529405-2026 - Ergebnis
Schweden – Event-Organisation – Evenemangsutrustning, ljud- och ljustekniska tjänster och utrustning samt bildproducent
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Evenemangsutrustning, ljud- och ljustekniska tjänster och utrustning samt bildproducent
Beschreibung: Upphandlingen avser Evenemangsutrustning samt ljud- och ljustekniska tjänster och utrustning till kommunens olika verksamhetsområden, för succesiva avrop under avtalstiden. Upphandlingen avser också bildproducent som ska medverka vid sänding av kommunens kommunfullmäktigesammanträden. Upphandlingen är uppdelad på tre delområden och syftet med upphandlingen är att ingå ramavtal med en leverantör per delområde.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79952000 Event-Organisation
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Evenemangsutrustning
Beschreibung: Anbudsområdet evenemangsutrustning avser hyra av utrustning såsom scener, podium, ståbord, stolar, tält med mera som kommunen behöver för att genomföra olika evenemang.
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123040:Lot:1
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39154000 Messeeinrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32342410 Akustische Ausrüstung, 92370000 Dienstleistungen von Tontechnikern, 39154000 Messeeinrichtungen, 92112000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Film- und Videofilmherstellung
Los: LOT-0002
Titel: Ljud- och ljustekniska tjänster och utrustning
Beschreibung: Anbudsområde ljud- och ljustekniska tjänster och utrustning avser hyra av ljud- och ljusteknisk utrustning, köp av ljusteknisk utrustning, möjlighet att avropa ljud- och ljustekniker, installatör, tillhandahållande av rekvisita samt service av musikrum och musikintrument.
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123040:Lot:2
Haupteinstufung (cpv): 32342410 Akustische Ausrüstung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 92370000 Dienstleistungen von Tontechnikern
Los: LOT-0003
Titel: Bildproducent
Beschreibung: Anbudsområde bildproducent avser möjlighet att avropa bildproducent som ska medverka på sändningen av kommunens kommunfullmäktigesammanträden.
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123040:Lot:3
Haupteinstufung (cpv): 92112000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Film- und Videofilmherstellung