See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zimowe utrzymanie dróg na terenie Gminy Kartuzy w sezonach zimowych 2026 – 2027 i 2027 – 2028
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie zimowego utrzymania dróg na terenie miasta Kartuzy oraz sołectw Gminy Kartuzy w 2 sezonach zimowych: 1) Sezon 2026 - 2027 (okres od dnia 01.12.2026 od godz. 8:00 do dnia 31.03.2027 do godz. 8:00) oraz 2) Sezon 2027 - 2028 (okres od dnia 01.12.2027 od godz. 8:00 do dnia 31.03.2028 do godz. 8:00). 2. Poprzez zimowe utrzymanie dróg należy rozumieć zespół działań mających na celu zmniejszenie lub ograniczenie i docelowo likwidację utrudnień i zakłóceń ruchu wywołanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi występującymi w okresie zimowym takimi jak: opady atmosferyczne śniegu oraz gradu, marznącego deszczu, gołoledź, lodowica, szadź, szron itp. 3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określający dokładny zakres oraz wymagania jakościowe odnoszące się do co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia, zawarto w załączniku nr 5 do SWZ. 4. Zamówienie zostało podzielone na 8 Części: 1) Część Nr 1 – Zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie miasta Kartuzy, sołectwa Kosy i Burchardztwo – Rejon 1; 2) Część Nr 2 – Zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie sołectw Bącz, Nowa Huta, Mirachowo, Stara Huta,– Rejon 2; 3) Część Nr 3 – Zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie sołectw Staniszewo Głusino, Kolonia oraz Sianowo,– Rejon 3; 4) Część Nr 4 – Zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie sołectw Sianowska Huta, Pomieczyńska Huta, Prokowo oraz Łapalice – Rejon 4; 5) Część Nr 5 – Zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie sołectw Grzybno oraz Kaliska – Rejon 5; 6) Część Nr 6 – Zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie sołectw Mezowo, Dzierżążno, Borowo oraz Sitno – Rejon 6; 7) Część Nr 7 – Zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie sołectw Smętowo Chmieleńskie, Ręboszewo, Brodnica Dolna oraz Brodnica Górna – Rejon 7; 8) Część Nr 8 – Zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie sołectwa Kiełpino – Rejon 8;
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż określony w ar. 138 ust. 1 ustawy Pzp, jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 ustawy Pzp
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie miasta Kartuzy, sołectwa Kosy i Burchardztwo – Rejon 1
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie zimowego utrzymania dróg w 2 sezonach zimowych: 1) Sezon 2026 - 2027 (okres od dnia 01.12.2026 od godz. 8:00 do dnia 31.03.2027 do godz. 8:00) oraz 2) Sezon 2027 - 2028 (okres od dnia 01.12.2027 od godz. 8:00 do dnia 31.03.2028 do godz. 8:00). 2. Poprzez zimowe utrzymanie dróg należy rozumieć zespół działań mających na celu zmniejszenie lub ograniczenie i docelowo likwidację utrudnień i zakłóceń ruchu wywołanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi występującymi w okresie zimowym takimi jak: opady atmosferyczne śniegu oraz gradu, marznącego deszczu, gołoledź, lodowica, szadź, szron itp. 3. Zimowym utrzymaniem objęte są gminne drogi publiczne, wybrane drogi wewnętrzne oraz chodniki, zatoki i miejsca postojowe na terenie miasta Kartuzy sołectwa Kosy i Burchardztwo. 4. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określający dokładny zakres oraz wymagania jakościowe odnoszące się do co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia, zawarto w załączniku nr 5 do SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) Pzp, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego objętego przedmiotowym postępowaniem, dotychczasowemu Wykonawcy usług, zamówienia polegającego na powtórzeniu usług objętych przedmiotowym postępowaniem, tj. usług zimowego utrzymania dróg na terenie sołectw Gminy Kartuzy, z uwzględnieniem następujących założeń: 1) zamówienie zostanie udzielone Wykonawcy, który realizuje swoje zobowiązania umowne z należytą starannością; 2) zakres zamówienia będzie zgodny z zakresem danej Części zamówienia przedmiotowego postępowania; 3) wartość zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) Pzp dla danej Części zamówienia nie będzie wyższa niż 50% maksymalnej wartości umowy dla tej Części zamówienia z dnia jej zawarcia; 4) zamówienie zostanie udzielone na okres maksymalnie 12 miesięcy.
Los: LOT-0002
Titel: Zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie sołectw Bącz, Nowa Huta, Mirachowo, Stara Huta,– Rejon 2
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie zimowego utrzymania dróg w 2 sezonach zimowych: 1) Sezon 2026 - 2027 (okres od dnia 01.12.2026 od godz. 8:00 do dnia 31.03.2027 do godz. 8:00) oraz 2) Sezon 2027 - 2028 (okres od dnia 01.12.2027 od godz. 8:00 do dnia 31.03.2028 do godz. 8:00). 2. Poprzez zimowe utrzymanie dróg należy rozumieć zespół działań mających na celu zmniejszenie lub ograniczenie i docelowo likwidację utrudnień i zakłóceń ruchu wywołanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi występującymi w okresie zimowym takimi jak: opady atmosferyczne śniegu oraz gradu, marznącego deszczu, gołoledź, lodowica, szadź, szron itp. 3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określający dokładny zakres oraz wymagania jakościowe odnoszące się do co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia, zawarto w załączniku nr 5 do SWZ.
Los: LOT-0003
Titel: Zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie sołectw Staniszewo Głusino, Kolonia oraz Sianowo,– Rejon 3
Los: LOT-0004
Titel: Zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie sołectw Sianowska Huta, Pomieczyńska Huta, Prokowo oraz Łapalice – Rejon 4
Los: LOT-0005
Titel: Zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie sołectw Grzybno oraz Kaliska – Rejon 5
Los: LOT-0006
Titel: Zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie sołectw Mezowo, Dzierżążno, Borowo oraz Sitno – Rejon 6
Los: LOT-0007
Titel: Zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie sołectw Smętowo Chmieleńskie, Ręboszewo, Brodnica Dolna oraz Brodnica Górna – Rejon 7
Los: LOT-0008
Titel: Zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie sołectwa Kiełpino – Rejon 8