2. Verfahren
Verfahren
Titel: SZMJV településtervének elkészítése
Beschreibung: „Szeged Megyei Jogú Város településtervének (fejlesztési és rendezési terv), valamint a helyi védelmi rendeletének elkészítése”
Interne Kennung: EKR001083972026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71400000 Stadtplanung und Landschaftsgestaltung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: A tervezési feladat: A magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvény (a továbbiakban: Méptv.) 229. § (3) bekezdése értelmében a településfejlesztési koncepciót, integrált településfejlesztési stratégiát, a helyi építési szabályzatot, valamint a településkép védelméről szóló rendelet településképi előírásokról szóló részeit felváltó új településfejlesztési tervet (a továbbiakban: fejlesztési terv) és településrendezési tervet (a továbbiakban: rendezési terv) kell hatályba léptetni. Ennek megfelelően szükséges a tervezési feladatokat elvégezni a tervezési követelményekben részletezettek szerint. A tervezési terület Szeged Megyei Jogú Város teljes közigazgatási területe: kb. 281 km2. Teljes népesség: 157 282 fő (2025. január) A tervezési feladat egyik része a településtervek tartalmáról, elkészítésének és elfogadásának rendjéről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 419/2021. (VII. 15.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Elj.r.) 3. § (1) bekezdése alapján a fejlesztési terv és a rendezési terv (a továbbiakban együtt: településterv) elkészítése. A településtervvel kapcsolatban a nyertes ajánlattevő feladatát képezi még a Szeged Megyei Jogú Város településkép védelméről szóló 30/2017. (IX.27.) önkormányzati rendelet településképi követelményeinek és az új települési arculati kézikönyv (a továbbiakban: kézikönyv) elkészítése és a rendezési tervbe való integrálása is. A településterv a jogfolytonosság biztosításával az országos, a kiemelt térségi és a vármegyei területrendezési tervekre, valamint a korábbi településfejlesztési koncepcióra, integrált településfejlesztési stratégiára és településrendezési eszközökre alapozva, a település földrajzi adottságainak és lakosságszámának, egyedi történeti sajátosságainak és a településhálózatban betöltött szerepének figyelembevételével kerül kidolgozásra. A fejlesztési terv, a rendezési terv, és a helyi védelmi rendelet egymással tartalmi összhangban készül, a tervezett változások időbeli ütemezésére figyelemmel. A településterv megalapozó vizsgálat alapján készül, és alátámasztó javaslat készíti elő. Mindezek az Elj.r.-ben foglalt követelmények alapján, a Miniszterelnökség által kiadott Településtervezési szabályzatban foglalt műszaki elvárások és technikai szabályok alkalmazásával és a vonatkozó országos- és helyi jogszabályok alapján készülhetnek. A tervezési feladat másik része a helyi védelmi rendelet megalkotása, amely a helyi emlékek egyedi és területi védelmére, védetté nyilvánítására és a védettség megszüntetésére vonatkozó követelményeket tartalmazza.
Interne Kennung: EKR001083972026/1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71410000 Stadtplanung