530227-2025 - Wettbewerb
Polen – Feuerwehrfahrzeuge – Zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilczkowie
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilczkowie
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilczkowie. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla poszczególnych części został określony w rozdziale II i stanowi załącznik do Specyfikacji Warunków Zamówienia (zwanej dalej SWZ lub Specyfikacją). 3. Oferowany samochód ratowniczo-gaśniczy musi spełniać wymagania: 1) polskich przepisów o ruchu drogowym, z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych, zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1251), wraz z przepisami wykonawczymi, 2) Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. Nr 143, poz. 1002 z późn. zm.), 3) Rozporządzenia Ministrów: Spraw Wewnętrznych i Administracji, Obrony Narodowej, Finansów oraz Sprawiedliwości z dnia 22 marca 2019 r. w sprawie pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Więziennej i straży pożarnej (Dz. U. poz. 594), 4) samochód musi być oznakowany numerami operacyjnymi Państwowej Straży Pożarnej zgodnie z Zarządzeniem nr 6 Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 8 maja 2025 r. w sprawie gospodarki transportowej w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej, 5) musi posiadać ważne świadectwo dopuszczenie do użytkowania, wydane przez właściwe Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej - Państwowy Instytut Badawczy. 6) musi posiadać aktualne świadectwo homologacji podwozia. 7) musi spełniać wymagania ogólne i szczegółowe zgodnie z normą PN-EN 1846-1 i 1846-2, 8) pojazd oraz podwozie muszą być fabrycznie nowe, rok produkcji podwozia min. 2024, silnik, podwozie i kabina tego samego producenta. 9) pojazd musi być przystosowany do eksploatacji we wszystkich porach roku i doby w warunkach atmosferycznych spotykanych w polskiej strefie klimatycznej, a w szczególności szerokiego zakresu temperatur i wilgotności powietrza, dużego zanieczyszczenia i zapylenia powietrza występującego podczas eksploatacji. 10) pojazd musi być odporny na działanie środków stosowanych do utrzymania przejezdności dróg w okresie zimowym, a także na działanie środków do mycia i czyszczenia pojazdów. 11) pojazd musi być przystosowany do eksploatacji po drogach twardych i gruntowych. 4. Po stronie wykonawcy leży wykonanie i poniesienie kosztów związanych z prawidłowym wykonaniem przedmiotu umowy, dostarczeniem wozu pod adres: Wilczkowo 55, 11-135 Lubomino oraz przeszkolenie użytkowników w zakresie obsługi pojazdu. 5. Dodatkowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia określono w § 4 SWZ. 6. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, zgodnie z art. 257 ustawy Pzp. 7. W celu potwierdzenia zgodności pojazdu z wymaganiami, cechami lub kryteriami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia Zamawiający wymaga załączenia do formularza ofertowego niżej wymienionych przedmiotowych środków dowodowych: 1) aktualne świadectwo lub jego uwierzytelniona kopia potwierdzająca dopuszczenie do użytkowania, wydane przez właściwe Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej - Państwowy Instytut Badawczy, 2) aktualne świadectwo homologacji podwozia, 3) deklaracje zgodności CE ("Conformité Européenne"), potwierdzające spełnienie wymagań zasadniczych dyrektyw WE, w tym dotyczących bezpieczeństwa, które są ujęte w normach zharmonizowanych PN-EN 1846-1 i PN-EN 1846-2, 4) uzupełnioną kartę oferowanego pojazdu stanowiącą załącznik nr 11 do SWZ. 8. Wykonawca składa przedmiotowe środki dowodowe wraz z ofertą. 9. Zamawiający informuje, że działając na podstawie art. 107 ust. 2 ustawy Pzp przewiduje, że w sytuacji, w której Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający jednokrotnie wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. 10. Postanowień z ust. 3 nie stosuje się, jeżeli pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. 11. Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych.
