See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Dostawa energii elektrycznej dla I Grupy Zakupowej Energii Elektrycznej na okres od 01.10.2026 r. do 30.09.2028 r.”
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego postępowania jest dostawa (również sprzedaż) energii elektrycznej dla obiektów (punktów poboru energii, dalej również PPE) wymienionych w załączniku nr 1A, 1B do SWZ – opis przedmiotu zamówienia, w podziale na części zamówienia: 1.1. I część zamówienia: dostawa energii elektrycznej do obiektów (punktów poboru energii, dalej również PPE) oświetlenia ulicznego wymienionych w załączniku nr 1A do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. Planowana ilość energii elektrycznej w trakcie trwania zamówienia wynosi 2 012 222 kWh, 1.2. II część zamówienia: dostawa energii elektrycznej do pozostałych obiektów, w tym również obiektów posiadających instalację fotowoltaiczną (instalacja PV) wymienionych w załączniku nr 1B do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. Planowana ilość energii elektrycznej w trakcie trwania zamówienia wynosi 6 129 955 kWh, planowana ilość energii wyprodukowana w oze i oddanej do sieci wynosi 144 976 kWh,
Interne Kennung: 1GZ/Energia/2026_02
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Na podstawie art. 138 ustawy Pzp Zamawiający wyznacza termin składania ofert krótszy, niż termin określony w ust. 1 ustawy Pzp, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w związku z pilną potrzebą udzielenia zamówienia. Uzasadnienie: 1. Zamawiający unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Dostawa energii elektrycznej dla I Grupy Zakupowej Energii Elektrycznej na okres od 01.10.2026 r. do 30.09.2028 r.” z uwagi na uchylenie się wykonawców, których oferty zostały wybrane jako najkorzystniejsze, od zawarcia umów w sprawie zamówienia publicznego. 2. Przedmiotowe postępowanie jest prowadzone na warunkach pierwszego, unieważnionego postępowania. Pierwsza procedura trwała od dnia przekazania ogłoszenia do Dziennika Urzędowego EU do dnia składania ofert 35 dni. 3. Obecnie obowiązujące umowy sprzedaży energii elektrycznej wygasają z dniem 30.09.2026 r. Brak zawarcia nowych umów w możliwie najkrótszym terminie spowoduje konieczność zakupu energii elektrycznej w ramach sprzedaży rezerwowej. Sprzedaż rezerwowa zapewnia ciągłość dostaw energii, jednak nie gwarantuje stabilnych i konkurencyjnych cen, co może skutkować znacznym wzrostem kosztów ponoszonych przez Zamawiających. 4. Z uwagi na dynamiczną sytuację na rynku energii elektrycznej zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia. Skrócenie terminu składania ofert umożliwi sprawne przeprowadzenie postępowania i zawarcie umów przed wygaśnięciem obowiązujących umów sprzedaży. Zamawiający jako podmiot wydatkujący środki publiczne winien zastosować wszelkie dostępne środki do ograniczenia wydatkowania nieuzasadnionych kosztów, w tym niedopuszczenie do zakupu energii elektrycznej po cena sprzedaży rezerwowej.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie, 09310000 Elektrizität, 65310000 Stromversorgung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: I część - dostawa energii elektrycznej do obiektów oświetlenia ulicznego
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego postępowania dla I części zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do obiektów (punktów poboru energii, dalej również PPE) oświetlenia ulicznego wymienionych w załączniku nr 1A do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. Planowana ilość energii elektrycznej w trakcie trwania zamówienia wynosi 2 012 222 kWh,
Interne Kennung: 1GZ/Energia/2026_02 - część I
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie, 09310000 Elektrizität
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W toku realizacji zamówienia Zamawiający zastrzega sobie prawo zwiększenia wielkości zamówienia do 15% względem podstawowej ilości energii elektrycznej. Zwiększenie wartości zamówienia nastąpi na zasadzie prawa opcji. Szczegółowa informacja zawarta jest w projekcie umowy (załącznik nr 2 do SWZ).
Los: LOT-0002
Titel: II część - dostawa energii elektrycznej do pozostałych obiektów, w tym również obiektów posiadających instalację fotowoltaiczną (instalacja PV)
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego postępowania dla II części zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do pozostałych obiektów, w tym również obiektów posiadających instalację fotowoltaiczną (instalacja PV) wymienionych w załączniku nr 1B do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. Planowana ilość energii elektrycznej w trakcie trwania zamówienia wynosi 6 129 955 kWh, planowana ilość energii wyprodukowana w oze i oddanej do sieci wynosi 144 976 kWh,
Interne Kennung: 1GZ/Energia/2026_02 - część II