2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług publicznego transportu zbiorowego o charakterze użyteczności publicznej na terenie Powiatu Grudziądzkiego oraz poza jego granicami - na podstawie zawartych porozumień
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług publicznego transportu zbiorowego o charakterze użyteczności publicznej na terenie Powiatu Grudziądzkiego oraz poza jego granicami – na podstawie zawartych porozumień. 2. Świadczenie usług realizowane mają być autobusami: a) niskoemisyjnymi kategorii M3, klasy II z napędem ON o normie emisji spalin EURO VI (co najmniej poziom E) o długości od 10,0 m do 11,00 m – w liczbie 5 szt., stanowiące własność Zamawiającego i przekazane w kwietniu 2026 r. Wykonawcy na podstawie umowy dzierżawy autobusów niskoemisyjnych kategorii M3, klasy II z napędem ON o normie emisji spalin EURO VI (co najmniej poziom E), która stanowi Załącznik Nr 13 do umowy. b) autobusami kategorii M3, klasy II zeroemisyjne (elektryczne) o długości od 8,00 m do 10,6 m. – w liczbie 2 szt., które zostaną przekazane w lipcu 2026 r. Wykonawcy na podstawie umowy dzierżawy do realizacji usług na liniach P2; P3; P6; P10 i P22. Warunki umowy dzierżawy autobusów zeroemisyjnych (elektryczne) kategorii M3, klasy II, zostały określone w Załączniku Nr 14 do umowy. Mobilna stacja ładowania do autobusów zeroemisyjnych (elektrycznych) stanowiąca własność Zamawiającego zostanie przekazana w lipcu 2026 r. Warunki umowy dzierżawy zostały określone w Załączniku Nr 15 do umowy. c) autobusami kategorii M3, klasy I z napędem konwencjonalnym o długości od 8,00 m do 12,00 m (+/- 1%) nie starszymi niż 12 lat od daty pierwszej rejestracji pojazdu – w liczbie 6 szt. Wiek autobusów obowiązuje w całym okresie realizacji usług i liczy się od daty rozpoczęcia świadczonych usług przewozu osób. Parametry techniczno - użytkowe określa Załącznik Nr 4 do umowy. d) autobusami kategorii M3, klasy II z napędem konwencjonalnym od 8,00 m do 12,00 m (+/- 1%) nie starszymi niż 12 lat od daty pierwszej rejestracji pojazdu. – w liczbie 9 szt. Wiek autobusów obowiązuje w całym okresie realizacji niniejszej umowy i liczy się od daty rozpoczęcia świadczonych usług przewozu osób. Parametry techniczno-użytkowe określa Załącznik Nr 4 do umowy. e) Wykonawca zobowiązany jest dysponować autobusami rezerwowymi w liczbie co najmniej 4 szt. z napędem konwencjonalnym nie starszymi niż 12 lat od daty pierwszej rejestracji pojazdu. Wiek autobusów obowiązuje w całym okresie realizacji usług i liczy się od daty rozpoczęcia świadczonych usług przewozu osób. 3. Szczegółowy zakres zamówienia zawiera Opis przedmiotu zamówienia stanowiący załącznik nr 1 do SWZ. 4. Usługi należy wykonać zgodnie ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia wyliczeniem ceny ofertowej oraz projektowanymi postanowieniami umowy. W sprawach nieuregulowanych w ww. dokumentach należy stosować się do obowiązujących przepisów prawa, w szczególności ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym oraz aktów wykonawczych wydanych na jej podstawie. 5. Informacje na temat rozwiązań równoważnych Zamawiający dołożył wszelkich starań, aby w opisie przedmiotu zamówienia nie znalazł się żaden znak towarowy, patent lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę. Jeśli w dokumentach zamówienia, wskazano znak towarowy, patent lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, ma to wyłącznie charakter informacyjny. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 pzp, Zamawiający dopuszcza oferowanie rozwiązań równoważnych opisywanym pod warunkiem, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. W przypadku oferowania rozwiązań równoważnych w stosunku do rozwiązań określonych w opisie przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest do wypełnienia wymogu wynikającego z art. 101 ust. 5 i 6 pzp. Jeżeli jest wymagane posiadanie przez dany element usługi certyfikatów wydanych przez określoną jednostkę oceniającą zgodność, Zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. 6. Przedmiot zamówienia został opisany z uwzględnieniem potrzeb dla osób niepełnosprawnych. 7. Zamówienie nie zostało podzielone na części. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Oferty niezawierające pełnego zakresu przedmiotu zamówienia zostaną odrzucone. Zamówienie nie zostało podzielone na części gdyż taki podział ogranicza możliwość szybkiego i sprawnego reagowania na problemy czy zakłócenia występujące na liniach, pozwoli na szybsze reagowanie w momencie problemów przewozowych (jeden system GPS). Zamawiający nie wymaga i nie dopuszcza składania ofert wariantowych. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. Zamawiający nie przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 pzp. Zamawiający nie przewiduje możliwości i nie wymaga złożenia oferty po odbyciu wizji lokalnej lub sprawdzeniu dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. Zamawiający przewiduje odwróconą kolejność oceny ofert zgodnie z art. 139 pzp. Zamawiający nie przewiduje zastosowania aukcji elektronicznej. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. Zamawiający nie przewiduje wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 pzp. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 pzp. Zamawiający zastrzega zgodnie z art. 60 i art. 121 pzp obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań. Zamawiający nie wymaga, nie dopuszcza i nie przewiduje stosowania katalogów elektronicznych. Zamawiający nie przewiduje prawa opcji. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp przez Wykonawcę osób na podstawie stosunku pracy.
Interne Kennung: OR-RB.272.2.7.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Świadczenie usług publicznego transportu zbiorowego o charakterze użyteczności publicznej na terenie Powiatu Grudziądzkiego oraz poza jego granicami – na podstawie zawartych porozumień”
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung