529221-2026 - Wettbewerb
Slowenien – Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten – ENLJ-VOD-SP-170/26 – »Projekt proizvodnje toplote in električne energije iz obnovljivih virov – BIOMASA«
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ENLJ-VOD-SP-170/26 – »Projekt proizvodnje toplote in električne energije iz obnovljivih virov – BIOMASA«
Beschreibung: Predmet javnega naročila je izbira izvajalca za »Projekt proizvodnje toplote in električne energije iz obnovljivih virov – BIOMASA« (v nadaljevanju: projekt BIOMASA), ki deluje znotraj JAVNEGA PODJETJA ENERGETIKA LJUBLJANA d.o.o., Verovškova ulica 62, 1000 Ljubljana, enota TE-TOL, Toplarniška ulica 19, 1000 Ljubljana, po principu EPC (Engineering, Procurement, Construction – ključ v roke). Izbrani kandidat/ponudnik bo odgovoren za celoten projektni cikel, vključno z naslednjimi aktivnostmi: 1. Inženiring, vodenje vseh del, revizija, nadzor in projektiranje celotnega projekta (PZI, PID, DZO ter vsa pripravljalna in izvedbena dokumentacija). 2. Priprava celotne tehnične, varnostne in zakonodajne dokumentacije, potrebne za izvedbo in legalizacijo projekta. 3. Priprava gradbišča in odlagalnih površin. 4. Demontaža in odstranitev obstoječe kotlovske opreme bloka 1. 5. Demontaža in odstranitev obstoječe elektro opreme bloka 1. 6. Demontaža in odstranitev obstoječe turbinske opreme bloka 1. 7. Demontaža in odstranitev parovodov, cevovodov, kabelskih povezav, reducirnih postaj in ostale pomožne opreme. 8. Popolna demontaža in odstranitev obstoječe kotlovske opreme kotla 2. 9. Popolna demontaža in odstranitev obstoječe elektro opreme kotla 2. 10. Dobava in montaža celotne nove biomasne kotlovske opreme (toplotne moči 90 MWt ± 2 MWt) z napajalnima črpalkama, vrečastim filtrom in sistemom odpepeljevanja), turbinske opreme (protitlačna parna turbina) z generatorjem, grelnika daljinskega ogrevanja (DH1 in DH2) ter pripadajoče kondenzacijske ter cirkulacijske črpalke in pripadajočih ostalih sistemov ter podsistemov turbinskega postrojenja, vključno z (a ne omejeno na) novim blok transformatorjem, transformatorjem lastne rabe ter pomožnimi transformatorji, novim 110 kV priključkom novega blokovnega transformatorja z obstoječim 110 kV GIS postrojenjem ter rekonstrukcijo obstoječe strojnice glavnega pogonskega objekta (GPO). 11. Dobava in montaža cevnih povezav in naprav kot so visokotlačna, srednjetlačna ter zagonska ali bypass reducirna postaja ter cevne povezave med starim in novim sistemom opremljenim z avtomatskimi odvodnjavanji. Dobava in montaža hladilnega sistema vključno z novo črpalko hladilne vode iz reke Ljubljanice. 12. Dobava in montaža novega regeneracijskega grelnika povratnega kondenzata ter vso ostalo varnostno in regulacijsko opremo za nemoteno delovanje nove biomasne enote. 13. Dobava in montaža izpušnih cevovodov, ventilov, dušilcev zvoka za parno izpihovanje ter čiščenje, izpiranje cevovodov in opreme (po potrebi) ter shranjevanje, praznjenje, odvoz odpadne vode in drugih tekočin. 14. Začetno polnjenje hidravličnih in mazalnih sistemov ter kemičnih reagentov. 15. Priprava obstoječih temeljev in turbinske mize za vgradnjo nove protitlačne parne turbine z generatorjem in grelnikoma daljinskega ogrevanja. 16. Rušitvena in gradbena dela v zvezi s pripravo temeljev za namestitev nove opreme ter vsa potrebna rušitvena in gradbena dela za montažo novo-dobavljene opreme. 