530083-2026 - Wettbewerb
Polen – Versicherungen – Ubezpieczenia komunikacyjne jednostek organizacyjnych podległych lub nadzorowanych przez Ministra Sprawiedliwości
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ubezpieczenia komunikacyjne jednostek organizacyjnych podległych lub nadzorowanych przez Ministra Sprawiedliwości
Beschreibung: 1. Przedmiotem Zamówienia podstawowego są usługi ubezpieczenia na rzecz Jednostek, w okresie 36 miesięcy liczonym odrębnie dla każdego pojazdu mechanicznego zgłoszonego w I Okresie rozliczeniowym w ramach umowy w sprawie zamówienia publicznego, o którym mowa w § 3 ust. 1 pkt 1.1 wzoru Umowy stanowiącego Załącznik nr 5 do SWZ, w następującym zakresie: 1.1. obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, o którym mowa w ustawie z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (t. j. Dz. U. z 2025 r., poz. 367 z późn. zm.) oraz w Sekcji II Rozdziale 1 Załącznika nr 1 do Umowy „Opis Przedmiotu Zamówienia” stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ, zwanego dalej również „Ubezpieczeniem OC” lub „OC”; 1.2. ubezpieczenia Auto Casco, o którym mowa w Sekcji II Rozdziale 2 Załącznika nr 1 do Umowy „Opis Przedmiotu Zamówienia” stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ, zwanego dalej również „Ubezpieczeniem AC” lub „AC”; 1.3. ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków Kierowców i Pasażerów, o którym mowa w Sekcji II Rozdziale 3 Załącznika nr 1 do Umowy „Opis Przedmiotu Zamówienia” stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ, zwanego dalej również „Ubezpieczeniem NNW” lub „NNW”; 1.4. ubezpieczenia Assistance, o którym mowa w Sekcji II Rozdziale 4 Załącznika nr 1 do Umowy „Opis Przedmiotu Zamówienia” stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ, zwanego dalej również „Ubezpieczeniem ASS” lub „ASS”; 1.5. ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych w ruchu zagranicznym, o którym mowa w Sekcji II Rozdziale 5 Załącznika nr 1 do Umowy „Opis Przedmiotu Zamówienia” stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ, zwanego dalej również „Ubezpieczeniem ZK” lub „ZK”. 2. Okresy ubezpieczenia pojazdów mechanicznych zostały wskazane w „Wykazie pojazdów” stanowiącym Załącznik nr 9 do SWZ „Wykaz pojazdów - wyliczenie kosztów”. 3. Szczegółowy opis przedmiotu Zamówienia określony został we wzorze Umowy „Umowa generalna ubezpieczeń komunikacyjnych” stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ oraz w Załączniku nr 1 do wzoru Umowy „Opis Przedmiotu Zamówienia” stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ; 4. Zamawiający, działając na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy wszystkich osób, które będą odpowiedzialne za obsługę Umowy i będą wykonywać czynności polegające na: bieżącym kontakcie z Ubezpieczającym, Ubezpieczonym lub brokerem (prowadzeniu korespondencji w ramach Umowy i kontaktach telefonicznych w sprawach związanych z Umową), wystawianiu dokumentów ubezpieczenia, rozliczaniu Umowy, potwierdzaniu zakresu odpowiedzialności Ubezpieczyciela, potwierdzeniu ochrony ubezpieczeniowej, informowaniu o stanie rozliczeń składek ubezpieczeniowych, udzielaniu informacji lub wyjaśnień związanych z realizacją Umowy, na zasadach i w zakresie określonym we wzorze Umowy stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ. 5. Znaczenie pojęć użytych w SWZ jest tożsame z definicjami przyjętymi we wzorze Umowy stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ oraz w Załączniku nr 1 do Umowy „Opis Przedmiotu Zmówienia” stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ. 6. Wykaz Jednostek, na rzecz których prowadzone jest postępowanie zawiera Załącznik nr 8 do SWZ. 7. Szczegółowe dane o Jednostkach oraz o pojazdach niezbędne do oceny ryzyka ubezpieczeniowego, w tym dane o przedmiocie ubezpieczenia oraz szkodowość, zostały ujęte w Załącznikach do SWZ od nr 8 do nr 10.
