530317-2026 - Ergebnis
Rumänien – Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten – Executie lucrari pentru obiectivul de investitii „Construire bazin de inot didactic si de agrement”
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Executie lucrari pentru obiectivul de investitii „Construire bazin de inot didactic si de agrement”
Beschreibung: Proiectul are ca scop construirea unui bazin de înot care va cuprinde: clădirea pentru bazin, alei pietonale, alei carosabile, spatii verzi și parcare. Terenul este delimitat de drumuri carosabile propuse prin PUZ Izlaz Goranu nr. 136 /2024 catre vest si nord, de o cresa catre sud si de strada Straubing catre est. CLADIREA PENTRU BAZIN: Cladirea va fi subsol partial + parter + 1etaj partial si se va inscrie intr-un dreptunghi cu dimensiunile 36,95 x 39,70m; inaltimea la streasina va fi de 3,87m, inaltimea la coama va fi de 10,62m. Suprafata construita a cladirii va fi de 1.289,13mp, cea desfasurata fara subsol va fi de 1.684,45mp. Va exista un acces principal si 2 secundare la cota trotuarului, precum si 4 accese secundare la nivelul subsolului. Din holul de acces va exista holul de distributie al cladirii; accesul la etaj se va face pe o scara principala si pe 2 scari secundare. Accesele la subsol se vor face din exterior. La subsol, la cota -3.20 vor fi spatii tehnice; la cota -1.40 va fi bazinul si spatiul tehnic perimetral bazinului. La parter vor fi plaja bazinului si spatiile pentru sportivi. Bazinul va avea 15,40 x 25,02m, plajele laterale vor avea 2,00m, cele de capat vor avea 6,85m. La etaj - care va fi o supanta - vor fi gradenele pentru 124 de spectatori, o sala de forta si una pentru gimnastica aerobica, precum si vestiare pentru acestea. INSTALATII: • Instalatii electrice de iluminat interior; • Instalatii electrice de iluminat exterior; • Instalatia de detectare si semnalizare incendiu; • Instalatii termice; • Instalatii gaze naturale. ALTE LUCRARI: • Alei pietonale; • Alei carosabile si parcare; • Spatii verzi. Cerințele specifice ale lucrărilor sunt prezentate în Proiectul tehnic de execuție. Garanția minimă impusă pentru lucrările ce vor face obiectul viitorului contract este de min. 3 ani (36 de luni). Durata contractului: 16 luni, pentru execuția a lucrărilor; 36-60 luni pentru garanția lucrărilor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari /informatiilor suplimentare, in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 20 de zile.
Interne Kennung: 2540813 /2026 /2L
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Executantul se obligă sa execute, să testeze, să finalizeze lucrările şi să remedieze orice defecte rezultate în urma executării contractului ce are ca obiect "Executie lucrari pentru obiectivul de investitii "Construirebazin de inot didactic si de agrement", cu respectarea cerintelor minime din caietul de sarcini si proiectul tehnic, în perioada/perioadele convenite şi în conformitate cu obligaţiile asumate prin contract. Valoarea estimata a achizitiei este de 22.261.228,17 lei fara TVA.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45333000 Installation von Gasanlagen