Interne KennungRNIOŚ.271.04.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144200 Notfalleinsatzfahrzeuge
5. Los
LosLOT-0001
TitelZakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilczkowie.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilczkowie. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla poszczególnych części został określony w rozdziale II i stanowi załącznik do Specyfikacji Warunków Zamówienia (zwanej dalej SWZ lub Specyfikacją). 3. Oferowany samochód ratowniczo-gaśniczy musi spełniać wymagania: 1) polskich przepisów o ruchu drogowym, z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych, zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1251), wraz z przepisami wykonawczymi, 2) Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. Nr 143, poz. 1002 z późn. zm.), 3) Rozporządzenia Ministrów: Spraw Wewnętrznych i Administracji, Obrony Narodowej, Finansów oraz Sprawiedliwości z dnia 22 marca 2019 r. w sprawie pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Więziennej i straży pożarnej (Dz. U. poz. 594), 4) samochód musi być oznakowany numerami operacyjnymi Państwowej Straży Pożarnej zgodnie z Zarządzeniem nr 6 Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 8 maja 2025 r. w sprawie gospodarki transportowej w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej, 5) musi posiadać ważne świadectwo dopuszczenie do użytkowania, wydane przez właściwe Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej - Państwowy Instytut Badawczy. 6) musi posiadać aktualne świadectwo homologacji podwozia. 7) musi spełniać wymagania ogólne i szczegółowe zgodnie z normą PN-EN 1846-1 i 1846-2, 8) pojazd oraz podwozie muszą być fabrycznie nowe, rok produkcji podwozia min. 2024, silnik, podwozie i kabina tego samego producenta. 9) pojazd musi być przystosowany do eksploatacji we wszystkich porach roku i doby w warunkach atmosferycznych spotykanych w polskiej strefie klimatycznej, a w szczególności szerokiego zakresu temperatur i wilgotności powietrza, dużego zanieczyszczenia i zapylenia powietrza występującego podczas eksploatacji. 10) pojazd musi być odporny na działanie środków stosowanych do utrzymania przejezdności dróg w okresie zimowym, a także na działanie środków do mycia i czyszczenia pojazdów. 11) pojazd musi być przystosowany do eksploatacji po drogach twardych i gruntowych. 4. Po stronie wykonawcy leży wykonanie i poniesienie kosztów związanych z prawidłowym wykonaniem przedmiotu umowy, dostarczeniem wozu pod adres: Wilczkowo 55, 11-135 Lubomino oraz przeszkolenie użytkowników w zakresie obsługi pojazdu. 5. Dodatkowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia określono w § 4 SWZ. 6. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, zgodnie z art. 257 ustawy Pzp. 7. W celu potwierdzenia zgodności pojazdu z wymaganiami, cechami lub kryteriami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia Zamawiający wymaga załączenia do formularza ofertowego niżej wymienionych przedmiotowych środków dowodowych: 1) aktualne świadectwo lub jego uwierzytelniona kopia potwierdzająca dopuszczenie do użytkowania, wydane przez właściwe Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej - Państwowy Instytut Badawczy, 2) aktualne świadectwo homologacji podwozia, 3) deklaracje zgodności CE ("Conformité Européenne"), potwierdzające spełnienie wymagań zasadniczych dyrektyw WE, w tym dotyczących bezpieczeństwa, które są ujęte w normach zharmonizowanych PN-EN 1846-1 i PN-EN 1846-2, 4) uzupełnioną kartę oferowanego pojazdu stanowiącą załącznik nr 11 do SWZ. 8. Wykonawca składa przedmiotowe środki dowodowe wraz z ofertą. 9. Zamawiający informuje, że działając na podstawie art. 107 ust. 2 ustawy Pzp przewiduje, że w sytuacji, w której Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający jednokrotnie wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. 10. Postanowień z ust. 3 nie stosuje się, jeżeli pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. 11. Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych. 12. W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej Zamawiający żąda następujących podmiotowych środków dowodowych: 1) wykaz dostaw wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy.
Menge1 Stück