Interne Kennung: WZP-421-4/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66512100 Unfallversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem Zamówienia podstawowego są usługi ubezpieczenia na rzecz Jednostek, w okresie 36 miesięcy liczonym odrębnie dla każdego pojazdu mechanicznego zgłoszonego w I Okresie rozliczeniowym w ramach umowy w sprawie zamówienia publicznego, o którym mowa w § 3 ust. 1 pkt 1.1 wzoru Umowy stanowiącego Załącznik nr 5 do SWZ, w następującym zakresie: 1.1. obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, o którym mowa w ustawie z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (t. j. Dz. U. z 2025 r., poz. 367 z późn. zm.) oraz w Sekcji II Rozdziale 1 Załącznika nr 1 do Umowy „Opis Przedmiotu Zamówienia” stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ, zwanego dalej również „Ubezpieczeniem OC” lub „OC”; 1.2. ubezpieczenia Auto Casco, o którym mowa w Sekcji II Rozdziale 2 Załącznika nr 1 do Umowy „Opis Przedmiotu Zamówienia” stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ, zwanego dalej również „Ubezpieczeniem AC” lub „AC”; 1.3. ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków Kierowców i Pasażerów, o którym mowa w Sekcji II Rozdziale 3 Załącznika nr 1 do Umowy „Opis Przedmiotu Zamówienia” stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ, zwanego dalej również „Ubezpieczeniem NNW” lub „NNW”; 1.4. ubezpieczenia Assistance, o którym mowa w Sekcji II Rozdziale 4 Załącznika nr 1 do Umowy „Opis Przedmiotu Zamówienia” stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ, zwanego dalej również „Ubezpieczeniem ASS” lub „ASS”; 1.5. ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych w ruchu zagranicznym, o którym mowa w Sekcji II Rozdziale 5 Załącznika nr 1 do Umowy „Opis Przedmiotu Zamówienia” stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ, zwanego dalej również „Ubezpieczeniem ZK” lub „ZK”. 2. Opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ. 3. Szczegółowe warunki świadczenia usług zostały zawarte we Wzorze Umowy stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ. 4. Wykaz Jednostek na rzecz których prowadzone jest postępowanie zawiera Załącznik nr 8 do SWZ. 5. Okresy ubezpieczenia pojazdów mechanicznych zostały wskazane w „Wykazie pojazdów” stanowiącym Załącznik nr 9 do SWZ „Wykaz pojazdów - wyliczenie kosztów”. 6. Szczegółowe dane o Jednostkach oraz o pojazdach niezbędne do oceny ryzyka ubezpieczeniowego, w tym dane o przedmiocie ubezpieczenia oraz szkodowość, zostały ujęte w Załącznikach do SWZ od nr 8 do nr 10. 7. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zakres gwarantowany przedmiotu zamówienia i prawo opcji: 1.1. Minimalny zakres przedmiotu zamówienia (zakres gwarantowany): a) Zamawiający gwarantuje, iż minimalny zakup przedmiotu zamówienia przez Jednostki wyniesie 70% łącznej składki ubezpieczeniowej (łącznej ceny ofertowej), o której mowa w Rozdziale XIV pkt 1 SWZ. b) Zamawiający ma prawo do ograniczenia zakresu zamówienia w przypadku zmniejszonych potrzeb Jednostek, a w szczególności w przypadku zmian w strukturze organizacyjnej Jednostki, jej przekształcenia, połączenia, podziału, zniesienia, likwidacji lub im podobnych, a także w przypadku rezygnacji z jednostkowego AC, NNW, ZK lub