530105-2026 - Ergebnis
Rumänien – Datenübertragung – Servicii de transmisii de date VPN-MPLS-EVPL, configurare si administrare
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de transmisii de date VPN-MPLS-EVPL, configurare si administrare
Beschreibung: Primăria Sectorului 3 în calitate de Autoritate Contractantă a achiziționat și dezvoltat de-a lungul timpului o serie de aplicații informatice ce au nevoie de conexiună permanentă la internet și transmisii de date în vederea funcționării, beneficiari finali fiind cetățenii Sectorului 3. Achizitia se datoreaza necesitatii mentinerii serviciilor de transmisii de date necesare pentru circuitul cu bucla locală STS de tip ethernet, precum si pentru necesitatea configurării și administrării echipamentelor de comunicații unități de învățământ pentru urmărire flux comunicații din rețea centrală efracție și rețea monitoriare externă în dispeceratul Poliției Locale Sector 3. În conformitate cu prevederile art.160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legatură cu documentația de atribuire este de 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, autoritatea contractantă va transmite răspunsul consolidat formulat la solicitările de clarificări/informații suplimentare în a 11-a zi înainte. Legenda: - Autoritatea contractantă - AC; - Ofertant - OF; - Operator economic - OE; - Ofertant asociat - OA; - Asociat - AS; - Terț susținător - TS; - Subcontractant - SUBC.; - Subantreprenor - SA; - Persoana juridica - PJ; - Persoana fizică - PF; - Garanție de participare - GP; - Garanție de bună execuție - GBE; - Certificat de atestare fiscală - CAF; - Cazier judiciar - CJ; - Certificat constatator - CC; - Oficiul Național al Registrului Comerțului - ONRC; - Agenția Națională pentru Achiziții Publice - ANAP;
Interne Kennung: 4420465_2025_PAAPD1567173
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72318000 Datenübertragung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Cel mai mic contract subsecvent – 3 luni – 1 locatie; Cel mai mare contract subsecvent – 12 luni – 173 locatii; Cantitate minima acord cadru – 15 luni – 173 locatii; Cantitate maxima acord cadru – 48 luni– 173 locatii; Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord cadru, precum și ale cantităților minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza să fie atribuite pe durata acordului cadru se regasesc anexate la documentația de atribuire. Frecvența și valoarea contractelor ce vor fi atribuite: Atribuirea contractelor subsecvente încheierii acordului-cadru se va face fără reluarea competiției. Pe durata acordului cadru, autoritatea contractantă estimează că se vor încheia minim 2 contracte subsecvente si maxim 13 contracte subsecvente, adica maxim 3 subsecvente/an, dar autoritatea contractantă își rezervă dreptul de a încheia mai multe sau mai puține contracte subsecvente, în funcție de necesități, Asa cum rezulta din dispoziţiile art. 20 lit. f) din HG nr. 395/2016 pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a prevederilor referitoare la atribuirea contractului de achiziţie publica/acordului-cadru din Legea nr. 98/2016, cu modificările si completările ulterioare
Interne Kennung: 1