2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa pełnienia funkcji Inżyniera Kontraktu dla inwestycji polegającej na przebudowie i rozbudowie oczyszczalni ścieków w Cedrowicach w kierunku zwiększenia jej wydajności
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: świadczenie kompleksowych usług w zakresie pełnienia funkcji Inżyniera Kontraktu dla inwestycji pn. Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Cedrowicach w kierunku zwiększenia jej wydajności (zwanej dalej również Zadaniem Inwestycyjnym) Zamawiający dysponuje Studium Wykonalności oraz Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (dalej: STWiORB), Projektem Budowlanym, Projektem Rozbiórki wraz Kosztorysami Inwestorskim dla Zadania Inwestycyjnego, które stanowią uzupełnienie Opisu Przedmiotu Zamówienia (zwanego dalej również OPZ) zawartego w załączniku Nr 1 do SWZ, tj. załącznik Nr 1.1. do SWZ zwany również Dokumentacją Techniczną (plik zip.) Zakres zamówienia podzielony jest na dwa etapy i obejmuje, w szczególności: Etap I: 1) przygotowanie, koordynację, i i nadzór nad opracowaniem dokumentacji niezbędnej do udzielenia zamówienia publicznego na przedmiotową inwestycję w tym Programu Funkcjonalno Użytkowego sporządzonego na bazie dokumentów, o którym mowa w pkt 6.2. wraz z określeniem szczegółowego zakresu i formy projektów wykonawczych opracowywanych przez przyszłego wykonawcę robót budowlanych zwanego dalej Wykonawcą przy współpracy i w uzgodnieniu z Zamawiającym (przedmiotowe postępowanie będzie na wniosek Zmawiającego objęte kontrolą uprzednią przez jednostkę udzielającą dofinansowania); 2) kompleksowe wsparcie Zamawiającego w przygotowaniu i przeprowadzeniu postępowania na roboty budowlane, zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych oraz wymaganiami FEnIKS2021-2027, w szczególności z wytycznymi, regulaminem wyboru projektów i warunkami dotyczącymi działania FENX.01.03 Gospodarka wodno-ściekowa priorytet FENX.01 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z Funduszu Spójności współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko 2021-2027 obejmujące: a) opracowanie dokumentacji postępowania, w tym szczególności opisu przedmiotu zamówienia, wymaganych ogłoszeń, projektu postanowień umowy, warunków udziału w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz innych dokumentów niezbędnych do wszczęcia i przeprowadzenia postępowania z uwzględnieniem zawarcia klauzul o spełnieniu wymagań dotyczących zatrudniania przez wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy (art. 95 ustawy Pzp) oraz wymagań dotyczących wykonywania prac budowlanych zgodnie z poszanowaniem zasad ochrony środowiska; b) przygotowywanie projektów odpowiedzi na pytania wykonawców, projektów zmian dokumentacji postępowania, projektów wezwań, zawiadomień oraz innych pism w toku postępowania; c) udział w badaniu i oceny ofert oraz przygotowanie rekomendacji dotyczących wyboru oferty najkorzystniejszej; d) wsparcie Zamawiającego przy zawarciu umowy na roboty budowlane; e) reprezentowanie Zamawiającego przed Krajową Izbą Odwoławczą lub udział w rozprawach lub posiedzeniach, o ile to będzie wymagane w toku postępowania; f) aktualizacja kosztorysu inwestorskiego i opracowanie dokumentacji przetargowej na wykonawcę inwestycji przebudowy i rozbudowy oczyszczalni ścieków. 3) Zamawiający przewiduje odrębne określenie wynagrodzenia za Etap I oraz za Etap II, co umożliwi rozliczenie usług świadczonych w Etapie I także w przypadku, gdy z przyczyn niezależnych od Inżyniera Kontraktu nie dojdzie do zawarcia umowy na roboty budowlane. 4) Zamawiający przewiduje wymóg odrębnego określenia wynagrodzenia dla działań i czynności związanych z koordynacją i opracowaniem dokumentacji przetargowej w Etapie I oraz wymóg odrębnego określenia wynagrodzenia dla działań i czynności związanych z kompleksowym wsparciem Zamawiającego w przygotowaniu i przeprowadzeniu postępowania w Etapie I , co umożliwi rozliczenie usług świadczonych w ramach realizowanego Projektu z Instytucją Wdrażającą Projekt (NFOŚiGW), co Wykonawca musi uwzględnić przy rozliczaniu ryczałtowym, z uwagi na fakt, że Zamawiający rozliczając poszczególne koszty ujęte w Zadaniu Inwestycyjnym musi posiadać wiedzę, o szczegółowych wydatkach. Etap II 5) pełnienie nadzoru merytorycznego, technicznego, administracyjno-organizacyjnego oraz finansowego nad realizacją inwestycji; 6) pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w wymaganych branżach; 7) monitorowanie harmonogramu, budżetu, ryzyk realizacyjnych oraz zgodności inwestycji z wymaganiami FEnIKS 2021-2027; 8) wsparcie Zamawiającego przy rozliczeniu inwestycji i przygotowaniu dokumentacji końcowej projektu; 9) wykonywanie zadań kordynatora projektu, zwanego Menedżerem projektu projektu w rozumieniu wytycznych programu FEnIKS 2021–2027, zgodnie z postanowieniami Opisu Przedmiotu Zamówienia. 6.4. Zamawiający przewiduje odrębne określenie wynagrodzenia za Etap I oraz za Etap II, co umożliwi rozliczenie usług świadczonych w Etapie I także w przypadku, gdy z przyczyn niezależnych od Inżyniera Kontraktu nie dojdzie do zawarcia umowy na roboty budowlane. 6.5. Zamawiający przewiduje wymóg określenia wynagrodzenia dla działań i czynności związanych z pełnieniem nadzoru merytoryczno-techniczno- finansowego w Etapie II , pełnieniem funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w Etapie II oraz dla pozostałych działań i czynności związanych z kompleksowym wsparciem Zamawiającego w zakresie administracyjno-organizacyjnym w Etapie II oraz w zakresie monitorowanie harmonogramu, budżetu, ryzyk realizacyjnych oraz zgodności inwestycji z wymaganiami FEnIKS 2021-2027 w Etapie II , w zakresie wsparcia Zamawiającego przy rozliczeniu inwestycji i przygotowaniu dokumentacji końcowej projektu w Etapie II , w zakresie wykonywania zadań Koordynatora Projektu zw. Menedżerem Projektu w Etapie II , co umożliwi rozliczenie usług świadczonych w ramach realizowanego (...) Z uwagi na ograniczoną ilość wprowadzanych znaków w niniejszym polu, Zamawiający informuje, iż pełna treść znajduje się w Specyfikacji Warunków Zamówienia w miejscu publikacji przedmiotowego postępowania.
Interne Kennung: 2026/OPK/JRP/IK
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71244000 Kalkulation und Überwachung der Kosten, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71520000 Bauaufsicht, 79400000 Unternehmens- und Managementberatung und zugehörige Dienste, 71530000 Beratung im Bauwesen, 71541000 Projektmanagement im Bauwesen, 71540000 Bauverwaltungsleistungen, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71244000 Kalkulation und Überwachung der Kosten, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71520000 Bauaufsicht, 71530000 Beratung im Bauwesen, 71541000 Projektmanagement im Bauwesen, 71540000 Bauverwaltungsleistungen, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 79400000 Unternehmens- und Managementberatung und zugehörige Dienste
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje możliwości zastosowania prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp