2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rámcová dohoda - náboje 9mm/5,56mm FX SIMUNITION
Beschreibung: Předmětem nákupu se rozumí zboží níže uvedených položek v předpokládaných počtech: Ráže: 9mm FX -provedení: • 200 000 kusů nábojů ráže 9mm FX se střelou červené barvy, • 194 000 kusů nábojů ráže 9mm FX se střelou modré barvy, • 3 000 kusů nábojů ráže 9mm FX bezbarvé (NON MARKING), • 3 000 kusů nábojů ráže 9mm Securi Blank (akustické, pro systém FX). Ráže: 5,56mm FX -provedení: • 100 000 kusů nábojů ráže 5,56mm FX se střelou červené barvy, • 92 000 kusů nábojů ráže 5,56mm FX se střelou modré barvy, • 3 000 kusů nábojů ráže 5,56mm FX bezbarvé (NON MARKING). Celkem se jedná o 595 000 kusů nábojů ráže: 9mm FX a 5,56mm FX
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35331000 Munition für Feuerwaffen und Kriegswaffen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Předmětem nákupu se rozumí zboží níže uvedených položek v předpokládaných počtech: Ráže: 9mm FX -provedení: • 200 000 kusů nábojů ráže 9mm FX se střelou červené barvy, • 194 000 kusů nábojů ráže 9mm FX se střelou modré barvy, • 3 000 kusů nábojů ráže 9mm FX bezbarvé (NON MARKING), • 3 000 kusů nábojů ráže 9mm Securi Blank (akustické, pro systém FX). Ráže: 5,56mm FX -provedení: • 100 000 kusů nábojů ráže 5,56mm FX se střelou červené barvy, • 92 000 kusů nábojů ráže 5,56mm FX se střelou modré barvy, • 3 000 kusů nábojů ráže 5,56mm FX bezbarvé (NON MARKING). Celkem se jedná o 595 000 kusů nábojů ráže: 9mm FX a 5,56mm FX.
Interne Kennung: PPR-5250/ČJ-2024-990640
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Výhrada změny závazku Zadavatel si v souladu s § 131 odst. 5 ZZVZ ve spojení s § 100 odst. 1 a 2 ZZVZ vyhrazuje následující možné změny závazku po dobu trvání rámcové dohody a objednávek uzavřených na základě rámcové dohody. 1.1 Inflační doložka 11.1.1 Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje nárok na změnu ceny v průběhu plnění rámcové dohody za níže uvedených a specifikovaných podmínek. 11.1.2 11.1.3 Nabídnuté jednotkové ceny uvedené v rámcové dohodě lze na žádost vybraného dodavatele navýšit z důvodu inflace, a to každý kalendářní rok následující po roce, v němž uplyne 1 (jeden) rok od účinnosti rámcové dohody, až do doby konce účinnosti rámcové dohody. Žádost je povinen vybraný dodavatel doručit do 15. 2. příslušného roku (příklad: rámcová dohoda bude uzavřena 1. 6. 2024, jeden rok od účinnosti rámcové dohody je 1. 6. 2025, následující rok je rok 2026, dodavatel musí do 15. 2. 2026 zažádat o navýšení ceny). 11.1.4 Nabídnuté jednotkové ceny lze zvýšit pouze tehdy, když inflace přesáhne výši 2 % a maximálně o částku ve výši inflace. 11.1.5 Inflací se rozumí meziroční inflace měřená vzrůstem úhrnného indexu spotřebitelských cen zboží a služeb, kterou udává každým kalendářním rokem Český statistický úřad za rok předcházející, vyjádřená v procentech. 1.2 Změna sazby DPH 11.2.1 Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje nárok na změnu ceny v průběhu plnění rámcové dohody za níže uvedených a specifikovaných podmínek. 