2. Verfahren
Verfahren
Titel: Utrzymanie czystości i porządku na terenie Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy. Część 3. Kompleksowe utrzymanie ulic gminnych w Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy
Beschreibung: Utrzymanie czystości i porządku na terenie Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy. Część 3. Kompleksowe utrzymanie ulic gminnych w Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy
Vorherige Bekanntmachung: 114585-2026
Interne Kennung: UD-XI-WZP.271.6.2026.MGI
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert wynika z konieczności zagwarantowania czystości chodników, jezdni, ścieżek rowerowych i zatok parkingowych w pasach drogowych. Brak oczyszczenia powyższych nawierzchni pogarsza ich estetykę oraz może powodować niezadowolenie mieszkańców
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający będzie stosował procedurę odwróconą, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp (procedura odwrócona). Oświadczenia i dokumenty, odpowiednio na dzień składania ofert, składane wraz z ofertą przez Wykonawców w postępowaniu w celu potwierdzenia, że Wykonawcy nie podlegają wykluczeniu oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu. Wykaz dowodów potwierdzających, że oferta Wykonawcy nie podlega odrzuceniu. Do oferty w wersji elektronicznej Wykonawca zobowiązany jest dołączyć: 1)aktualne na dzień składania ofert oświadczenie, że nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. Przedmiotowe oświadczenie Wykonawca składa w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia JEDZ, stanowiącego Załącznik nr 2 do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (EU) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającego standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia. Informacje zawarte w JEDZ stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. 2)oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie (również wspólnicy spółki cywilnej) dołączają do oferty oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy PZP, w którym wskażą które elementy przedmiotu zamówienia zostaną wykonane przez poszczególnych Wykonawców w odniesieniu do spełnienia wyżej wymienionych warunków, sporządzone według wzoru – stanowiącego Załącznik nr 5 do SWZ; 3)zobowiązanie innego podmiotu oraz oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia JEDZ, o których mowa w Części 9 SWZ – w przypadku polegania na zdolnościach innych podmiotów (jeżeli dotyczy); 4)dowód wniesienia wadium (w przypadku wadium złożonego w formie poręczeń lub gwarancji); 5)oświadczenie Wykonawcy/podmiotu udostępniającego zasoby, że nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady UE 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r., dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady UE 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r., o istnieniu albo nieistnieniu okoliczności udzielenia Wykonawcy zamówienia publicznego. Oświadczenie należy sporządzić zgodnie z Załącznikiem nr 7 do SWZ; 6)formularz cenowy należy sporządzić zgodnie z Załącznikiem nr 8 do SWZ. 2. Podmiotowe środki dowodowe:1)Oświadczenie Wykonawcy/podmiotu udostępniającego zasoby w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16.02.2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - załącznik nr 9 do SWZ; 2) Oświadczenie Wykonawcy/podmiotu udostępniającego zasoby o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp oraz w zakresie podstaw wykluczenia wskazanych w art. 109 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp oraz art. 5k rozporządzenia Rady UE 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r., dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady UE 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r., o istnieniu albo nieistnieniu okoliczności udzielenia Wykonawcy zamówienia publicznego, oraz w art. 7 ust. 1 z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2025 r. poz. 514) - wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 10 do SWZ. 3)Wykaz usług, wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich trzech(3) lat od dnia w którym upływa termin składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi te zostały wykonane lub są wykonywane należycie, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane należycie lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami , o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeśli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy, a w przypadku świadczeń powtarzających lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy. Wykaz usług sporządzony według wzoru formularza – stanowiącego załącznik nr 11 do SWZ; 5)Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1,2 i 4 ustawy Pzp sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung, 90640000 Reinigung und Entleerung von Einlaufschächten, 45232410 Kanalisationsarbeiten, 90513200 Beseitigung von kommunalem Müll, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001