530230-2026 - Ergebnis
Polen – Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen – „Utrzymanie publicznych śródlądowych wód powierzchniowych oraz urządzeń wodnych na terenie ZZ Stalowa Wola I - wały przeciwpowodziowe + zbiorniki wodne”.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Utrzymanie publicznych śródlądowych wód powierzchniowych oraz urządzeń wodnych na terenie ZZ Stalowa Wola I - wały przeciwpowodziowe + zbiorniki wodne”.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie zamówienia pn.: „Utrzymanie publicznych śródlądowych wód powierzchniowych oraz urządzeń wodnych na terenie ZZ Stalowa Wola I - wały przeciwpowodziowe + zbiorniki wodne”, w podziale na 5 części: Część 1 „Utrzymanie wałów przeciwpowodziowych – koszenie lewego wału rzeki San w km 0+000-4+445 w gm. Gorzyce” oraz „Utrzymanie wałów przeciwpowodziowych – koszenie prawego wału rzeki San w km 0+000-2+215 w gm. Radomyśl nad Sanem”. Część 2 „Utrzymanie zbiornika wodnego i grobli zbiornika w m. Cewków, gm. Stary Dzików”. Część 3 „Utrzymanie zbiornika wodnego i rowów opaskowych w m. Stary Lubliniec, Ułazów, gm. Cieszanów, Stary Dzików”. Część 4 „Utrzymanie zbiornika retencyjnego „Stary Lubliniec” polegające na usunięciu roślinności z czaszy zbiornika”. Część 5 „Utrzymanie zbiornika retencyjnego ”Maziarnia” polegające na usunięciu roślinności z czaszy zbiornika”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla wszystkich części zamówienia zawiera Dokumentacja techniczna stanowiąca Załącznik Nr 3 do SWZ. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Niniejsze zamówienie podzielone jest na 5 części, zgodnie z pkt. 4.1 SWZ Zamawiający nie dopuszcza podziału zamówienia w ramach poszczególnych części. Wykonawca może złożyć ofertę na wszystkie części zamówienia. O ile SWZ nie stanowi inaczej, jej zapisy stosuje się odpowiednio do wszystkich części zamówienia. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. Zamawiający dla części 2 oraz 3 przewiduje możliwość udzielenia zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp Warunki udzielenia zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp: a) W przypadku udzielenia zamówienia, nastąpi to w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. b) Zamówienie zostanie udzielone dotychczasowemu wykonawcy zamówienia podstawowego (po uprzednim przeprowadzeniu negocjacji w ramach oddzielnego postępowania w trybie zamówienia z wolnej ręki) c) Zamówienie będzie polegać na powtórzeniu podobnych usług/robót budowlanych, jak te świadczone przez Wykonawcę w ramach zamówienia podstawowego w danej części zamówienia, ale w terminach ustalonych w postępowaniu w trybie zamówienia z wolnej ręki. Zakres zamówienia podobnego został określony w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia – Załącznik Nr 3 do SWZ. d) Decyzję o przeprowadzeniu negocjacji i udzieleniu zamówienia Zamawiający uzależnia od swoich bieżących potrzeb oraz należytego wykonania zamówienia podstawowego przez Wykonawcę. e) Zamawiający zastrzega sobie prawo nie przeprowadzenia negocjacji i nie udzielenia zamówienia bez podania przyczyn. f) Wykonawcy nie przysługują z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa do udzielenia zamówienia podobnego żadne roszczenia. g) Udzielenie zamówienia zostało przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem. Całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości. Zasady dotyczące podwykonawstwa: Zamawiający nie wskazuje kluczowych zadań (części zamówienia) w rozumieniu art. 121 pkt. 1) Pzp i nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę jakiejkolwiek części zamówienia. Wykonawca może powierzyć podwykonawcy wykonanie dowolnej części zamówienia. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w Formularzu oferty części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez Wykonawcę nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. W przypadku niewskazania w treści oferty Podwykonawcy, Zamawiający uzna, że Wykonawca zadeklarował realizację zamówienia bez udziału podwykonawców. Szczegółowe wymagania dotyczące podwykonawstwa zawierają wzory umów. Zamówienie w ramach prawa opcji- dotyczy części 1: Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp w ramach wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia. Zamówienie w ramach prawa opcji polegało będzie na powtórzeniu tych samych usług (czynności) jak te świadczone przez Wykonawcę w ramach zamówienia podstawowego ale w terminie wskazanym w pkt. 5 SWZ. Zamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z prawa opcji w zależności od swoich bieżących potrzeb w 2027 r. Zamawiający gwarantuje realizację zamówienia podstawowego. Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktycznie zrealizowany zakres przedmiotu umowy. Realizacja prawa opcji będzie przebiegać w sposób opisany w pkt. 4.7.6 SWZ. Wykonawca zrealizuje zakres zamówienia objętego prawem opcji na warunkach określonych w niniejszej swz, umowie zawartej z wykonawcą oraz cenach zaoferowanych w Formularzu Ofertowym, kosztorysie ofertowym i oświadczeniu Zamawiającego wskazanego w pkt 4.7.6. lit. a), z zastrzeżeniem odpowiednich zapisów wzoru umowy. Decyzję co do możliwości skorzystania z prawa opcji Zamawiający uzależnia od swoich bieżących potrzeb oraz należytego wykonania usługi przez Wykonawcę zamówienia podstawowego. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie wymaga podania przyczyn. Wykonawcy nie przysługują z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji żadne roszczenia. Zamawiający zgodnie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób, zwanych dalej pracownikami, którzy w trakcie realizacji przedmiotowego zamówienia wykonywać będą czynności OKREŚLONE w pkt. 4.8 SWZ.
Vorherige Bekanntmachung205474-2026
Interne KennungR.ROZ.270.12.32.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensPostępowanie o udzielenie przedmiotowego zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych – zwanej dalej „ustawą Pzp” – oraz przepisów wykonawczych wydanych na jej podstawie, w szczególności rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy – zwanego dalej „rozporządzeniem MR”. Wszelkie kwestie nieujęte w SWZ reguluje ustawa Pzp. Zgodnie z art. 139 ustawy Pzp, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. UWAGA!!! Stosownie do art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia, nie zostaną mu przyznane. W przypadku unieważnienia przedmiotowego postępowania na podstawie ww. przesłanki, Wykonawcom nie przysługuje zwrot kosztów uczestnictwa w postępowaniu.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90721800 Schutz vor natürlichen Risiken oder Gefahren
5. Los
LosLOT-0005
Titel„Utrzymanie zbiornika retencyjnego ”Maziarnia” polegające na usunięciu roślinności z czaszy zbiornika”.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest utrzymanie zbiornika retencyjnego ”Maziarnia” polegające na usunięciu roślinności z czaszy zbiornika”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla danej części zamówienia zawiera Załącznik Nr 3 do SWZ – Dokumentacja techniczna.
Interne KennungCzęść 5