529434-2025 - Wettbewerb
Polen – Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen – Kompleksowa dostawa i świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej dla Gminy Tarnowo Podgórne, jednostek organizacyjnych Gminy Tarnowo Podgórne, instytucji kultury i spółek gminnych w latach 2026-2027
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKompleksowa dostawa i świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej dla Gminy Tarnowo Podgórne, jednostek organizacyjnych Gminy Tarnowo Podgórne, instytucji kultury i spółek gminnych w latach 2026-2027
Beschreibung1. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie dla Części I, Części II, Części III oraz Części IV przedmiotu zamówienia na zasadach i warunkach z uwzględnieniem Istotnych Postanowień Umowy zawartych w Załącznik Nr 10 i Nr 11 do SWZ. 2. Zamawiający upoważniony informuję, iż dla Części I oraz Części III przedmiotu zamówienia, wszystkie punkty poboru energii elektrycznej będą uczestniczyć w spółdzielni energetycznej, na warunkach określonych przez ustawę z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Dz. U. z 2023 r. poz. 1436, ze zm.), ustawę z dnia 16 września 1982 r. Prawo spółdzielcze (Dz. U. z 2021 r., poz. 648, ze zm.), ustawę z dnia 4 października 2018 r. o spółdzielniach rolników (Dz. U. z 2018 r., poz. 2073, ze zm.). 3. Zamawiający upoważniony informuje, iż dla podmiotów wskazanych w Punkcie 1) Załącznika nr 2 do SWZ zostanie podpisana jedna wspólna umowa z Wykonawcą, a dla podmiotów wskazanych w Punkcie 2) Załącznika nr 2 do SWZ, każdy z Zamawiających podpisze oddzielną umowę z Wykonawcą. 4. Kompleksowa dostawa i świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej dla przedmiotu zamówienia określonego w Części II i Części IV odbywać się będzie zgodnie z obowiązującym prawem, w szczególności na warunkach określonych przez ustawę z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 266), rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy, w szczególności Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 4 maja 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U. z 2007 r. Nr 93, poz. 623 ze zm.) i Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie sposobu zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną (Dz. U. z 2022 r. poz. 2505 ze zm.), Taryfie dla usług dystrybucji energii elektrycznej (taryfie OSD) oraz Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej (IRiESD) właściwego Operatora Systemu Dystrybucyjnego, tj. Enea Operator Sp. z o.o., ul. Strzeszyńska 58, 60-479 Poznań oraz przepisami: ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks Cywilny (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1610 ze zm.), zwanej dalej „Kc”, ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz.U. 2024r., poz. 1320), zwanej dalej „Pzp”, ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz. U. z 2022 r., poz. 143 ze zm.) oraz z zasadami określonymi w koncesjach lub postanowieniach Umowy. 5. Kompleksowa dostawa i świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej dla przedmiotu zamówienia określonego w Części I i Części III odbywać się będzie zgodnie z obowiązującym prawem, w szczególności na warunkach określonych przez ustawę z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 266), rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy, w szczególności Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 4 maja 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U. z 2007 r. Nr 93, poz. 623 ze zm.) i Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie sposobu zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną (Dz. U. z 2022 r. poz. 2505 ze zm.), Taryfie dla usług dystrybucji energii elektrycznej (taryfie OSD) oraz Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej (IRiESD) właściwego Operatora Systemu Dystrybucyjnego, tj. Enea Operator Sp. z o.o., ul. Strzeszyńska 58, 60-479 Poznań oraz przepisami: ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks Cywilny (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1610 ze zm.), zwanej dalej „Kc”, ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz.U. 2024r., poz. 1320 ze zm.), zwanej dalej „Pzp”, ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz. U. z 2022 r., poz. 143 ze zm.), ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Dz. U. z 2023 r. poz. 1436, ze zm.), ustawy z dnia 16 września 1982 r. Prawo spółdzielcze (Dz. U. z 2021 r., poz. 648, ze zm.), ustawy z dnia 4 października 2018 r. o spółdzielniach rolników (Dz. U. z 2018 r., poz. 2073, ze zm.) oraz z zasadami określonymi w koncesjach lub postanowieniach Umowy. 6. Zamawiający w Załączniku nr 1A i nr 1C do SWZ wskazał również te punkty poboru energii elektrycznej, dla których posiada zamontowane własne instalacje wytwórcze, tj. mikroinstalacje fotowoltaiczne lub małe instalacje fotowoltaiczne. 