See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Turvallisuus- ja valvontapalvelut vuosisopimuksena Vihdin kunnan omistamille, hallinnassa ja vastuulla oleville kiinteistöille ja toimitiloille ja 1.5.2026-30.4.2028 + optio 2 vuotta
Beschreibung: Vihdin kunta, Tilapalvelu pyytää tarjousta alla määritellyistä turvallisuus- ja valvontapalveluista ajalle 01.05.2026 – 30.04.2028 + mahdolliset optiovuodet. Palveluista annetaan arvonlisäverottomat hinnat vaaditulla tavalla tarjouslomakkeelle sisältäen kaikki kustannukset. Kts. Palvelukuvauksen kohta: Käsitteet/ Hinta. Hankinnan kohteena on Vihdin kunnan omistamat sekä hallinnassa ja vastuulla olevat kiinteistöt sekä toimitilat (kohteet). Kohteet listattuna erillisellä liitteellä, jossa myös kohteiden hälytyslajit sekä kuuluuko kohde piirivartioinnin piiriin (Liite 1). Palveluntuottajan valintaperusteena on hinnaltaan edullisuusjärjestykseen asetettu hyväksytty kokonaishinta, joka koostuu piirivartioinnin vakiokohteiden (Liite 1) sekä hälytyskeskuspalveluiden yhteen lasketusta kuukausihinnasta sekä vartioinnin tuntihinnasta x 20 tuntia. Hyväksytyn tarjouksen tulee sisältää myös asetetut vasteajat, joiden perusteella voidaan varmistua osaltaan tuotettavan palvelun tasosta. Tilaaja pidättää itselleen oikeuden käyttää myös kilpailutuksen perusteella tehdyn sopimuksen ulkopuolista turvallisuusyritystä yksittäistapauksissa. Mahdollisten optiovuosien käyttöönotosta päätetään Vihdin kunnan hallintosäännön mukaisesti.
Interne Kennung: 603229
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79713000 Bewachungsdienste
5. Los
Los: LOT-0000