See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: MATERIALE OSTEOSINTEZA SI COMPLETARE DE PROTEZE
Beschreibung: Autoritatea contractanta doreste achizitionarea produselor de osteosinteza conform celor descrise in caietul de sarcini, impartite in 56 loturi. Obiectivele specifice ale achizitiei vizează sustinerea si imbunatatirea actului medical. Luand in considerare obiectul achizitiei si caracteristicile tehnice, se poate considera ca achizitia are un grad mare de complexitate. Specialistul solicita demararea procedurii de achizitie publica cu respectarea lotizarii din referat de necesitate NR.10/14.02.2024, iar motivul pentru care solicita comasarea produselor intr-un singur lot la loturile 30, 31, 32, 33, 34, 35, 37, 43, 49, 51, 52 este urmatorul: produsele sunt destinate tratamentelor unor patologii complexe care necesita compatibilitatea intre ele cat si cu instrumentarul, motiv pentru care loturile respective constituie un ecosistem interdependent. Aceste interventii chirurgicale devin mult mai dificile sau chiar imposibile in situatia in care implanturile folosite nu sunt din acelasi sistem, achizitia lor devenind astfel inutila. Specificatiile tehnice ale fiecarui lot in parte se regasesc in Caietul de sarcini Anexa 1 si in anexa la stategia de contractare. Se va incheia acord cadru pe o perioada de 24 luni. In intervalul unui an calendaristic se preconizeaza ca se vor incheia un numar estimativ de minim 1 contract subsevent si un numar maxim de 4 contracte subsecvente, frecventa celui mai mare contract subsecvent putand fi incheiat la 3 luni. Cantitatile minime si maxime estimate ale contractelor subsecvente se regasesc in anexa 1 a strategiei de contractare si ale caietului de sarcini acestea se vor incheia in functie de necesitatile autoritatii contractante, cantitatile minime si maxime fiind estimative. Promitentul-achizitor nu se obligă a achizitiona nici cantitatea minima nici cea maxima pe parcursul acordului-cadru, specificata in anexa. De asemenea, cantitatea ce se preconizeaza a fi achizitionata pe parcursul acordului-cadru si specificata in documentatia de atribuire va fi achizitionata in functie de existenta fondurilor alocate cu aceasta destinatie si de necesitatile autoritatii contractante. In cazul temeinic justificat, cantitatea maxima estimata in acordul cadru poate fi suplimentata in conformitate cu prevederile art. 221 Legea 98/2016 privind achzitiile publice. Termenul limita in care AC va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari /informatii suplimentare va fi a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor conform art.160 coraborat cu art.161 din Legea 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor : 20 zile.
Interne Kennung: 3963722_2024_PAAPD1475986
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33183100 Orthopädische Implantate
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Surub canulat 3.5mm titan
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI=280 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 960 VALOARE MINIMA/24 LUNI=18200 VALOARE MAXIMA/24 LUNI=62400 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=7800.00
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Surub canulat 4.5 mm titan
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI=280 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 960 VALOARE MINIMA/24 LUNI=18200 VALOARE MAXIMA/24 LUNI=62400 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=7800
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 33183300 Ausrüstung für Osteosynthese
Los: LOT-0003
Titel: Surub canulat de col femural 6.5 - 7.0mm din titan
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI=240 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 2400 VALOARE MINIMA/24 LUNI=21600 VALOARE MAXIMA/24 LUNI=216000 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=27000
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Brose Kirschner
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI=1440 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 2400 VALOARE MINIMA/24 LUNI=11520 VALOARE MAXIMA/24 LUNI=19200 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=2400
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Brose Kirschner filetate
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI=480 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 2400 VALOARE MINIMA/24 LUNI=11040 VALOARE MAXIMA/24 LUNI=55200 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=6900
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Sarma osteosinteza
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI=120 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 480 VALOARE MINIMA/24 LUNI=3000 VALOARE MAXIMA/24 LUNI=12000 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=1500
