2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowe utrzymanie zieleni miejskiej w Gm. Trzebinia w sektorach A,B,C,D,E,F,G wraz z opróżnianiem koszy oraz zimowym i letnim utrzymaniem chodników i schodów w obrębie terenów zieleni 2026-2027
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest: • kompleksowe utrzymanie zieleni niskiej w tym koszenie trawników, sadzenie roślin jednorocznych, pielęgnacja nasadzeń jednorocznych i wieloletnich, pielęgnacja i cięcia drzew, krzewów i żywopłotów, wiosenne i jesienne grabienie terenów zieleni, nawożenie I podlewanie roślin. • opróżnianie koszy ulicznych Kompleksowe usługi na terenach zieleni obejmują również opróżnianie koszy ulicznych, które powinny być opróżniane regularnie, w miarę ich napełniania, w koszach należy każdorazowo po opróżnieniu założyć worek jednorazowy na odpady. Należy utrzymywać czystość terenu w bezpośrednim otoczeniu kosza ulicznego – 1,0 m2. Częstotliwość opróżniana koszy ulicznych jest szczegółowo opisana dla każdego sektora w załączniku nr 4 do Umowy “Wykaz koszy ulicznych na lata 2026-2027r”. Zamawiający może zlecić przesunięcie kosza w obrębie sektora do 5 razy oraz dopuszcza się zmianę ilości koszy w danym sektorze do 5 sztuk na cały okres trwania umowy. • letnie I zimowe utrzymanie chodników i schodów w rejonie terenów zieleni. Do letniego utrzymania chodników I schodów w rejonie terenów zieleni zakłada się zamiatanie jeden raz w tygodniu w okresie od 01.04.2026r. - 31.10.2026r. oraz od 01.04.2027r. - 31.10.2027r. (załącznik nr 5 do Umowy “ Wykaz chodników i schodów do zimowego i letniego utrzymania na lata 2026-2027”.) Do zimowego utrzymania zakłada się odśnieżanie i posypywanie piaskiem chodników, schodów w okresie od 01.01.2026r. – 31.03.2026r. i 01.11.2026r. – 31.12.2026r. oraz 01.01.2027r. - 31.03.2027r. i 01.11.2027r. - 31.12. 2027r. W przypadku braku warunków zimowych (śnieg, gołoledź, błoto pośniegowe) trwających 5 dni należy w następnym dniu rozpocząć zamiatanie chodników z nagromadzonego piasku i innych zanieczyszczeń jak w letnim utrzymaniu chodników z częstotliwością 1 x w tygodniu (załącznik nr 5 do Umowy“ Wykaz chodników i schodów do zimowego i letniego utrzymania na lata 2026-2027”). Przedmiot zamówienia objęty niniejszym postępowaniem należy wykonać zgodnie ze “Standardami i metodami prac w ramach kompleksowego utrzymania zieleni miejskiej, opróżniania koszy ulicznych oraz zimowego I letniego utrzymania chodników i schodów w obrębie terenów zieleni na terenie Miasta i Gminy Trzebinia na lata 2026-2027” stanowiącymi załącznik nr 3 do Umowy. Przedmiot zamówienia objęty niniejszym postępowaniem różni się od postępowania na „Kompleksowe utrzymanie zieleni… na lata 2024-2025”, należy zwrócić uwagę na zmiany w przedmiarach dotyczące w szczególności częstotliwości wykonywanych usług, zwiększeniu ilości drzew do pielęgnacji, zmian rodzaju usług na sektorach wynikające ze zmian zagospodarowania terenów, zakresu obszarowego chodników do letniego i zimowego utrzymania. W sektorze F zakłada się również zbieranie śmieci z płyty Rynku jeden raz w tygodniu oraz wykonywanie prac interwencyjnych w przypadku konieczności wykonania dodatkowych prac w sektorze w trybie pilnym do 48 godzin od zgłoszenia ( do 5 zgłoszeń w miesiącu). Do prac tych zaliczać się będą prace porządkowe w tym opróżnianie koszy, podlewanie, cięcie, plewienie itp. W każdym z sektorów zakłada się również usługę montażu oraz napełniania wodą według potrzeb specjalnych worków tzw. Treegatorów (pojemność od. 50 - 75 l) do podlewania młodych sadzonek drzew z lokalizacja według wskazań Zamawiającego( worek powinien być napełniony przez cały okres montażu przy drzewie, niedopuszczalne jest aby worek stał pusty) . W sektorach A, B, F Zamawiający zakłada montaż opalikowania drzew podyktowane koniecznością wymiany palików które uległy zniszczeniu. Opalikowanie opisane jest w “Standardach i metodach prac w ramach kompleksowego utrzymania zieleni miejskiej, opróżniania koszy ulicznych oraz zimowego i letniego utrzymania chodników i schodów w obrębie terenów zieleni na terenie Miasta i Gminy Trzebinia na lata 2026-2027”. Szczegółowy zakres prac dla danego sektora określają przedmiary prac stanowiące integralną część swz. Wykonawca powinien dysponować odpowiednim potencjałem kadrowym i sprzętem w celu realizacji przedmiotowego zadania. Zamawiający ma prawo do zmiany harmonogramu w trakcie danego okresu rozliczeniowego jeżeli warunki atmosferyczne będą niekorzystne do wykonywania danej usługi, co zostanie odnotowane w protokole odbioru prac za dany miesiąc z równoczesnym wyznaczeniem terminu wykonania danej usługi w miesiącu następnym. Wszelkie szkody powstałe na skutek realizacji niniejszego zamówienia pokrywa wykonawca. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki A,B, C do SWZ oraz przedmiary i mapki dla każdego sektora.
