530470-2026 - Auftragsänderung
Kroatien – Bau von Abfallbehandlungsanlagen – Projektiranje i izvođenje radova na izgradnji Centra za gospodarenje otpadom Biljane Donje
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Projektiranje i izvođenje radova na izgradnji Centra za gospodarenje otpadom Biljane Donje
Beschreibung: Predmet nabave je Projektiranje i izvođenje radova na izgradnji Centra za gospodarenje otpadom „Biljane Donje“ na području Grada Benkovca, Zadarska županija, Republika Hrvatska, prema FIDIC Općim i posebnim uvjetima ugovora za postrojenja i projektiranje i građenje za elektrotehničke i strojarske građevinske i inženjerske radove po projektima izvođača - tzv. izdanje nove Žute knjige, prvo izdanje 1999. godine, hrvatski prijevod u izdanju Hrvatske udruge konzultanata, Hrvatske komore inženjera građevinarstva i Udruge konzultantskih društava u graditeljstvu objavljen 2014. godine. U Centru za gospodarenje otpadom „Biljane Donje“ (nadalje u tekstu: CGO) na površini od oko 46,3 ha prihvaćati će se otpad, nastao na području Zadarske županije i dijelu Ličko-senjske županije (gradovi Gospić i Novalja, te općine Karlobag, Perušić, Donji Lapac i Udbina) uključujući: miješani komunalni, proizvodni i građevni otpad. Projekt CGO uključuje izgradnju Centra za gospodarenje otpadom „Biljane Donje“ koji se sastoji od sljedećih zona: Upravne zgrade (1), Reciklažnog dvorišta otvorenog tipa (2), Transportnog Centra (3), Postrojenja za mehaničko-biološku obradu (MBO) miješanog komunalnog otpada putem aerobne obrade (biosušenjem) radi dobivanja goriva iz otpada (SRF) ulaznog kapaciteta od 75.000 tona/godišnje i „biootpada“ (kuhinjski otpad, otpad iz vrtova i parkova) prema tehnologiji aerobnog kompostiranja biootpada radi dobivanja „čistog“ komposta ulaznog kapaciteta od 10.000 tona/godišnje, te 3.000 tona/godišnje strukturnog materijala (drvo) (4), Odlagališta za neopasni otpad površine 12 ha (5), Natkrivenog skladišta (6), Prostora za obradu otpadnih voda i odlagališnog plina (7), Prostora za reciklažu građevinskog otpada (8), Odlagališta za inertni otpad površine 5,9 ha (9), Ulazno-izlazne zone (10), Infrastrukture i prometnica unutar CGO (11) i Pristupne ceste (12).
Interne Kennung: 01-17-VV-01
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45222100 Bau von Abfallbehandlungsanlagen
5. Los
Los: LOT-0000
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71250000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie Vermessungsdienste