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Sistem DHS standard
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI=120 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 240 VALOARE MINIMA/24 LUNI=18000 VALOARE MAXIMA/24 LUNI=36000 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=4500
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Tija zavorata de artrodeza de glezna
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI=24 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 48 VALOARE MINIMA/24 LUNI=57600 VALOARE MAXIMA/24 LUNI=115200 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=21600
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Tija zavorata tibie
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI=120 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 360 VALOARE MINIMA/24 LUNI=102000 VALOARE MAXIMA/24 LUNI=306000 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=38250
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Tija zavorata femur anterograd
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Tija zavorata femur retrograd
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Sistem gamma (scurt) pentru fracturi trohanteriene
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI=240 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 540 VALOARE MINIMA/24 LUNI=348000 VALOARE MAXIMA/24 LUNI=783000 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=87000
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Sistem gamma (lung) pentru fracturi subtrohanteriene
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI=240 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 540 VALOARE MINIMA/24 LUNI=564000 VALOARE MAXIMA/24 LUNI=1269000 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=141000
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Tija de reocnstructie a femurului proximal cu compactare liniara a fracturii
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI=120 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 240 VALOARE MINIMA/24 LUNI=240000 VALOARE MAXIMA/24 LUNI=480000 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=60000
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Placa semitubulara - 3.5 mm
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI=120 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 480 VALOARE MINIMA/24 LUNI=7200 VALOARE MAXIMA/24 LUNI=28800 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=3600
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Placa angular stabila LCP-DCP cu suruburi blocate poliaxial pentru radius distal 2.7mm/2.0mm, premulata
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI=120 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 480 VALOARE MINIMA/24 LUNI=150000 VALOARE MAXIMA/24 LUNI=600000 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=75000
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Placa angular stabila tip LCP-DCP cu suruburi blocate 3.5mm , dreapta
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI=120 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 240 VALOARE MINIMA/24 LUNI=72000 VALOARE MAXIMA/24 LUNI=144000 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=18000
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Placa angular stabila, semitubulara, cu surubri blocate
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Placa angular stabila tip LCP-DCP cu suruburi blocate 3.5mm, pentru regiunea anatomica a olecranului, premulata
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI=120 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 240 VALOARE MINIMA/24 LUNI=96000 VALOARE MAXIMA/24 LUNI=192000 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=24000
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Placa angular stabila tip LCP-DCP cu suruburi blocate 3.5mm/2.7mm, pentru regiunea anatomica a humerusului distal, condil medial, premulata
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Placa angular stabila tip LCP-DCP cu suruburi blocate 3.5mm/2.7mm, pentru regiunea anatomica a humerusului distal, condil lateral, premulata
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Placa angular stabila tip LCP cu suruburi blocate 3.5mm, pentru regiunea anatomica a claviculei, premulata pentru fixarea superioara
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI=120 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 240 VALOARE MINIMA/24 LUNI=90000 VALOARE MAXIMA/24 LUNI=180000 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=22500