7. Wskazana w Załączniku nr 1A, 1B, 1C i 1D do SWZ ilość energii elektrycznej [kWh], to ilość, którą Zamawiający zamierza nabyć od Wykonawcy. Podane ilości energii elektrycznej [kWh] uwzględniają już ilości pobranej w ranach spółdzielni energetycznej (Załącznik nr 1A i nr 1C). 8. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z wykazem punktów poboru energii elektrycznej dla poszczególnych Części przedmiotu zamówienia zawarty jest odpowiednio w Załączniku nr 1A, 1B, 1C oraz 1D do SWZ. Deklarowane w ww. załącznikach zużycie energii elektrycznej jest wielkością szacunkową i służy wyłącznie dla potrzeb obliczenia ceny Oferty. 9. Kompleksowa dostawa energii elektrycznej realizowana będzie na podstawie umowy sprzedaży energii elektrycznej, o której mowa w art. 5 ust. 2 pkt. 1 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. - Prawo energetyczne (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 266). 10. Niniejsze zamówienie obejmuje również świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej. 11. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego. 12. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 13. Przewidywane zmiany do umowy zawarto w dokumentach zamówienia. 14.Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy
Interne KennungWOP.271.36.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie, 09310000 Elektrizität, 65300000 Stromversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste, 65310000 Stromversorgung
5. Los
LosLOT-0001
Titelczęść 1
BeschreibungCzęść I – zamówienie obejmuje dostawę energii elektrycznej w planowanej ilości 1.416.284 kWh, w terminie od dnia 01.01.2026 r. do dnia 31.12.2026 r. (12 miesięcy) do punktów poboru energii elektrycznej zgodnie z Załącznikiem nr 1A do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ. Każdy Wykonawca musi wnieść wadium w wysokości: dla Części I przedmiotu zamówienia 50 000,00 zł (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100);
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie, 09310000 Elektrizität, 65300000 Stromversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste, 65300000 Stromversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający, w ramach przedmiotowego zamówienia, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, w okolicznościach, terminach oraz w zakresie, o których mowa poniżej: W toku realizacji umowy Zamawiający zastrzega sobie prawo do: a) zwiększenia o 212.457 kWh łącznej ilości energii podanej w Rozdziale III ust. 6 lit. a) SWZ - w zakresie Części I przedmiotu zamówienia, Uruchomienie opcji uzależnione jest od potrzeb Zamawiającego. Zaistnienie okoliczności, o której mowa w zdaniu poprzedzającym, spowoduje zakup odpowiedniego wolumenu energii elektrycznej i zwiększenie wynagrodzenia należnego Wykonawcy z tytułu umowy za przedmiot zamówienia. Dostawy realizowane w ramach prawa opcji odbywać się będą na warunkach zawartej Umowy, ponad ilość kWh określoną dla zamówienia podstawowego. Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od dodania nowych punktów poboru energii elektrycznej lub od zwiększenia zapotrzebowania na dostawę energii elektrycznej do punktów poboru energii elektrycznej określonych odpowiednio w Załączniku nr 1A do SWZ. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Zamówienie w ramach prawa opcji w przypadku zwiększenia zużycia energii elektrycznej uruchamia się automatycznie po wykorzystaniu zamówienia podstawowego i nie wymaga jakichkolwiek działań ze strony Zamawiającego. Natomiast w przypadku podłączenia lub włączenia przez Zamawiającego punktu poboru energii elektrycznej, który nie został ujęty odpowiednio w Załączniku nr 1A do SWZ, warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia
LosLOT-0002
Titelczęść 2
BeschreibungCzęść II – zamówienie obejmuje dostawę energii elektrycznej w planowanej ilości 3.466.085 kWh, w terminie od dnia 01.01.2026 r. do dnia 31.12.2026 r. (12 miesięcy) do punktów poboru energii elektrycznej zgodnie z Załącznikiem nr 1B do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ. Każdy Wykonawca musi wnieść wadium w wysokości: dla Części II przedmiotu zamówienia 100 000,00 zł (słownie: sto tysięcy złotych 00/100);
Beschreibung der OptionenZamawiający, w ramach przedmiotowego zamówienia, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, w okolicznościach, terminach oraz w zakresie, o których mowa poniżej: W toku realizacji umowy Zamawiający zastrzega sobie prawo do: b) zwiększenia o 519.939 kWh łącznej ilości energii podanej w Rozdziale III ust.6 lit. b) SWZ - w zakresie Części II przedmiotu zamówienia; Uruchomienie opcji uzależnione jest od potrzeb Zamawiającego. Zaistnienie okoliczności, o której mowa w zdaniu poprzedzającym, spowoduje zakup odpowiedniego wolumenu energii elektrycznej i zwiększenie wynagrodzenia należnego Wykonawcy z tytułu umowy za przedmiot zamówienia. Dostawy realizowane w ramach prawa opcji odbywać się będą na warunkach zawartej Umowy, ponad ilość kWh określoną dla zamówienia podstawowego. Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od dodania nowych punktów poboru energii elektrycznej lub od zwiększenia zapotrzebowania na dostawę energii elektrycznej do punktów poboru energii elektrycznej określonych odpowiednio w Załączniku nr 1B do SWZ. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Zamówienie w ramach prawa opcji w przypadku zwiększenia zużycia energii elektrycznej uruchamia się automatycznie po wykorzystaniu zamówienia podstawowego i nie wymaga jakichkolwiek działań ze strony Zamawiającego. Natomiast w przypadku podłączenia lub włączenia przez Zamawiającego punktu poboru energii elektrycznej, który nie został ujęty odpowiednio w Załączniku nr 1B do SWZ, warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia
LosLOT-0003
Titelczęść 3
Beschreibungc) Część III – zamówienie obejmuje dostawę energii elektrycznej w planowanej ilości 1.416.284 kWh, w terminie od dnia 01.01.2027 r. do dnia 31.12.2027 r. (12 miesięcy) do punktów poboru energii elektrycznej zgodnie z Załącznikiem nr 1C do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ. Każdy Wykonawca musi wnieść wadium w wysokości: dla Części III przedmiotu zamówienia 50 000,00 zł (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100);
Beschreibung der OptionenZamawiający, w ramach przedmiotowego zamówienia, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, w okolicznościach, terminach oraz w zakresie, o których mowa poniżej: W toku realizacji umowy Zamawiający zastrzega sobie prawo do: c) zwiększenia o 212.457 kWh łącznej ilości energii podanej w Rozdziale III ust. 6 lit. c) SWZ - w zakresie Części III przedmiotu zamówienia, Uruchomienie opcji uzależnione jest od potrzeb Zamawiającego. Zaistnienie okoliczności, o której mowa w zdaniu poprzedzającym, spowoduje zakup odpowiedniego wolumenu energii elektrycznej i zwiększenie wynagrodzenia należnego Wykonawcy z tytułu umowy za przedmiot zamówienia. Dostawy realizowane w ramach prawa opcji odbywać się będą na warunkach zawartej Umowy, ponad ilość kWh określoną dla zamówienia podstawowego. Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od dodania nowych punktów poboru energii elektrycznej lub od zwiększenia zapotrzebowania na dostawę energii elektrycznej do punktów poboru energii elektrycznej określonych odpowiednio w Załączniku nr 1C do SWZ. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Zamówienie w ramach prawa opcji w przypadku zwiększenia zużycia energii elektrycznej uruchamia się automatycznie po wykorzystaniu zamówienia podstawowego i nie wymaga jakichkolwiek działań ze strony Zamawiającego. Natomiast w przypadku podłączenia lub włączenia przez Zamawiającego punktu poboru energii elektrycznej, który nie został ujęty odpowiednio w Załączniku nr 1C do SWZ, warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia
LosLOT-0004
Titelczęść 4
Beschreibungb) Część IV – zamówienie obejmuje dostawę energii elektrycznej w planowanej ilości 3.466.085 kWh, w terminie od dnia 01.01.2027 r. do dnia 31.12.2027 r. (12 miesięcy) do punktów poboru energii elektrycznej zgodnie z Załącznikiem nr 1D do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ. Każdy Wykonawca musi wnieść wadium w wysokości: dla Części IV przedmiotu zamówienia 100 000,00 zł (słownie: sto tysięcy złotych 00/100);
Beschreibung der OptionenZamawiający, w ramach przedmiotowego zamówienia, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, w okolicznościach, terminach oraz w zakresie, o których mowa poniżej: W toku realizacji umowy Zamawiający zastrzega sobie prawo do: d) zwiększenia o 519.939 kWh łącznej ilości energii podanej w Rozdziale III ust.6 lit. d) SWZ - w zakresie Części IV przedmiotu zamówienia. Uruchomienie opcji uzależnione jest od potrzeb Zamawiającego. Zaistnienie okoliczności, o której mowa w zdaniu poprzedzającym, spowoduje zakup odpowiedniego wolumenu energii elektrycznej i zwiększenie wynagrodzenia należnego Wykonawcy z tytułu umowy za przedmiot zamówienia. Dostawy realizowane w ramach prawa opcji odbywać się będą na warunkach zawartej Umowy, ponad ilość kWh określoną dla zamówienia podstawowego. Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od dodania nowych punktów poboru energii elektrycznej lub od zwiększenia zapotrzebowania na dostawę energii elektrycznej do punktów poboru energii elektrycznej określonych odpowiednio w Załączniku nr 1D do SWZ. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Zamówienie w ramach prawa opcji w przypadku zwiększenia zużycia energii elektrycznej uruchamia się automatycznie po wykorzystaniu zamówienia podstawowego i nie wymaga jakichkolwiek działań ze strony Zamawiającego. Natomiast w przypadku podłączenia lub włączenia przez Zamawiającego punktu poboru energii elektrycznej, który nie został ujęty odpowiednio w Załączniku nr 1D do SWZ, warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia