52957-2025 - Ergebnis
Polen – Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen – Konserwacja i utrzymanie terenów zieleni miejskiej, tj. parków, zieleńców i pasów drogowych w Szczecinie (w podziale na części)
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKonserwacja i utrzymanie terenów zieleni miejskiej, tj. parków, zieleńców i pasów drogowych w Szczecinie (w podziale na części)
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia został szczegółowo określony odpowiednio w załącznikach nr 7, 8/I – 8/III, 9/I – 9/III, 10/I – 10/III do SWZ. 2. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia z najwyższą starannością wymaganą od podmiotu profesjonalnie świadczącego tego typu usługi, na zasadzie zapewnienia najwyższej jakości prac, zgodnie z przepisami prawa powszechnie obowiązującego, w tym m. in. ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 ze zmianami) - Wytwórcą odpadów powstałych w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia jest Wykonawca (podstawa prawna: art. 3 ust. 1 pkt 32 ustawy o odpadach), a także z Zarządzeniem nr 140/21 Prezydenta Miasta Szczecin z dnia 23 marca 2021 r. w sprawie Standardów utrzymania, ochrony i rozwoju terenów zieleni Miasta Szczecin oraz obowiązków służących ich wdrożeniu, z SWZ i z ofertą, które będą stanowiły integralną część umowy. 3. Wykonawca będzie zobowiązany do zakupu od Zamawiającego drewna, które pozyska w związku z realizacją przedmiotu zamówienia. W ofercie cenowej Wykonawca nie uwzględnia ceny za zakup drewna. Zamawiający będzie wystawiał faktury za sprzedaż pozyskanego drewna. Kwoty wynikające z w/w faktur (ustalane w oparciu o aktualnie obowiązujące zarządzenie Dyrektora Zakładu Usług Komunalnych dot. cennika i zasad sprzedaży drewna z wycinek drzew z terenów zieleni miejskiej) będą potrącane z faktur wystawianych przez Wykonawcę za realizację przedmiotu zamówienia. 4. Wykonawca zapewni, we flocie pojazdów używanych przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia, co najmniej 10 % udział pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym w rozumieniu ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
Vorherige Bekanntmachung555772-2024
Interne KennungC/41/2024
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211500 Baumpflege, 77314100 Anlegen von Rasen, 90511300 Müllsammlung
5. Los
LosLOT-0001
Titel1-Konserwacja i utrzymanie terenów zieleni miejskiej, tj. parków, zieleńców i pasów drogowych w Szczecinie – rejon V
Beschreibung1. Zamawiający zleca a Wykonawca przyjmuje do wykonania przedmiot umowy pn. „Konserwacja i utrzymanie terenów zieleni miejskiej, tj. parków, zieleńców i pasów drogowych w Szczecinie – rejon V”. 2. Przedmiot umowy został szczegółowo określony w załącznikach nr 7, 8/I i 9/I do Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej: SWZ), które stanowią integralną część umowy. 3. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmian krotności prac, a Wykonawcy nie będą przysługiwały z tego tytułu żadne roszczenia. Minimalna wartość świadczenia Stron to 80 % maksymalnej wartości nominalnej zobowiązania Zamawiającego. 4. W ramach realizacji umowy Wykonawca zobowiązuje się w szczególności do: 1) stosowania się do miesięcznych zleceń prac przekazywanych przez Przedstawiciela Zamawiającego w formie pisemnej (faks lub e-mail), w terminie do 25 dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym będzie realizowane zlecenie, z wyjątkiem miesiąca, w którym zostaje zawarta umowa. Zlecenie prac dotyczące miesiąca, w którym została zawarta umowa, zostanie przekazane w terminie do 3 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Zlecenie prac będzie zawierało m.in.: nazwę obiektu, rodzaj prac i termin wykonania. Przedstawiciel Zamawiającego ma prawo modyfikacji miesięcznego zlecenia prac (zlecenia dodatkowe przekazywane faksem lub e-mailem), w przypadku zaistnienia okoliczności, których