529513-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór i transport niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych i selektywnie zebranych odpadów komunalnych oraz odbiór, transport i zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych, od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Miejskiej Przeworsk- w roku 2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór i transport niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych i selektywnie zebranych odpadów komunalnych oraz odbiór, transport i zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych, od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Miejskiej Przeworsk- w roku 2026
Beschreibung4.1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi na: „Odbiór i transport niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych i selektywnie zebranych odpadów komunalnych oraz odbiór, transport i zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych, od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Miejskiej Przeworsk”, w celu osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz regulaminu i regulaminu szczegółowego. 4.2. Szczegółowy zakres i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) oraz Wzór umowy stanowiący załącznik nr 2 do SWZ. 4.3. Podział zamówienia na części: W przypadku niniejszego postępowania Zamawiający odstąpił od podziału na części ponieważ uznał, że nie zachodzi potrzeba udzielania niniejszego zamówienia w częściach. Całość zamówienia stanowi jednorodny, przemyślany i stale przeplatający się ciąg działań o bardzo podobnym charakterze, których realizacja przez jednego Wykonawcę zapewnia spójność, rozpoznawalność i maksymalną skuteczność. Podział zamówienia wprowadziłby problemy komunikacyjne, jakościowe, znacznie zwiększyłby ryzyko niedotrzymania terminów oraz podwyższyłby koszty prowadzonych działań. Podział zamówienia powodowałby nadmierne koszty wykonania zamówienia lub też wymagał nadmiernego jednoczesnego zaangażowania zasobów ludzkich do skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia, co mogłoby zagrozić właściwemu jego wykonaniu. Wykonanie zamówienia wymaga posiadania odpowiednich uprawnień. Ponadto odbiór i zagospodarowanie odpadów w ramach kompleksowej umowy powinno być bezpiecznym i korzystnym rozwiązaniem z punktu widzenia gminy i stabilności systemu gospodarki odpadami komunalnymi w gminie. Ogłoszenie zamówienia w ramach jednego wariantu powinno być również korzystniejsze dla potencjalnych wykonawców co może przyczynić się do wzrostu konkurencyjności i złożonych ofert co może przełożyć się na realne finansowe korzyści dla mieszkańców i Gminy jako Zamawiającego.
Interne KennungOŚ.271.01.U.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
LosLOT-0001
TitelOdbiór i transport niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych i selektywnie zebranych odpadów komunalnych oraz odbiór, transport i zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych, od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Miejskiej Przeworsk
Interne KennungOŚ.271.4.2025