwodu bez względu na porę doby. 6. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany wykazu dróg podlegających zimowemu utrzymaniu 7. Sprzęt do zimowego utrzymania może być- na polecenie Zamawiającego - wykorzystany na terenie innych gmin. 8. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany miejsca pracy sprzętu do zimowego utrzymania na inne gminy w celu ułatwienia płynności zadania – Zamawiający poinformuje wykonawcę o zmianie tras.
LosLOT-0010
TitelCzęść nr 10: „Zimowe utrzymanie dróg i ulic powiatowych na terenie gminy Miłakowo (sezony 2026-2027, 2027-2028, 2028-2029)”
Beschreibung1. Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania: a. nośnika lub ciągnika o mocy powyżej 80 kM dwunapędowego z pługiem średnim z lemieszem gumowym -1 szt. 2) Do obowiązków Wykonawcy należy m.in.: a. odśnieżanie dróg i ulic powiatowych (miejskie i poza miejskie) b. zapewnienie dyspozycyjności pracowników Wykonawcy odpowiedzialnego za należyte wykonanie usługi; c. oznakowanie pojazdu w sposób określony przez Zamawiającego- lampy błyskowe koloru żółtego. 3. Zamawiający wymaga, aby nośnik lub ciągnik były wyposażony w urządzenie GPS wraz z czujnikami płużenia. Każdy sprzęt musi być wyposażony w telefon komórkowy Zamawiający przedstawi Wykonawcy szczegółowy system kontaktu dyżurnego ZDP lub OD z operatorem nośnika - np. kontakt o wyznaczonej godzinie lub konkretnym miejscu znajdowania się sprzętu. Wykonawca umożliwi Zamawiającemu podgląd w czasie rzeczywistym pracy sprzętu wyposażonego w GPS poprzez odpowiedni program komputerowy. Wykonawca raz na miesiąc kalendarzowy przekaże Zamawiającemu zarchiwizowaną historię pracy sprzętu na nośniku elektronicznym. Koszt zakupu telefonu komórkowego, rozmowy telefoniczne oraz montaż urządzeń GPS obciążają Wykonawcę. Wykonawca zobowiązany jest do każdorazowego zgłoszenia awarii urządzeń GPS. 4. Wykonawca powiadamia dyżurnego Obwodu Drogowego Nr 2 w Morągu o czasie rozpoczęcia i zakończenia pracy przy akcji zimowej w danym dniu. 5. Wykonawca w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych podstawi zamówiony sprzęt w czasie zaoferowanym w formularzu ofertowym od momentu telefonicznego zgłoszenia przez Majstra Obwodu Drogowego lub dyżurnego Obwodu bez względu na porę doby. 6. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany wykazu dróg i ulic podlegających zimowemu utrzymaniu. 7. Sprzęt do zimowego utrzymania może być- na polecenie Zamawiającego - wykorzystany na terenie innych gmin. 8. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany miejsca pracy sprzętu do zimowego utrzymania na inne gminy w celu ułatwienia płynności zadania – Zamawiający poinformuje wykonawcę o zmianie tras.
LosLOT-0011
TitelCzęść nr 11: „Zimowe utrzymanie chodników w ciągach ulic powiatowych na terenie miasta Morąga (sezony 2026-2027, 2027-2028, 2028-2029)”
Beschreibung1. Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania: a. ciągnika lub nośnika z pługiem średnim z lemieszem gumowym o szer. pługa do 1,5 m przystosowanym do odśnieżania chodników -1 szt., b. nośnika lub ciągnika z rozsypywaczem o ładowności 2,5- 3 t przystosowanym do posypywania chodników -2 szt. c. nośnika lub ciągnika ze szczotką do oczyszczania chodników -1 szt. 2. Do obowiązków Wykonawcy należy m.in.: a. odśnieżanie chodników powiatowych na terenie działania miasta Morąg oraz załadunek nadmiaru śniegu na samochody samowyładowcze/ ciągniki podstawione przez Zamawiającego według wykazu z Tabeli nr 7 do swz; b. odśnieżanie, chodników, zatok parkingowych każdorazowo na zgłoszenie i według przedstawionego przez Zamawiającego wykazu- max. 10 000 m2 na dobę według wykazu z Tabeli nr 7 do swz; c. zwalczanie śliskości chodników w ciągach ulic powiatowych na terenie miasta Morąg według wykazu z Tabeli nr 7 do swz; d. uprzątniecie błota i innych zanieczyszczeń z chodników; e. ręczne odśnieżanie dojść do przejść dla pieszych; f. zapewnienie dyspozycyjności pracowników Wykonawcy odpowiedzialnych za należyte wykonanie usługi; g. oznakowanie pojazdów w sposób określony przez Zamawiającego- lampy błyskowe koloru żółtego. 3. Zamawiający wymaga, aby nośniki lub ciągniki były wyposażone w urządzenie GPS wraz z czujnikami posypu i płużenia. Każdy sprzęt musi być wyposażony w telefon komórkowy Zamawiający przedstawi Wykonawcy szczegółowy system kontaktu dyżurnego ZDP lub OD z operatorem nośnika - np. kontakt o wyznaczonej godzinie lub konkretnym miejscu znajdowania się sprzętu. Wykonawca umożliwi Zamawiającemu podgląd w czasie rzeczywistym pracy sprzętu wyposażonego w GPS poprzez odpowiedni program komputerowy. Wykonawca raz na miesiąc kalendarzowy przekaże Zamawiającemu zarchiwizowaną historię pracy sprzętu na nośniku elektronicznym. Koszt zakupu telefonu komórkowego, rozmowy telefoniczne oraz montaż urządzeń GPS obciążają Wykonawcę. Wykonawca zobowiązany jest do każdorazowego zgłoszenia awarii urządzeń GPS. Wykonawca będzie załadowany materiałem uszorstniającym z placu składowego. 4. Wykonawca powiadamia dyżurnego Obwodu Drogowego Nr 2 w Morągu o czasie rozpoczęcia i zakończenia pracy przy akcji zimowej w danym dniu. 5. Wykonawca w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych podstawi zamówiony sprzęt w czasie zaoferowanym w formularzu ofertowym od momentu telefonicznego zgłoszenia przez Majstra Obwodu Drogowego lub dyżurnego Obwodu bez względu na porę doby. 6. Zamawiający poda lokalizację placu składowego materiałów uszorstniajacych w m. Morąg lub w odl. max. 10 km od granic tego miasta, na którym będzie następował załadunek. 7. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany wykazu chodników podlegających zimowemu utrzymaniu. 8. Sprzęt do zimowego utrzymania może być- na polecenie Zamawiającego - wykorzystany na terenie innych gmin. 9. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany miejsca pracy sprzętu do zimowego utrzymania na inne gminy w celu ułatwienia płynności zadania – Zamawiający poinformuje wykonawcę o zmianie tras. Tabela nr 7 załącznik do swz.