nie można było przewidzieć w czasie ustalania miesięcznego zlecenia prac, 2) sporządzania protokołów odbioru prac - odrębnie za prace wykonane w parkach i zieleńcach oraz za prace wykonane w pasach drogowych, potwierdzanych następnie przez Przedstawiciela Zamawiającego, przy czym protokoły odbioru prac będą sporządzane najpóźniej do pierwszego dnia roboczego miesiąca następującego po miesiącu, w którym były wykonane prace. Protokoły należy przedkładać faksem lub e-mailem Zakładowi Usług Komunalnych - w celu ich weryfikacji i akceptacji, czyli potwierdzenia przez Przedstawiciela Zamawiającego, 3) sporządzania kosztorysów powykonawczych - odrębnie za prace wykonane w parkach i zieleńcach oraz za prace wykonane w pasach drogowych, na podstawie potwierdzonych przez Przedstawiciela Zamawiającego protokołów odbioru prac; Kwoty wynikające z kosztorysów powykonawczych będą stanowiły sumę iloczynów faktycznie wykonanych prac w danym miesiącu i odpowiednio cen jednostkowych brutto zawartych w kosztorysie ofertowym, 4) wystawiania faktur VAT - odrębnie za prace wykonane w parkach i zieleńcach oraz za prace wykonane w pasach drogowych, 5) wykonywania prac innych, nie ujętych w kosztorysie ofertowym: a) Wykonawca jest zobowiązany do wykonywania prac innych, nie ujętych w kosztorysie ofertowym, które są konieczne dla prawidłowej realizacji przedmiotu umowy, po otrzymaniu – na piśmie, faksem, e-mailem lub telefonicznie - zgłoszenia przez Przedstawiciela Zamawiającego; b) prace inne, nie ujęte w kosztorysie ofertowym będą kosztorysowane metodą kalkulacji szczegółowej zgodnie z zasadami kosztorysowania, z zastosowaniem: A. cen robocizny wraz z kosztami pośrednimi i zyskiem, na poziomie średnich cen krajowych do robót inżynieryjnych, publikowanych w informatorach SEKOCENBUD, aktualnych na dzień sporządzania kosztorysu powykonawczego, B. cen sprzętu wraz z kosztami pośrednimi i zyskiem, na poziomie średnich cen publikowanych w informatorach SEKOCENBUD, aktualnych na dzień sporządzania kosztorysu powykonawczego, C. cen materiałów, wynikających z faktur VAT na zakupiony przez Wykonawcę materiał, z uwzględnieniem kosztów zakupu na poziomie średnich cen publikowanych w informatorach SEKOCENBUD, aktualnych na dzień sporządzania kosztorysu powykonawczego; faktury VAT odnośnie zakupionego materiału Wykonawca będzie zobowiązany przedłożyć Zamawiającemu wraz z fakturą VAT za prace wykonane w danym okresie rozliczeniowym. 5. Wykonawca udziela: 1) 36-miesięcznej gwarancji jakości i rękojmi za wady na nasadzone drzewa, 2) 12-miesięcznej gwarancji jakości i rękojmi za wady na założony trawnik siewem, założony trawnik z rolki i krzewy. 6. Wykonawca zobowiązany jest do zakupu od Zamawiającego drewna, które pozyska w związku z realizacją przedmiotu umowy. Zamawiający wystawia faktury za sprzedaż pozyskanego drewna. Kwoty wynikające z w/w faktur (ustalane w oparciu o aktualnie obowiązujące zarządzenie Dyrektora Zakładu Usług Komunalnych dot. cennika i zasad sprzedaży drewna z wycinek drzew z terenów zieleni miejskiej) są potrącane z faktur wystawianych przez Wykonawcę za realizację przedmiotu umowy. 7. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za wykonywanie prac. 8. W razie konieczności wszelkie koszty związane z zajęciem pasa drogowego ponosi Wykonawca. 9. W okresie wykonywania usługi Wykonawca zobowiązany jest do natychmiastowego (tzn. w dniu wykonywanej pracy) usunięcia urobku, powstałych w wyniku realizacji prac. 10. Odpowiedzialnym merytorycznie za realizację przedmiotu umowy po stronie Zamawiającego jest Zakład Usług Komunalnych. W związku z tym, korespondencję związaną z wykonywaniem zadania, z wyłączeniem faktur VAT za prace wykonane w pasach drogowych, Wykonawca kieruje na adres: Zakład Usług Komunalnych, 71-080 Szczecin, ul. Ku Słońcu 125A. Ze względu na limit znaków, szczegółowy zakres przedmiotu umowy zawiera załącznik nr 6 do SWZ.
LosLOT-0002
Titel2-Konserwacja i utrzymanie terenów zieleni miejskiej, tj. parków, zieleńców i pasów drogowych w Szczecinie – rejon VI
Beschreibung1. Zamawiający zleca a Wykonawca przyjmuje do wykonania przedmiot umowy pn. „Konserwacja i utrzymanie terenów zieleni miejskiej, tj. parków, zieleńców i pasów drogowych w Szczecinie – rejon VI”. 2. Przedmiot umowy został szczegółowo określony w załącznikach nr 7, 8/II i 9/II do Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej: SWZ), które stanowią integralną część umowy. 3. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmian krotności prac, a Wykonawcy nie będą przysługiwały z tego tytułu żadne roszczenia. Minimalna wartość świadczenia Stron to 80 % maksymalnej wartości nominalnej zobowiązania Zamawiającego. 4. W ramach realizacji umowy Wykonawca zobowiązuje się w szczególności do: 1) stosowania się do miesięcznych zleceń prac przekazywanych przez Przedstawiciela Zamawiającego w formie pisemnej (faks lub e-mail), w terminie do 25 dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym będzie realizowane zlecenie, z wyjątkiem miesiąca, w którym zostaje zawarta umowa. Zlecenie prac dotyczące miesiąca, w którym została zawarta umowa, zostanie przekazane w terminie do 3 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Zlecenie prac będzie zawierało m.in.: nazwę obiektu, rodzaj prac i termin wykonania. Przedstawiciel Zamawiającego ma prawo modyfikacji miesięcznego zlecenia prac (zlecenia dodatkowe przekazywane faksem lub e-mailem), w przypadku zaistnienia okoliczności, których nie można było przewidzieć w czasie ustalania miesięcznego zlecenia prac, 2) sporządzania protokołów odbioru prac - odrębnie za prace wykonane w parkach i zieleńcach oraz za prace wykonane w pasach drogowych, potwierdzanych następnie przez Przedstawiciela Zamawiającego, przy czym protokoły odbioru prac będą sporządzane najpóźniej do pierwszego dnia roboczego miesiąca następującego po miesiącu, w którym były wykonane prace. Protokoły należy przedkładać faksem lub e-mailem Zakładowi Usług Komunalnych - w celu ich weryfikacji i akceptacji, czyli potwierdzenia przez Przedstawiciela Zamawiającego, 3) sporządzania kosztorysów powykonawczych - odrębnie za prace wykonane w parkach i zieleńcach oraz za prace wykonane w pasach drogowych, na podstawie potwierdzonych przez Przedstawiciela Zamawiającego protokołów odbioru prac; Kwoty wynikające z kosztorysów powykonawczych będą stanowiły sumę iloczynów faktycznie wykonanych prac w danym miesiącu i odpowiednio cen jednostkowych brutto zawartych w kosztorysie ofertowym, 4) wystawiania faktur VAT - odrębnie za prace wykonane w parkach i zieleńcach oraz za prace wykonane w pasach drogowych, 5) wykonywania prac innych, nie ujętych w kosztorysie ofertowym: a) Wykonawca jest zobowiązany do wykonywania prac innych, nie ujętych w kosztorysie ofertowym, które są konieczne dla prawidłowej realizacji przedmiotu umowy, po otrzymaniu – na piśmie, faksem, e-mailem lub telefonicznie - zgłoszenia przez Przedstawiciela Zamawiającego; b) prace inne, nie ujęte w kosztorysie ofertowym będą kosztorysowane metodą kalkulacji szczegółowej zgodnie z zasadami kosztorysowania, z zastosowaniem: A. cen robocizny wraz z kosztami pośrednimi i zyskiem, na poziomie średnich cen krajowych do robót inżynieryjnych, publikowanych w informatorach SEKOCENBUD, aktualnych na dzień sporządzania kosztorysu powykonawczego, B. cen sprzętu wraz z kosztami pośrednimi i zyskiem, na poziomie średnich cen publikowanych w informatorach SEKOCENBUD, aktualnych na dzień sporządzania kosztorysu powykonawczego, C. cen materiałów, wynikających z faktur VAT na zakupiony przez Wykonawcę materiał, z uwzględnieniem kosztów zakupu na poziomie średnich cen publikowanych w informatorach SEKOCENBUD, aktualnych na dzień sporządzania kosztorysu powykonawczego; faktury VAT odnośnie zakupionego materiału Wykonawca będzie zobowiązany przedłożyć Zamawiającemu wraz z fakturą VAT za prace wykonane w danym okresie rozliczeniowym. 