Interne Kennung: GK.KGK.271.5.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211500 Baumpflege, 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau, 77342000 Heckenschnitt, 90511300 Müllsammlung, 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung, 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste, 90513200 Beseitigung von kommunalem Müll, 77314100 Anlegen von Rasen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Sektor A - Kompleksowe utrzymanie zieleni miejskiej w Gminie Trzebinia w sektorze A wraz z opróżnianiem koszy oraz zimowym i letnim utrzymaniem chodników i schodów w obrębie terenów zieleni na lata 2026-2027.
Beschreibung: Sektor obejmuje : osiedle Centrum, osiedle Piaski, osiedle Salwator, osiedle Górka. Przedmiot zamówienia opisany w poz. 5 warunki przetargu - OPIS niniejszego ogłoszenia
Interne Kennung: GK.KGK.271.5.2025Część1
Los: LOT-0002
Titel: Sektor B -Kompleksowe utrzymanie zieleni miejskiej w Gminie Trzebinia w sektorze B wraz z opróżnianiem koszy oraz zimowym i letnim utrzymaniem chodników i schodów w obrębie terenów zieleni na lata 2026-2027.
Beschreibung: Sektor obejmuje osiedle Krakowska, osiedle Widokowe. Przedmiot zamówienia opisany w poz. 5 warunki przetargu - OPIS niniejszego ogłoszenia.
Interne Kennung: GK.KGK.271.5.2025Część2
Haupteinstufung (cpv): 77314100 Anlegen von Rasen
Los: LOT-0003
Titel: Sektor C - Kompleksowe utrzymanie zieleni miejskiej w Gminie Trzebinia w sektorach C wraz z opróżnianiem koszy oraz zimowym i letnim utrzymaniem chodników i schodów w obrębie terenów zieleni na lata 2026-2027.
Beschreibung: Sektor obejmuje osiedle Krze, osiedle Siersza, osiedle Wodna, osiedle Trzebionka.
Interne Kennung: GK.KGK.5.271.5.2025Część3
Los: LOT-0004
Titel: Sektor D -Kompleksowe utrzymanie zieleni miejskiej w Gminie Trzebinia w sektorze D wraz z opróżnianiem koszy oraz zimowym i letnim utrzymaniem chodników i schodów w obrębie terenów zieleni na lata 2026-2027.
Beschreibung: Sektor obejmuje osiedle Gaj, osiedle Energetyków, sołectwo Czyżówka, sołectwo Płoki, sołectwo Lgota, sołectwo Myślachowice.
Interne Kennung: Gk.KGK.271.5.2025Cześć4
Los: LOT-0005
Titel: Sektor E - Kompleksowe utrzymanie zieleni miejskiej w Gminie Trzebinia w sektorze E wraz z opróżnianiem koszy oraz zimowym i letnim utrzymaniem chodników i schodów w obrębie terenów zieleni na lata 2026-2027.
Beschreibung: Sektor obejmuje sołectwo Bolęcin, sołectwo Piła Kościelecka, sołectwo Psary, Sołectwo Dulowa, sołectwo Karniowice, sołectwo Młoszowa.
Interne Kennung: GK.KGK.271.5.2025Część5
Los: LOT-0006
Titel: Sektor F - Kompleksowe utrzymanie zieleni miejskiej w Gminie Trzebinia w sektorze F wraz z opróżnianiem koszy oraz zimowym i letnim utrzymaniem chodników i schodów w obrębie terenów zieleni na lata 2026-2027.
Beschreibung: Sektor obejmuje tereny w ścisłym centrum miasta – zieleń w obrębie Rynku, teren zieleni wokół budynków Urzędu Miasta, ronda, wysepki i pasy przydrogowe w ciągu drogi 79 w Trzebini.
Interne Kennung: GK.KGK.271.5.2025Cześć6
Los: LOT-0007
Titel: Sektor G -Kompleksowe utrzymanie zieleni miejskiej w Gminie Trzebinia w sektorze G wraz z opróżnianiem koszy oraz zimowym i letnim utrzymaniem chodników i schodów w obrębie terenów zieleni na lata 2026-2027.
Beschreibung: Sektor obejmuje tereny ośrodków rekreacyjnych – Balaton i Chechło.
Interne Kennung: GK.KGK.271.5.2025Część7