ASS, albo na rezygnacji z jednostkowego OC, AC, NNW, ZK lub ASS odpowiednio w przypadku zbycia pojazdu i wypowiedzenia Ubezpieczenia OC przez nabywcę, wyrejestrowania, utraty posiadania lub zniszczenia pojazdu mechanicznego wskazanego w Załączniku nr 9 do SWZ „Wykaz pojazdów” lub objętego ochroną ubezpieczeniową zgodnie z postanowieniami Umowy, np. dodatkowego pojazdu mechanicznego, albo w szczególności w przypadku obniżenia sumy ubezpieczenia pojazdu w Ubezpieczeniu AC. 1.2. Opcja zwiększenia przewidywanego zakresu przedmiotu zamówienia: 1) Zamawiający przewiduje możliwość opcjonalnego zwiększenia wielkości zamówienia podstawowego (przewidywanego zakresu Umowy) o maksymalnie 70% łącznej stawki ubezpieczeniowej (łącznej ceny ofertowej), o której mowa w Rozdziale XIV pkt 1 SWZ w przypadku zwiększonych potrzeb Jednostek, a w szczególności w przypadkach opisanych w poniższych lit. a) – lit. c) oraz poniższym ppkt 4): a) w przypadku nabycia przez Jednostkę pojazdu mechanicznego niewskazanego w Załączniku nr 9 do SWZ ,,Wykaz pojazdów”, b) w przypadku potrzeby objęcia pojazdu mechanicznego wskazanego w Załączniku nr 9 do SWZ ,,Wykaz pojazdów’’ ubezpieczeniem, o którym mowa w Rozdziale II pkt 2.1.1-2.1.5 SWZ, a które nie było wnioskowane w Załączniku nr 9 do SWZ „Wykaz pojazdów” dla tego pojazdu mechanicznego przed zawarciem Umowy, c) w przypadku wzrostu sumy ubezpieczenia pojazdu w Ubezpieczeniu AC, np. w przypadku zamontowania w nim wyposażenia dodatkowego, w przypadku zmiany wartości pojazdu oraz innych stanów faktycznych lub prawnych prowadzących do zmiany wartości lub ilości floty ubezpieczanych pojazdów mechanicznych. 2) Zamawiający nie ma obowiązku wykorzystania prawa opcji zwiększenia wielkości zamówienia w całości. Wykonawca nie może odmówić wykonania Umowy w zakresie objętym opcją zwiększenia. 3) Warunkiem uruchomienia prawa opcji zwiększenia jest złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji zwiększenia, w określonym przez niego zakresie. 4) Niezależnie od opisanych w ppkt 1) przypadków, ale w ramach tego samego limitu wskazanego w ppkt 1) wynoszącego 70 % łącznej stawki ubezpieczeniowej (łącznej ceny ofertowej), Zamawiający ma ponadto możliwość skorzystania z prawa opcji zwiększenia polegającego na przedłużeniu o 12 (słownie: dwanaście) miesięcy terminu realizacji zamówienia (zwany również Okresem obowiązywania Umowy), o którym mowa w Rozdziale IV pkt 1 SWZ, co skutkuje wprowadzeniem kolejnego dwunastomiesięcznego IV Okresu rozliczeniowego od dnia 26 października 2029 r. do dnia 25 października 2030 r. Przedłużenie Okresu Obowiązywania Umowy w ramach realizacji prawa opcji zwiększenia wielkości zamówienia nastąpi na warunkach określonych w Umowie. 2. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp, stanowiących nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego (tj. przewidywanego zakresu przedmiotu Umowy) dla wszystkich lub wybranych Jednostek w zakresie przedmiotowym (rodzajowym) usług objętych zamówieniem podstawowym, zgodnie z warunkami świadczenia usług, zawartymi we wzorze Umowy (Załącznik nr 5 do SWZ). Warunkiem udzielania ww. zamówień jest wystąpienie zwiększonych potrzeb po stronie Jednostek wynikających z obiektywnych przyczyn, w toku świadczenia usług w ramach Umowy.