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Placa angular stabila tip LCP-DCP cu suruburi blocate 4.5mm, pentru regiunea anatomica a femurului proximal, premulata
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI=120 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI=240 VALOARE MINIMA/24 LUNI=120000 VALOARE MAXIMA/24 LUNI=240000 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=30000
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Placa angular stabila tip LCP-DCP cu suruburi blocate 4.5mm, pentru regiunea anatomica a femurului distal lateral, premulata
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI=120 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 240 VALOARE MINIMA/24 LUNI=108000 VALOARE MAXIMA/24 LUNI=216000 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=27000
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Placa angular stabila tip LCP-DCP cu suruburi blocate 4.5mm, pentru regiunea anatomica a tibiei proximale, premulata
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Placa angular stabila tip LCP-DCP cu suruburi blocate 4.5mm, pentru reconstructie tibiei proximale, premulata
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI=120 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 240 VALOARE MINIMA/24 LUNI=204000 VALOARE MAXIMA/24 LUNI=408000 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=51000
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: Placa angular stabila tip LCP-DCP cu suruburi blocate 4.5mm, pentru regiunea anatomica a pilonului tibial anterolateral, premulata
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Placa angular stabila tip LCP-DCP cu suruburi blocate 4.5mm, pentru regiunea anatomica a pilonului tibial medial, premulata
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Placa angular stabila tip LCP-DCP cu suruburi blocate 3.5mm/2.7mm, pentru regiunea anatomica a maleolei peroniere, premulata
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Kit de instabilitate scapulohumerala cu leziuni complexe, ireductibile
Beschreibung: LOTUL 30 ARE 16 SUBLOTURI, DREPT URMARE VA RUGAM SA LUATI CANTITATILE DIN ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI 30.1 Ancora de titan pentru reatasarea tesuturilor moi la os, cu 2 fire preincarcate 30.2 Microancora de titan de tesuturi moi, monofir 30.3 Ancora de titan pentru atasare tesuturilor moi la os cortical, monofir 30.4 Ancora de biotenodeza pentru reatasare tesuturi moi, fara fir 30.5 Ancora din PEEK pentru reatasari de tesuturi moi, monofir 30.6 Scoaba de titan pentru atasarea tesuturilor moi 30.7 Fir de sutura ortopedic ultrarezistent 30.8 Banda de sutura ortopedica 30.9 Canule artroscopice 30.10 Sistem double-row pentru repararea rupturilor masive de coafa rotatorilor 30.11 Ancora fara fir, inserabila percutan, pentru reatasarea de tendoane/tesuturi moi 30.12 Proteza ligamentara pentru reconstructie post-traumatica sau degenerativa 30.13 Suruburi de interferenta din titan 30.14 Ancora pentru biotenodeza biceps proximal sau distal 30.15 Kit special pentru biotenodeza de biceps distal 30.16 Ac pentru suturarea meniscului in fixarea leziunilor de radacina de menisc CANTITATE MINIMA/24 LUNI=IN ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= IN ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI VALOARE MINIMA/24 LUNI=610.200 LEI VALOARE MAXIMA/24 LUNI=11.004.000 LE VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=691.500
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: Kit de instabilitate genunchi pentru reconstructie ligamentara all-inside
Beschreibung: LOTUL 31 ARE 6 SUBLOTURI, DREPT URMARE VA RUGAM SA LUATI CANTITATILE DIN ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI 31.1 Sistem de fixare grefa de tendon tip buton cu bucla ajustabila, lungime variabila 31.2 Implant pentru marirea amprentei sistemului de fixare grefa tip buton. 31.3 Surub de interferenta din PEEK 31.4 Sistem de drill retrograd de unica folosinta pentru tunelizare all-inside 31.5 Sistem de compresie osoasa de tip dublu buton cu banda/cablu ultrarezistent 3.5mm 31.6 Sistem de compresie osoasa de tip dublu buton cu banda/cablu ultrarezistent 6mm CANTITATE MINIMA/24 LUNI=IN ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= IN ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI VALOARE MINIMA/24 LUNI=194.160 LEI VALOARE MAXIMA/24 LUNI=3.883.200 LE VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=485400
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Kit de reconstructie ligament incrucisat anterior (LIA)
Beschreibung: LOTUL 32 ARE 6 SUBLOTURI, DREPT URMARE VA RUGAM SA LUATI CANTITATILE DIN ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI 32.1 ENDOBUTTON CU LUNGIME FIXA 32.2 Surub de interferenta PEEK 32.3 ENDOBUTTON CU LUNGIME VARIABILA 32.4 SURUB DE INTERFERENTA BIOCOMPOZIT 32.5 SISTEM DE EXTENSIE A DISPOZITIVULUI DE FIXARE FEMURALA/TIBIALA 32.6 KIT BURGHIU PENTRU FORAJ RETROGRAD CANTITATE MINIMA/24 LUNI=IN ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= IN ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI VALOARE MINIMA/24 LUNI=163.200 LEI VALOARE MAXIMA/24 LUNI=3.264.000 LE VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=408000
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: Kit de reconstructie si sutura meniscala, tenoligamentara si cartilaginoasa
Beschreibung: LOTUL 33 ARE 18 SUBLOTURI, DREPT URMARE VA RUGAM SA LUATI CANTITATILE DIN ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI 33.1 Sistem de sutura meniscala de tip “all inside” 33.2 Sistem de sutura meniscala tip "outside-in" 33.3 Ancora de titan pentru reatasarea tesuturilor moi la os 33.4 Fir de sutura ortopedic ultrarezistent 33.5 Banda de sutura ortopedica 33.6 Sistem de implanturi osteocondrale autologe 33.7 Sistem de compresie osoasa de tip dublu buton cu banda/cablu ultrarezistent 3.5mm 33.8 Sistem de compresie osoasa de tip dublu buton cu banda/cablu ultrarezistent 6mm 33.9 SISTEM DE REATASARE A CORNULUI POSTERIOR DE MENISC 33.10 MATRICE DE COLAGEN PENTRU DEFECTE CONDRALE 33.11 MEMBRANA PENTRU REPARARE -SUBSTITUTIE MENISCALA 33.12 Ancora din fir de sutura pentru instabilitati, cu amprenta intraosoasa mica 33.13 ANCORA DE SUTURA KNOTLESS HIBRIDA (PEEK SI BIOCOMPOZIT) PENTRU INSTABILITATI 33.14 ANCORA DIN FIR DE SUTURA PENTRU COAFA ROTATORIE 33.15 ANCORA DIN PEEK PENTRU REFACEREA COAFEI ROTATORILOR 33.16 ANCORA DIN PEEK KNOTLESS PENTRU REFACEREA COAFEI ROTATORILOR 33.17 ANCORA DIN PEEK KNOTLESS PENTRU TENDOANE MARI 33.18 MATRICE BIOINDUCTIVA PENTRU RUPTURI MASIVE DE COAFA CANTITATE MINIMA/24 LUNI=IN ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= IN ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI VALOARE MINIMA/24 LUNI=1.880.040 LEI VALOARE MAXIMA/24 LUNI=12.253.200 LE VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=830910
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: Suruburi canulate de compresiune fara cap
Beschreibung: SUBLOT 34.1 Suruburi canulate de compresiune fara cap pentru fragmente mari CANTITATE MINIMA/24 LUNI=24 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 360 VALOARE MINIMA/24 LUNI= 14400 LEI VALOARE MAXIMA/24 LUNI= 216000 LEI VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=27000 LEI SUBLOT 34.2 Suruburi canulate de compresiune tip Herbert 2.4/3mm, monobloc, pentru fragmente mici CANTITATE MINIMA/24 LUNI=24 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 360 VALOARE MINIMA/24 LUNI=8400 LEI VALOARE MAXIMA/24 LUNI=126000 LEI VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=15750 LEI SUBLOT 34.3 Suruburi pentru osteotomia hallux-valgus cu abord minim-invaziv CANTITATE MINIMA/24 LUNI=24 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 360 VALOARE MINIMA/24 LUNI= 21600LEI VALOARE MAXIMA/24 LUNI=324000 LEI VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=40500
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: Placi angular stabile cu suruburi blocate cu sistem de tintire MIPO incorporat
Beschreibung: SUBLOT 35.1 Placa de humerus proximal angular stabila cu suruburi blocate CANTITATE MINIMA/24 LUNI=24 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI=240 VALOARE MINIMA/24 LUNI= 48000 LEI VALOARE MAXIMA/24 LUNI= 480000 LEI VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=60000 LEI SUBLOT 35.2 Placa de femur distal angular stabila cu suruburi blocate CANTITATE MINIMA/24 LUNI=24 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI=240 VALOARE MINIMA/24 LUNI= 52800 LEI VALOARE MAXIMA/24 LUNI= 528000 LEI VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI= 66000 LEI SUBLOT 35.3 Placa de tibie proximala laterala angular stabila cu suruburi blocate CANTITATE MINIMA/24 LUNI=24 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI=240 VALOARE MINIMA/24 LUNI= 52800 LEI VALOARE MAXIMA/24 LUNI= 528000 LEI VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI= 66000 LEI
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: Tija de reconstructie humerus cu suruburi angular stabile si reconstructie surub in surub
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI=24 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 240 VALOARE MINIMA/24 LUNI=72000 VALOARE MAXIMA/24 LUNI=720000 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=90000
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: Sistem pentru osteosinteza fragmentelor mici cu placi angular stabile si surburi blocate