5. Wykonawca udziela: 1) 36-miesięcznej gwarancji jakości i rękojmi za wady na nasadzone drzewa, 2) 12-miesięcznej gwarancji jakości i rękojmi za wady na założony trawnik siewem, założony trawnik z rolki i krzewy. 6. Wykonawca zobowiązany jest do zakupu od Zamawiającego drewna, które pozyska w związku z realizacją przedmiotu umowy. Zamawiający wystawia faktury za sprzedaż pozyskanego drewna. Kwoty wynikające z w/w faktur (ustalane w oparciu o aktualnie obowiązujące zarządzenie Dyrektora Zakładu Usług Komunalnych dot. cennika i zasad sprzedaży drewna z wycinek drzew z terenów zieleni miejskiej) są potrącane z faktur wystawianych przez Wykonawcę za realizację przedmiotu umowy. 7. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za wykonywanie prac. 8. W razie konieczności wszelkie koszty związane z zajęciem pasa drogowego ponosi Wykonawca. 9. W okresie wykonywania usługi Wykonawca zobowiązany jest do natychmiastowego (tzn. w dniu wykonywanej pracy) usunięcia urobku, powstałych w wyniku realizacji prac. 10. Odpowiedzialnym merytorycznie za realizację przedmiotu umowy po stronie Zamawiającego jest Zakład Usług Komunalnych. W związku z tym, korespondencję związaną z wykonywaniem zadania, z wyłączeniem faktur VAT za prace wykonane w pasach drogowych, Wykonawca kieruje na adres: Zakład Usług Komunalnych, 71-080 Szczecin, ul. Ku Słońcu 125A. Ze względu na limit znaków, szczegółowy zakres przedmiotu umowy załącznik nr 6 do SWZ.
LosLOT-0003
Titel3-Konserwacja i utrzymanie terenów zieleni miejskiej, tj. parków, zieleńców i pasów drogowych w Szczecinie – rejon VII
Beschreibung1. Zamawiający zleca a Wykonawca przyjmuje do wykonania przedmiot umowy pn. „Konserwacja i utrzymanie terenów zieleni miejskiej, tj. parków, zieleńców i pasów drogowych w Szczecinie – rejon VII”. 2. Przedmiot umowy został szczegółowo określony w załącznikach nr 7, 8/III i 9/III do Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej: SWZ), które stanowią integralną część umowy. 3. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmian krotności prac, a Wykonawcy nie będą przysługiwały z tego tytułu żadne roszczenia. Minimalna wartość świadczenia Stron to 80 % maksymalnej wartości nominalnej zobowiązania Zamawiającego. 4. W ramach realizacji umowy Wykonawca zobowiązuje się w szczególności do: 1) stosowania się do miesięcznych zleceń prac przekazywanych przez Przedstawiciela Zamawiającego w formie pisemnej (faks lub e-mail), w terminie do 25 dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym będzie realizowane zlecenie, z wyjątkiem miesiąca, w którym zostaje zawarta umowa. Zlecenie prac dotyczące miesiąca, w którym została zawarta umowa, zostanie przekazane w terminie do 3 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Zlecenie prac będzie zawierało m.in.: nazwę obiektu, rodzaj prac i termin wykonania. Przedstawiciel Zamawiającego ma prawo modyfikacji miesięcznego zlecenia prac (zlecenia dodatkowe przekazywane faksem lub e-mailem), w przypadku zaistnienia okoliczności, których nie można było przewidzieć w czasie ustalania miesięcznego zlecenia prac, 2) sporządzania protokołów odbioru prac - odrębnie za prace wykonane w parkach i zieleńcach oraz za prace wykonane w pasach drogowych, potwierdzanych następnie przez Przedstawiciela