2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rozbudowa ul. Karpackiej oraz przebudowa ul. Astronautów w Łodzi
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na rozbudowie ul. Karpackiej oraz przebudowa ul. Astronautów w Łodzi z podziałem na zadania: Zadanie 1: Rozbudowa ul. Karpackiej na odcinku od ul. Pabianickiej do ul. Paderewskiego, z podziałem na etapy: etap 1: Rozbudowa ul. Karpackiej na odcinku od ul. Pabianickiej do ul. Zaolziańskiej ( bez skrzyżowania), etap 2: Rozbudowa ul. Karpackiej na odcinku od ul. Zaolziańskiej (bez skrzyżowania) do ul. Paderewskiego. Zakres robót obejmuje m.in.: Prace rozbiórkowe i roboty ziemne, rozbudowę drogi w tym przebudowę jezdni, chodników, miejsc parkingowych i zjazdów oraz budowę ciągu pieszo-rowerowego, przebudowę instalacji oświetleniowej, odwodnienia, budowę instalacji kanału technologicznego, a także usuniecie kolizji wodociągowych i energetycznych oraz inne roboty w zakresie zgodnym z dokumentacją projektową, STWiORB. Zadanie 2: Przebudowa ul. Astronautów na odcinku od ul. Zaolziańskiej do ul. Karpackiej. Zakres robót obejmuje m.in.: Prace rozbiórkowe i roboty ziemne, rozbudowę drogi w tym przebudowę jezdni, chodników, miejsc postojowych, krawężników, przebudowę zjazdów i odwodnienia, regulację wysokościową armatury, zabezpieczenie sieci, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego, budowę elementów małej architektury, nasadzenie drzew i krzewów oraz inne roboty w zakresie zgodnym z dokumentacją projektową, STWiORB.
Interne Kennung: BZZ.261.32.2026.NR
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Wykonawca może złożyć jedną ofertę. 2. Ofertę sporządza się w języku polskim, pod rygorem nieważności, w postaci elektronicznej i opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym zgodnie z art. 63 ust. 1 ustawy Pzp. 3. Kompletna oferta powinna zawierać: 1) Formularz oferty sporządzony na podstawie wzoru stanowiącego Załącznik nr 1.1 do SWZ (..) 2) Tabelę elementów scalonych dla Zadania 2 sporządzoną na podstawie wzoru stanowiącego Załącznik nr 1a.1 do SWZ złożoną elektronicznie oraz opatrzoną kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 3)Oświadczenie wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego złożone elektronicznie oraz opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym – w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia oświadczenie składa każdy z nich (..) 4) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego do oddania swego zasobu na potrzeby Wykonawcy składającego ofertę (jeżeli dotyczy) (..) 5) Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (jeżeli dotyczy) (..) 6) Stosowne pełnomocnictwo (a) osób podpisujących ofertę (..) 7) W przypadku składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (..), ewentualnie umowę o współdziałaniu, z której będzie wynikać przedmiotowe pełnomocnictwo (..) 8) Uprawdopodobnienie, że zastrzeżone przez Wykonawcę dokumenty stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Zamawiający informuje, iż zgodnie z art. 18 ust. 3 ustawy Pzp, nie ujawnia się informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa, w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jeżeli Wykonawca, wraz z przekazaniem takich informacji, zastrzegł że nie mogą być one udostępniane oraz wykazał, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 222 ust. 5 ustawy Pzp. Wszelkie informacje stanowiące tajemnice przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczeniu nieuczciwej konkurencji (t.j. Dz.U. 2026 r., poz.85), które Wykonawca pragnie zastrzec jako tajemnicę przedsiębiorstwa, winny być załączone na Platformie w osobnym pliku wraz z jednoczesnym zaznaczeniem polecenia „Załącznik stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”. 9) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – Oświadczenie z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 10 do SWZ (..) 10) Dowód wniesienia wadium, wniesionego w postaci gwarancji/poręczenia (..) 4. Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (zwany dalej: „Jednolity Dokument” lub „JEDZ”) i podmiotowe środki dowodowe składa, na wezwanie Zamawiającego, Wykonawca którego oferta została najwyżej oceniona. 5. