529523-2026 - Ergebnis
Rumänien – Medizinische Geräte – Aparatura medicala pentru 36 de luni
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Aparatura medicala pentru 36 de luni
Beschreibung: Baza de Aprovizionare, Gospodarire si Reparatii va încheia acorduri-cadru pentru fiecare lot, pentru o perioada de 36 luni, cu un singur operator economic, iar atribuirea contractelor subsecvente se va realiza de către unitățile penitenciare beneficiare. Contractele subsecvente pot fi încheiate simultan cu operatorii economici semnatari ai acordurilor-cadru pentru produsele „Aparatura medicala”, (loturile) câștigate, în funcție de necesități. Termenele în care autoritatea contractantă va raspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare solicitate de către operatorii economici interesati: în a 11-a zi înainte de termenul-limită stabilit în anunțul de participare pentru depunerea ofertelor având în vedere că, potrivit art. 161 din Legea nr. 98/2016, operatorii economici trebuie să aibă cel puțin 10 zile să își întocmească oferta în conformitate cu cerințele suplimentare introduse prin răspunsul la clarificări/informații suplimentare. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări, înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 20 zile.
Interne Kennung: 34
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Aparat Roentgen
Beschreibung: Cantitate min si max la nivel de acord cadru - conform anexei la caietului de sarcini - C nota de calcul; Cantitate min si max la nivel de contract subsecvent - conform anexei la caietului de sarcini - C nota de calcul; Valoarea celui mai mare contract subsecvent - 2.547.434,00 lei
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Autoclav
Beschreibung: Cantitate min si max la nivel de acord cadru - conform anexei la caietului de sarcini - C nota de calcul; Cantitate min si max la nivel de contract subsecvent - conform anexei la caietului de sarcini - C nota de calcul; Valoarea celui mai mare contract subsecvent - 74.244,00 lei
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Ecograf portabil
Beschreibung: Cantitate min si max la nivel de acord cadru - conform anexei la caietului de sarcini - C nota de calcul; Cantitate min si max la nivel de contract subsecvent - conform anexei la caietului de sarcini - C nota de calcul; Valoarea celui mai mare contract subsecvent - 210.450,00 lei
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Electrocardiograf portabil
Beschreibung: Cantitate min si max la nivel de acord cadru - conform anexei la caietului de sarcini - C nota de calcul; Cantitate min si max la nivel de contract subsecvent - conform anexei la caietului de sarcini - C nota de calcul; Valoarea celui mai mare contract subsecvent - 15.832,00 lei
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Unit dentar
Beschreibung: Cantitate min si max la nivel de acord cadru - conform anexei la caietului de sarcini - C nota de calcul; Cantitate min si max la nivel de contract subsecvent - conform anexei la caietului de sarcini - C nota de calcul; Valoarea celui mai mare contract subsecvent - 78.990,00 lei
Interne Kennung: 5