11.2.2 Nabídnuté jednotkové ceny uvedené v rámcové dohodě lze měnit v případě zvýšení či snížení zákonem stanovené sazby daně z přidané hodnoty podle ZZVZ o dani. V takovém případě bude cena plnění změněna o příslušné navýšení nebo snížení sazby DPH a to ode dne účinnosti nové zákonné změny sazby DPH. 1.3 Změna dodavatele 11.3.1 Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 2 ZZVZ vyhrazuje právo na změnu dodavatele v průběhu plnění veřejné zakázky, a to v případě, kdy bude smluvní vztah s vybraným dodavatelem ukončen dle důvodů uvedených v čl. 12 odst. /1/ a /2/ rámcové dohody. V takovém případě bude vyzván k uzavření rámcové dohody dodavatel, který se v rámci tohoto zadávacího řízení umístil jako další v pořadí, a to postupem uvedeným dále. 11.3.2 Zadavatel je oprávněn uzavřít rámcovou dohodu s novým dodavatelem za podmínek uvedených dále a současně za podmínky, že nový dodavatel vstoupí do práv a převezme povinnosti plynoucí ze zrušené rámcové dohody s původním dodavatelem, a to v míře, jakou připouští zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů. 11.3.3 V případě zániku účasti některého z dodavatelů v případě společné účasti dodavatelů dle ust. § 82 ZZVZ je zadavatel oprávněn uzavřít rámcovou dohodu se zbývajícím/i dodavatelem/i. V případě, že zbývající dodavatel/é nepřevezme/ou práva a povinnosti z rámcové dohody v plném rozsahu, je zadavatel oprávněn uzavřít rámcovou dohodu s dodavatelem umístěným podle hodnocení nabídek v tomto zadávacím řízení za vybraným dodavatelem jako dalším v pořadí, a to postupem dle nadcházejícího odstavce. 11.3.4 V případě ukončení rámcové dohody dle předchozího odstavce zadávací dokumentace je zadavatel oprávněn vyzvat k uzavření rámcové dohody účastníka, jenž se podle hodnocení nabídek v tomto zadávacím řízení umístil za vybraným dodavatelem jako další v pořadí. Zadavatel nebude provádět nové hodnocení nabídek, ale bude vycházet z pořadí nabídek v původním zadávacím řízení. Zadavatel však provede posouzení splnění podmínek účasti, pokud tak v souladu s ust. § 39 odst. 4 ZZVZ neučinil v tomto zadávacím řízení, a posoudí, zda u tohoto účastníka nejsou naplněny povinné důvody pro vyloučení dle ust. § 48 ZZVZ. Pokud jsou naplněny důvody, pro které by nebylo možno uzavřít rámcovou dohodu s druhým účastníkem v pořadí v původním zadávacím řízení, může zadavatel oslovit dodavatele, který se umístil jako třetí v pořadí. Zadavatel výše popsaným postupem může vyzvat všechny účastníky zadávacího řízení. Každý z takto vyzvaných účastníků je povinen splňovat podmínky účasti, a to k okamžiku uzavření smluvního vztahu se zadavatelem dle této zadávací dokumentace. 11.3.5 Změna dodavatele bude provedena na základě uzavření nové rámcové dohody mezi zadavatelem a novým dodavatelem za podmínek uvedených v nabídce nového dodavatele. 11.3.6 Postup zadavatele dle předchozích odstavců, spočívající ve změně dodavatele, je přitom právem zadavatele, nikoliv jeho povinností, a nelze se předmětné výhrady právně domáhat. 1.4 Prodloužení doby plnění předmětu veřejné zakázky 11.4.1 Zadavatel si na základě § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje možnou změnu závazku v podobě prodloužení doby plnění rámcové dohody upravené v jejím čl. 4 odst. /3/, a to v případě, že dodavatel nebude schopen splnit předmět plnění rámcové dohody z důvodu vyšší moci, která může nastat mimo jiné i v důsledku nouzového stavu či karanténními nebo jinými opatřeními veřejné moci na území ČR, ale i v důsledku mimořádných opatření v jiných zemích, které mohou mít vliv na dodávky dodavatele nebo jeho poddodavatelů.