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu Zamawiający żąda od Wykonawcy (w tym podmiotu udostępniającego swoje zasoby – jeśli dotyczy) następujących dokumentów (podmiotowych środków dowodowych): 1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, w zakresie: a. art. 108 ust. 1 pkt 1) i 2) ustawy Pzp (Rozdział 5 punkt 2.1.1 i 2.1.2 SWZ); b. art. 108 ust. 1 pkt 4) ustawy Pzp, odnośnie do orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego 2) oświadczenia wykonawcy o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 1714), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej (..) 3) informacji z Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych, sporządzonej nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, w zakresie art. 108 ust. 2 ustawy Pzp (..) 4) zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, (..) w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1) ustawy Pzp. 5) zaświadczenia właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, (..) w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1) ustawy Pzp. 6) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, (..), w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4) ustawy Pzp. 7) oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (..) 6. W przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, Wykonawca składa JEDZ, o którym mowa w Rozdziale 6 pkt 2 i podmiotowe środki dowodowe o których mowa w Rozdziale 6 punkt 3.2.1., 3.2.3.-3.2.7, potwierdzające brak podstaw do wykluczenia tego podmiotu. (..) 7. Szczegółowe informacje zawarte są w Rozdziale 5 i 6 SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen, 45233120 Straßenbauarbeiten, 45231220 Bauarbeiten für Gasfernleitungen, 45111240 Baugrundentwässerungsarbeiten, 45112730 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Verkehrsbegleitgrün, 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen, 45233221 Straßenmarkierungsarbeiten, 45233290 Installation von Straßenschildern, 45233330 Fundamentierungsarbeiten für Straßen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na rozbudowie ul. Karpackiej oraz przebudowa ul. Astronautów w Łodzi z podziałem na zadania: Zadanie 1: Rozbudowa ul. Karpackiej na odcinku od ul. Pabianickiej do ul. Paderewskiego, z podziałem na etapy: etap 1: Rozbudowa ul. Karpackiej na odcinku od ul. Pabianickiej do ul. Zaolziańskiej ( bez skrzyżowania), etap 2: Rozbudowa ul. Karpackiej na odcinku od ul. Zaolziańskiej (bez skrzyżowania) do ul. Paderewskiego. Zakres robót obejmuje m.in.: Prace rozbiórkowe i roboty ziemne, rozbudowę drogi w tym przebudowę jezdni, chodników, miejsc parkingowych i zjazdów oraz budowę ciągu pieszo-rowerowego, przebudowę instalacji oświetleniowej, odwodnienia, budowę instalacji kanału technologicznego, a także usuniecie kolizji wodociągowych i energetycznych oraz inne roboty w zakresie zgodnym z dokumentacją projektową, STWiORB. Zadanie 2: Przebudowa ul. Astronautów na odcinku od ul. Zaolziańskiej do ul. Karpackiej. Zakres robót obejmuje m.in.: Prace rozbiórkowe i roboty ziemne, rozbudowę drogi w tym przebudowę jezdni, chodników, miejsc postojowych, krawężników, przebudowę zjazdów i odwodnienia, regulację wysokościową armatury, zabezpieczenie sieci, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego, budowę elementów małej architektury, nasadzenie drzew i krzewów oraz inne roboty w zakresie zgodnym z dokumentacją projektową, STWiORB. Dodatkowe wytyczne do realizacji: Zakres Zadania 1 - rozbudowa ul. Karpackiej na odcinku od ul. Pabianickiej do ul. Paderewskiego należy wykonać bez skrzyżowania ul. Karpackiej z ul. Zaolziańską – wykonawca winien dowiązać się do zrealizowanego wcześniej zakresu robót w rejonie skrzyżowania ulic Karpacka / Zaolziańska. Zadanie 1 etap 1 - rozbudowa ul. Karpackiej na odcinku od ul. Pabianickiej do ul. Zaolziańskiej (bez skrzyżowania) należy wykonać do końca 2026 r. Rozpoczęcie realizacji etapu 2 Zadania 1 jest możliwe po ukończeniu etapu 1. Zadanie 2 - przebudowa ul. Astronautów na odcinku od ul. Zaolziańskiej do ul. Karpackiej należy realizować równolegle z robotami prowadzonymi w etapie 1 Zadania 1 - rozbudowa ul. Karpackiej na odcinku od ul. Pabianickiej do ul. Zaolziańskiej ( bez skrzyżowania). Zadanie 2 należy wykonać do końca 2026r. Rozpoczęcie robót budowlanych jest możliwe po zakończeniu prac na ul. Zaolziańskiej. Inwestycję należy realizować w koordynacji z robotami gazowniczymi na ul. Karpackiej na odc. od ul. Pabianickiej do ul. Zaolziańskiej realizowanymi na zlecenie PSG. Planowany termin prowadzenia robót przez wykonawcę działającego na zlecenie PSG to: 01.10.2026r. do 31.12.2027r.