Zamawiającego, przy czym protokoły odbioru prac będą sporządzane najpóźniej do pierwszego dnia roboczego miesiąca następującego po miesiącu, w którym były wykonane prace. Protokoły należy przedkładać faksem lub e-mailem Zakładowi Usług Komunalnych - w celu ich weryfikacji i akceptacji, czyli potwierdzenia przez Przedstawiciela Zamawiającego, 3) sporządzania kosztorysów powykonawczych - odrębnie za prace wykonane w parkach i zieleńcach oraz za prace wykonane w pasach drogowych, na podstawie potwierdzonych przez Przedstawiciela Zamawiającego protokołów odbioru prac; Kwoty wynikające z kosztorysów powykonawczych będą stanowiły sumę iloczynów faktycznie wykonanych prac w danym miesiącu i odpowiednio cen jednostkowych brutto zawartych w kosztorysie ofertowym, 4) wystawiania faktur VAT - odrębnie za prace wykonane w parkach i zieleńcach oraz za prace wykonane w pasach drogowych, 5) wykonywania prac innych, nie ujętych w kosztorysie ofertowym: a) Wykonawca jest zobowiązany do wykonywania prac innych, nie ujętych w kosztorysie ofertowym, które są konieczne dla prawidłowej realizacji przedmiotu umowy, po otrzymaniu – na piśmie, faksem, e-mailem lub telefonicznie - zgłoszenia przez Przedstawiciela Zamawiającego; b) prace inne, nie ujęte w kosztorysie ofertowym będą kosztorysowane metodą kalkulacji szczegółowej zgodnie z zasadami kosztorysowania, z zastosowaniem: A. cen robocizny wraz z kosztami pośrednimi i zyskiem, na poziomie średnich cen krajowych do robót inżynieryjnych, publikowanych w informatorach SEKOCENBUD, aktualnych na dzień sporządzania kosztorysu powykonawczego, B. cen sprzętu wraz z kosztami pośrednimi i zyskiem, na poziomie średnich cen publikowanych w informatorach SEKOCENBUD, aktualnych na dzień sporządzania kosztorysu powykonawczego, C. cen materiałów, wynikających z faktur VAT na zakupiony przez Wykonawcę materiał, z uwzględnieniem kosztów zakupu na poziomie średnich cen publikowanych w informatorach SEKOCENBUD, aktualnych na dzień sporządzania kosztorysu powykonawczego; faktury VAT odnośnie zakupionego materiału Wykonawca będzie zobowiązany przedłożyć Zamawiającemu wraz z fakturą VAT za prace wykonane w danym okresie rozliczeniowym. 5. Wykonawca udziela: 1) 36-miesięcznej gwarancji jakości i rękojmi za wady na nasadzone drzewa, 2) 12-miesięcznej gwarancji jakości i rękojmi za wady na założony trawnik siewem, założony trawnik z rolki i krzewy. 6. Wykonawca zobowiązany jest do zakupu od Zamawiającego drewna, które pozyska w związku z realizacją przedmiotu umowy. Zamawiający wystawia faktury za sprzedaż pozyskanego drewna. Kwoty wynikające z w/w faktur (ustalane w oparciu o aktualnie obowiązujące zarządzenie Dyrektora Zakładu Usług Komunalnych dot. cennika i zasad sprzedaży drewna z wycinek drzew z terenów zieleni miejskiej) są potrącane z faktur wystawianych przez Wykonawcę za realizację przedmiotu umowy. 7. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za wykonywanie prac. 8. W razie konieczności wszelkie koszty związane z zajęciem pasa drogowego ponosi Wykonawca. 9. W okresie wykonywania usługi Wykonawca zobowiązany jest do natychmiastowego (tzn. w dniu wykonywanej pracy) usunięcia urobku, powstałych w wyniku realizacji prac. 10. Odpowiedzialnym merytorycznie za realizację przedmiotu umowy po stronie Zamawiającego jest Zakład Usług Komunalnych. W związku z tym, korespondencję związaną z wykonywaniem zadania, z wyłączeniem faktur VAT za prace wykonane w pasach drogowych, Wykonawca kieruje na adres: Zakład Usług Komunalnych, 71-080 Szczecin, ul. Ku Słońcu 125A. Ze względu na limit znaków, szczegółowy zakres przedmiotu umowy zawiera załącznik nr 6 do SWZ.