2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa opracowania strategii dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z województwa lubelskiego z podziałem na dwie części
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa opracowania strategii dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z województwa lubelskiego z podziałem na dwie części: I. Usługa opracowania Strategii promocji gospodarczej mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z województwa lubelskiego do 2030 r. II. Usługa opracowania do 50 strategii wejścia (ekspansji) na nowe rynki zagraniczne dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z województwa lubelskiego w celu internacjonalizacji ich działalności. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1a, 1b do SWZ.
Interne Kennung: OP-IV.272.23.2026.AO
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zgodnie z art. 139 ust. 2 ustawy, Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy. Oświadczenie to będzie żądane wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona. 2. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych. 3. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty. Pełnomocnictwo do złożenia oferty musi być złożone w oryginale w takiej samej formie, jak składana oferta (w formie elektronicznej –podpis kwalifikowany). W przypadku gdy pełnomocnictwo zostało sporządzone w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone podpisem kwalifikowanym osób udzielających pełnomocnictwa. Dopuszcza się także złożenie elektronicznej kopii (skanu) pełnomocnictwa sporządzonego uprzednio w formie pisemnej, w formie elektronicznego poświadczenia sporządzonego stosownie do art. 97 § 2 ustawy z dnia 14 lutego 1991 r. - Prawo o notariacie, które to poświadczenie notariusz opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym, bądź też poprzez opatrzenie skanu pełnomocnictwa sporządzonego uprzednio w formie pisemnej kwalifikowanym podpisem elektronicznym mocodawcy. Elektroniczna kopia pełnomocnictwa nie może być uwierzytelniona przez upełnomocnionego. 4. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w Rozdziale VII ust. 1 i 2 SWZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 5. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które dostawy /usługi wykonają poszczególni wykonawcy (art. 117). Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 11 do SWZ. 6. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 7. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem JEDZ, także oświadczenie JEDZ podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby. 8. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 9. Informacje związane z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) określa SWZ. 10. Zamawiający określa w §9 Projektowanych postanowień umowy stanowiących Załącznik nr 3a, 3b do SWZ wymagania określone w art. 95 ustawy: Zamawiający określa następujące wymagania dotyczące zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności, w zakresie realizacji zamówienia, polegających na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks Pracy (Dz. U. z 2025 r. poz. 277, z późn. zm.): - rodzaj czynności niezbędnych do realizacji zamówienia, które dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, osoby (osób fizycznych) wykonującej poniższe czynności w trakcie realizacji zamówienia: Opiekun Zamawiającego odpowiedzialny za kompleksowy nadzór nad prawidłową realizacją umowy, kierowanie pracami zespołu Wykonawcy i personelu zatrudnionego do realizacji umowy, w tym podwykonawców, ścisłą współpracę z Zamawiającym w trakcie realizacji przedmiotu umowy, w tym udzielanie wyjaśnień i informacji, o których mowa w § 2 ust. 4 umowy – dotyczy części nr 1 i 2 postępowania.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 73220000 Beratung im Bereich Entwicklung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72221000 Beratung im Bereich Unternehmensanalyse, 79421200 Projektgestaltung, außer Projektgestaltung von Bauarbeiten, 79415200 Entwurfsberatung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Usługa opracowania Strategii promocji gospodarczej mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z województwa lubelskiego do 2030 r.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa opracowania Strategii promocji gospodarczej mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z województwa lubelskiego do 2030 r. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1a do SWZ.
Los: LOT-0002
Titel: Usługa opracowania do 50 strategii wejścia (ekspansji) na nowe rynki zagraniczne dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z województwa lubelskiego w celu internacjonalizacji ich działalności.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jestUsługa opracowania do 50 strategii wejścia (ekspansji) na nowe rynki zagraniczne dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z województwa lubelskiego w celu internacjonalizacji ich działalności. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1b do SWZ.
Interne Kennung: OP-IV.272.23.2026.AO - 1