17. Gradnja objekta za sprejem in skladiščenje biomase, vključno z avtomatskim sistemom vzorčenja in priprave vzorcev lesnih sekancev ter nadgradnjo obstoječega sistema transporta goriva. 18. Navezava objektov in naprav v obstoječo tehnološko, komunalno in prometno infrastrukturo. 19. Izvedba regulacije in upravljanja sistemov ter vključitev v obstoječi sistem upravljanja, zaščite, nadzora in merjenja TE-TOL. 20. Dobava celotnega materiala in komponent, potrebnih za izvedbo projekta na gradbišče. 21. Gradnja, montaža ter koordinacija vseh gradbenih, strojnih, elektro in I&C del. 22. Spremljanje in mesečno poročanje napredka izgradnje, vključno z izdelavo 3D modela. 23. Izvedba nadzora, testiranj, hladnih in vročih zagonov ter funkcionalnih in garancijskih preizkusov. 24. Predaja objekta v poskusno obratovanje ter dokončni zagon elektrarne. 25. Izobraževanje naročnikovega osebja in podpora v obdobju poskusnega obratovanja. 26. Priprava in predložitev vse potrebne dokumentacije (kolikor ni zajeta v gornjih točkah) ter sodelovanje in podpora naročniku v postopkih za uspešno izvedbo tehničnega pregleda po upravnem postopku, pridobitvijo odločbe o odreditvi poskusnega obratovanja, uporabnega dovoljenja, dovoljenj za priklop na omrežje sistemskega operaterja (EON, ION, FON), kakor tudi vseh morebitnih drugih dovoljenj za vzpostavitev pogojev za obratovanje novo dobavljene opreme. 27. Priprava in predložitev dokumentacije ter sodelovanje pri izvedbi tehničnega ali finančnega pregleda opravljenih del/storitev (vključno z vsemi podizvajalci) s strani pristojnih organov v povezavi s sofinanciranjem projekta. Dobava in storitve se razpisujejo po sistemu "ključ v roke" znotraj določenih meja dobav, s sklenitvijo pogodbe po FIDIC Pogoji pogodb za dobavo, inženirske in gradbene storitve EPC Turnkey Projects, Projekti na ključ (Srebrna knjiga, prva izdaja 1999). Podrobneje je predmet javnega naročila razviden v razpisni dokumentaciji in njenih prilogah. Projekt »Projekt proizvodnje toplote in električne energije iz obnovljivih virov – BIOMASA« do višine 30.000.000,00 EUR sofinancira Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj in Kohezijskega sklada, načrtovanimi v okviru Programa evropske kohezijske politike v obdobju 2021–2027 v Sloveniji, prednostne naloge 3 »Zelena preobrazba za podnebno nevtralnost«, specifičnega cilja RSO 2.2 »Spodbujanje energije iz obnovljivih virov v skladu z Direktivo (EU) 2018/2001 o spodbujanju uporabe energije iz obnovljivih virov, vključno s trajnostnimi merili, določenimi v Direktivi oz. je projekt sofinanciran s sredstvi, dodeljenimi na podlagi sklepa Ministrstva za okolje, podnebje in energijo št. 545-31/2025-2570-15 z dne 23. 10. 2025, izdanega v okviru javnega razpisa za sofinanciranje izgradnje in prestrukturiranja daljinskih sistemov ogrevanja in hlajenja na OVE za obdobje 2025 do 2029 (oznaka JR EKP DO OVE 2025) (v nadaljevanju tudi: Javni razpis).
Interne Kennung: ENLJ-VOD-SP-170/26
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42100000 Maschinen für die Erzeugung und Nutzung von mechanischer Energie, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 51100000 Installation von elektrischen und mechanischen Einrichtungen, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 42112100 Dampfturbinen, 42162000 Dampfkessel
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 522876