529514-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Bauarbeiten für Militärgebäude und -einrichtungen – „Realizarea baracă metalică și asfaltare drumuri interioare în cazarma 1166 Chitila” cod proiect 2020-I-1166
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Realizarea baracă metalică și asfaltare drumuri interioare în cazarma 1166 Chitila” cod proiect 2020-I-1166
Beschreibung: Proiectare și execuție de lucrări pentru obiectivul de investiție imobiliară: „Realizarea baracă metalică și asfaltare drumuri interioare în cazarma 1166 Chitila” cod proiect 2020-I-1166. Valoarea estimată totală a contractului este de 42.893.863,92 lei fără TVA, împărțită astfel: - Valoare estimată servicii de proiectare este de 1.496.573,47 lei fără TVA; - Valoare estimată execuție de lucrări este de 41.397.290,45 lei fără TVA. 1. Serviciile de proiectare: a) Întocmirea Proiectului pentru autorizarea executării lucrărilor; b) Elaborare Proiect tehnic de execuţie; c) Întocmirea proiectului de organizare a execuţiei lucrărilor – POE; d) Documentaţia tehnică de protecţie şi securitate la incendiu PSI; e) Acordarea de asistenţă tehnică din partea proiectantului pe şantier; f) Verificare proiect de către verificatori de proiecte atestați în condițiile legii; g) Elaborare grafic fizic şi valoric de tip Gantt; h) Întocmirea și susținerea documentațiilor modificatoare în vederea reavizării și reaprobării indicatorilor tehnico-economici ai investiției, în cazul în care în procesul de elaborare a proiectului tehnic sau ulterior elaborării acestuia, în perioada execuției lucrărilor, se constată necesitatea modificării unor obiecte, cheltuieli și/sau a valorii investiției estimate prin studiul de fezabilitate / devizul general aprobat; i) Întocmire proiect tehnic “As-Built” și prezentarea acestuia odată cu comunicarea de terminare a lucrărilor. 2. Execuție de lucrări. • OBIECT 1: Realizare hangar metalic; • OBIECT 2: Realizare platforme, drumuri; • OBIECT 3: Rețele utilități, racorduri la utilități existente în cazarmă; • OBIECT 4: Rețea preluare ape pluviale • OBIECT 5: Grup electrogen de joasă tensiune. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20. Termenul limită exprimat în număr de zile în care AC va răspunde în mod clar și complet la toate solicitările de clarificări este de 16 zile înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 4192804_2024_PAAPD1492225
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45216200 Bauarbeiten für Militärgebäude und -einrichtungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Prin prezentul contract se propune realizarea următoarelor obiecte de investiție: • OBIECT 1: Realizare hangar metalic; • OBIECT 2: Realizare platforme, drumuri; • OBIECT 3: Rețele utilități, racorduri la utilități existente în cazarmă; • OBIECT 4: Rețea preluare ape pluviale • OBIECT 5: Grup electrogen de joasă tensiune. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20. Termenul limită exprimat în număr de zile în care AC va răspunde în mod clar și complet la toate solicitările de clarificări este de 16 zile înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 1