See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de consultanță/supervizare, dirigenție de șantier, supraveghere lucrări,pentru proiectele de investiție imobiliară LOT I - „Realizare pavilion nou medicină operațională politraumă D+P+4E, drum de acces și rețele la cazarma 646 Brașov”, cod proiect 2019-I-646 Brașov; LOT II - „Lucrări de intervenție la pavilionul B din cazarma 646 Brașov”, cod proiect 2018-C/I/RK 646 Brașov”
Beschreibung: Proiectul de investiție imobiliară cuprinde achiziția de servicii de consultanță, management, dirigenție de șantier, supraveghere lucrări și SSM pentru proiectele de investiție imobiliară LOT I - „Realizare pavilion nou medicină operațională politraumă D+P+4E, drum de acces și rețele la cazarma 646 Brașov”, cod proiect 2019-I-646 Brașov; LOT II - „Lucrări de intervenție la pavilionul B din cazarma 646 Brașov”, cod proiect 2018-C/I/RK 646 Brașov” *Termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.In masura in care solicitarile de clarificari sau informatiile suplimentare au fost adresate de catre operatorii economici in termenul prevazut in anuntul de participare, autoritatea contractanta va raspunde acestor solicitari in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor in conformitate cu art.161 din Legea nr.98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, coroborat cu art. 27 alin (3) din HG 395/2016 cu modificarile si completarile ulterioare. *Modificarea și/sau ajustarea contractului de achiziție publică, în cursul perioadei sale de valabilitate, se face în condițiile prevăzute la art. 221, respectiv 222^2 din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice, cu modificările și completările ulterioare, pentru alte cazuri, respectiv în alte condiții, fiind necesară organizarea unei noi proceduri de atribuire, în conformitate cu dispozițiile normative aplicabile.
Interne Kennung: 4183253_2025_PAAPD1568219 /;4183253_2025_PAAPD1568220
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Servicii de consultanță/supervizare, dirigenție de șantier și supraveghere lucrări pentru proiectul de investiție imobiliară: „Realizare pavilion nou medicină operațională politraumă D+P+4E, drum de acces și rețele la cazarma 646 Brașov”, cod proiect 2019-I-646 Brașov;
Beschreibung: Servicii de consultanță/supervizare, dirigenție de șantier, supraveghere lucrări și SSM
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Servicii de consultanță/supervizare, dirigenție de șantier și supraveghere lucrări pentru proiectul de investiție imobiliară: „Lucrări de intervenție la pavilionul B din cazarma 646 Brașov”, cod proiect 2018-C/I/RK 646 Brașov
Interne Kennung: 2