See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie powiatu kwidzyńskiego 2026/2027.
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług polegających na kompleksowym zimowym utrzymaniu dróg powiatowych na obszarze powiatu kwidzyńskiego w sezonie zimowym 2026/2027 na terenie powiatu kwidzyńskiego w 10 rejonach. Zadanie obejmuje działania prewencyjne, likwidację śliskości i odśnieżanie, przy użyciu własnych materiałów oraz własnego sprzętu i transportu a w szczególności: 1) mechaniczne odśnieżanie patrolowo- interwencyjne dróg jednojezdniowych na pełnej szerokości dwóch pasów ruchu pługiem (100% długości dróg objętych ZUD), 2) mechaniczne odśnieżanie dróg powiatowych nieutwardzonych (wg wykazu) na pełnej szerokości pługiem, 3) likwidacja śliskości dróg jednojezdniowych na pełnej szerokości dwóch pasów ruchu, poprzez uszorstnianie mieszanką 30% soli z piaskiem w ilości 120g/m² (przejazd 100% długości dróg objętych, uszorstnianie mieszanką 100% długości dróg objętych ZUD), 4) odśnieżanie z jednoczesną likwidacją śliskości metodą jak wyżej dróg jednojezdniowych na pełnej szerokości dwóch pasów ruchu dróg objętych ZUD i likwidacja śliskości na 100% długości dróg objętych ZUD mieszanką 30% soli z piaskiem w ilości minimum 120g/m²), 5) usuwanie zatorów śnieżnych przy użyciu pługa wirnikowego lub innego sprzętu technicznego umożliwiającego usuwanie zatorów śnieżnych o wydajności nie mniejszej jak pług wirnikowy, 6) likwidacja śliskości dróg jednojezdniowych na pełnej szerokości dwóch pasów ruchu, poprzez uszorstnianie mieszanką w ilości 120 g/ m2 (przejazd 100% długości dróg objętych, uszorstnianie mieszanką 30% soli z piaskiem na zakrętach, wzniesieniach, spadkach, łukach, skrzyżowaniach tj. 50% długości dróg objętych ZUD), 7) gotowość do świadczenia usług, polegająca na zapewnieniu dyspozycyjności sprzętu i pracowników odpowiedzialnych za należyte wykonanie usług. 1.1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ- szczegółowe zasady i warunki realizacji usług w ramach Zimowego Utrzymania Dróg Powiatowych (ZUD) na obszarze powiatu kwidzyńskiego wraz z zestawieniem dróg oraz mapą sieci dróg- załącznik nr 2 do SWZ. 2.Nazwy i kody Wspólnego Słownik Zamówień (CPV): 90620000-9 – usługi odśnieżania 90630000-2 – usługi usuwania oblodzeń. 3.Zamawiający dopuszcza przy realizacji zamówienia zastosowanie urządzeń i materiałów równoważnych co do jakości i surowców użytych do ich wykonania do materiałów i urządzeń podanych w dokumentach zamówienia (SWZ wraz z załącznikami). 4.Jeśli w dokumentach zamówienia (SWZ wraz z załącznikami) wskazana jest nazwa handlowa firmy, towaru lub produktu, Zamawiający - w odniesieniu do wskazanych wprost w dokumentacji zamówienia parametrów, czy danych (technicznych lub jakichkolwiek innych), identyfikujących pośrednio lub bezpośrednio towar bądź produkt - dopuszcza rozwiązania równoważne zgodne z danymi technicznymi i parametrami zawartymi w w/w dokumentacji. Jako rozwiązania równoważne, należy rozumieć rozwiązania charakteryzujące się parametrami nie gorszymi od wymaganych, a znajdujących się w dokumentacji. 5.Gdziekolwiek w dokumentach zamówienia (SWZ wraz z załącznikami) występują odniesienia do Polskich Norm, dopuszczalne jest stosowanie odpowiednich norm krajów Unii Europejskiej, w zakresie przyjętym przez polskie prawodawstwo. 6.Wszędzie tam, gdzie dokumentach zamówienia (SWZ wraz z załącznikami), przy opisie zastosowanych materiałów lub urządzeń wskazano znaki towarowe, patenty lub pochodzenie przyjmuje się, że mogą być zastosowane materiały lub urządzenia równoważne. Wskazanie znaku towarowego, patentu lub pochodzenia ma charakter jedynie przykładowy i użyty jest w celu określenia standardów jakościowych i klasy, wymaganych w odniesieniu do stosowanych materiałów lub urządzeń. W przypadku, gdy powoływane normy i przepisy są państwowe lub odnoszą się do konkretnego kraju lub regionu, mogą być również stosowane inne odpowiednie normy zapewniające równy lub wyższy poziom wykonania niż powołane normy lub przepisy.
Interne Kennung: ORIV.272.25.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Rejon nr 1
Interne Kennung: Część nr 1
Los: LOT-0011
Titel: Rejon nr 2
Interne Kennung: Część nr 2
Los: LOT-0012
Titel: Rejon nr 3
Interne Kennung: Część nr 3
Los: LOT-0013
Titel: Rejon nr 4
Interne Kennung: Część nr 4
Los: LOT-0014
Titel: Rejon nr 5
Interne Kennung: Część nr 5
Los: LOT-0015
Titel: Rejon nr 6
Interne Kennung: Część nr 6
Los: LOT-0016
Titel: Rejon nr 7
Interne Kennung: Część nr 7
Los: LOT-0017
Titel: Rejon nr 8
Interne Kennung: Część nr 8
Los: LOT-0018
Titel: Rejon nr 9
Interne Kennung: Część nr 9
Los: LOT-0019
Titel: Rejon nr 10
Interne Kennung: Część nr 10