Beschreibung: LOTUL 37 ARE 2 SUBLOTURI 37.1 Sistem de placi de 1.5mm, 2.0mm, 2.4mm, 2.7mm angular stabile cu suruburi blocate CANTITATE MINIMA/24 LUNI=24 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 360 VALOARE MINIMA/24 LUNI=28800 LEI VALOARE MAXIMA/24 LUNI=432000 LE VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=54000 37.2 Placa de artrodeza pentru Lapidus plantar CANTITATE MINIMA/24 LUNI=24 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 360 VALOARE MINIMA/24 LUNI=55200 LEI VALOARE MAXIMA/24 LUNI=828000 LE VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=103500
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: Placa de humerus proximal angular stabila cu suruburi blocate poliaxial
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI=24 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 240 VALOARE MINIMA/24 LUNI=38400 VALOARE MAXIMA/24 LUNI=384000 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=48000
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: Tija diafiza humerala
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI=24 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 240 VALOARE MINIMA/24 LUNI=36000 VALOARE MAXIMA/24 LUNI=360000 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=45000
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: Sistem de fixare angular stabil al fracturilor periprotetice
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI=24 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 120 VALOARE MINIMA/24 LUNI=81600 VALOARE MAXIMA/24 LUNI=408000 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=51000
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: Sistem de tije elastice destinat osteosintezei centromedulare a fracturilor oaselor lungi in ortopedia pediatrica
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI=240 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI=720 VALOARE MINIMA/24 LUNI=108000 VALOARE MAXIMA/24 LUNI=324000 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=40500
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: Sistem placa suruburi pentru fracturi de col femural
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI=24 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI=120 VALOARE MINIMA/24 LUNI=24000 VALOARE MAXIMA/24 LUNI=120000 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=15000
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: Sistem de management al fracturilor piciorului cu placi angular stabile si suruburi blocate poliaxial
Beschreibung: SUBLOT 43.1 Placa blocata pentru calcaneu cu unghi variabil CANTITATE MINIMA/24 LUNI=24 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 120 VALOARE MINIMA/24 LUNI=31200 LEI VALOARE MAXIMA/24 LUNI= 156000 LEI VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=19500 LEI SUBLOT 43.2 Sistem de placi blocate pentru medio si antepicior cu unghi variabil CANTITATE MINIMA/24 LUNI=24 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 120 VALOARE MINIMA/24 LUNI=28800 LEI VALOARE MAXIMA/24 LUNI=144000 LEI VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=18000 LEI
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: Sistem de placi de fixare a fracturilor intrapelvian supra si infrapectineal si de reconstructie
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI=24 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 120 VALOARE MINIMA/24 LUNI=72000 VALOARE MAXIMA/24 LUNI=360000 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=45000
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: Suruburi canulate 6,5 mm cu saiba pentru fixarea fracturilor de bazin trans iliosacrale
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI=24 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 120 VALOARE MINIMA/24 LUNI=28800 VALOARE MAXIMA/24 LUNI=144000 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=18000
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: Placa pentru osteosinteza simfiza pubiana
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI=24 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 120 VALOARE MINIMA/24 LUNI=57600 VALOARE MAXIMA/24 LUNI=288000 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=36000
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: Placa blocata cap radial titan
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI=24 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 120 VALOARE MINIMA/24 LUNI=33600 VALOARE MAXIMA/24 LUNI=168000 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=21000
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: Placa blocata artrodeza de pumn titan
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI=24 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 120 VALOARE MINIMA/24 LUNI=38400 VALOARE MAXIMA/24 LUNI=192000 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=24000
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: FIXATOARE EXTERNE
Beschreibung: SUBLOT 49.1 Fixator extern MONOPLAN GAMBA/FEMUR CANTITATE MINIMA/24 LUNI=24 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 240 VALOARE MINIMA/24 LUNI=28800 LEI VALOARE MAXIMA/24 LUNI= 288000 LEI VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI= 36000LEI SUBLOT 49.2 Fixator extern UMAR/ANTEBRAT CANTITATE MINIMA/24 LUNI=24 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 120 VALOARE MINIMA/24 LUNI=28800 LEI VALOARE MAXIMA/24 LUNI= 144000LEI VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI= 18000 LEI SUBLOT 49.3 Fixator extern DE BAZIN CANTITATE MINIMA/24 LUNI=24 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 120 VALOARE MINIMA/24 LUNI=43200 LEI VALOARE MAXIMA/24 LUNI= 216000 LEI VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI= 27000 LEI SUBLOT 49.4 Fixator extern ARTICULAT DE PUMN CANTITATE MINIMA/24 LUNI=24 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 120 VALOARE MINIMA/24 LUNI=38400 LEI VALOARE MAXIMA/24 LUNI= 192000 LEI VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI= 24000 LEI
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: Fixator intern de bazin
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI=24 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 120 VALOARE MINIMA/24 LUNI=33600 VALOARE MAXIMA/24 LUNI=168000 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=8400
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: SISTEM INTEGRAT PENTRU MANAGEMENTUL PATOLOGIEI GLEZNEI SI PICIORULUI
Beschreibung: LOTUL 51 ARE 8 SUBLOTURI, DREPT URMARE VA RUGAM SA LUATI CANTITATILE DIN ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI 51.1 Surub de stabilizare 51.2 Surub de compresie 51.3 Surub tip MIS 51.4 Sistem placi blocate premulate artrodeza glezna cu gauri poliaxiale 51.5 Sistem placi blocate calcaneu 51.6 Sistem placi blocate poliaxiale picior 51.7 Suruburi canulate 4.0 mm 51.8 Suruburi canulate 7.0 mm CANTITATE MINIMA/24 LUNI=IN ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= IN ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI VALOARE MINIMA/24 LUNI=420.000 LEI VALOARE MAXIMA/24 LUNI=2.100.000 LEI VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=262500 LEI
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: SISTEM INTEGRAT PENTRU MANAGEMENTUL PATOLOGIEI OSTEOLIGAMENTARE LA ADOLESCENT SI ADULTUL TANAR
Beschreibung: LOTUL 52 ARE 8 SUBLOTURI, DREPT URMARE VA RUGAM SA LUATI CANTITATILE DIN ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI 52.1Kit Reconstructie LIA (Buton reglabil- surub Biocompozit) 52.2 Sutura meniscala cu ancore din fir de sutura 52.3 Ancora de umar din fir de sutura pentru coafa (double loaded cu fir) 52.4 Ancora de umar din fir de sutura pentru coafa (triple loaded cu tape) 52.5 Ancora de umar din fir de sutura pentru instabilitati 1,5 mm 52.6 Ancora de umar knotless de PEEK 2,9 mm 52.7 Ancora de umar knotless de PEEK 4,5 mm Self Punch 52.8 Ancora de titan 5.0/6.5 mm CANTITATE MINIMA/24 LUNI=IN ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= IN ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI VALOARE MINIMA/24 LUNI=249.840 LEI VALOARE MAXIMA/24 LUNI=1.249.200 LE VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=156.150 LEI
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: Placa epifiza distala radius cu ghid preaplicat si pini de fixare PEG, pentru insertie minim invaziva
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: Proteza totala de genunchi cimentata cu platou anatomic cu insert CR
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI=120 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI=240 VALOARE MINIMA/24 LUNI=768.000 VALOARE MAXIMA/24 LUNI=1.536.000 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=192.000
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: Endoproteza modulara pentru fracturi de cap radial
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI=24 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI=120 VALOARE MINIMA/24 LUNI=132000 VALOARE MAXIMA/24 LUNI=660000 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=82500
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: Endoproteza femurala de sold necimentata monobloc conica pentru displazii de sold
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI=24 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 120 VALOARE MINIMA/24 LUNI=158400 VALOARE MAXIMA/24 LUNI=792000 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./3 LUNI=99000 LEI
Interne Kennung: 56